Jump to content

Bricheta defecta?


maria25
 Share

Postare recomandată

buna ziua

am incercat ieri sa verific presiunea in roti si am constatat ca nu mai merge bricheta

stie cineva cam care e cauza?

nu se mai incalzeste deloc dar sigurantele nu is arse si nu stiu care e cauza si daca se poate remedia

multumesc

:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu e arsa siguranta inseamna ca nu mai face contact + cu - si atunci numai poate sa se incalzeasca. e posibil sa fie oxidata sau ai bagat ceva,un incarcator, aspirator, detector de radar ..... si avea mufa mai mare decat este bricheta.... si a largit-o. se poate remedia...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mutumesc

am mai verificat presiunea din roti dar nu s-a defectata

care ar fi solutia daca chiar spatiul s-a largit?

multumesc inca o data

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am aceeasi problema . La mine singurul lucru care este alimentat de aceasta priza, este detectorul . Nu am folosit niciodata bricheta si nici nu intentionez ... nici nu mai stiu cum am descoperit ca nu merge :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care ar fi solutia daca chiar spatiul s-a largit?

solutia ar fi (daca vrei sa mai folosesti bricheta originala)..sa scoti siguranta si sa tragi lamelele care s-au largit catre centru , cu o surubelnita. trebuie sa nu ai curent pe tricheta pt. ca atunci cand ai sa tragi de lamele o sa se arda siguranta daca faci asa ceva cu o scula din metal ori mai simplu gasesti ceva din plastic tare si le apropii in interior pana cand bricheta va sta (singura )apasata in locasul ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

verifica firul de masa , asa am patit si eu de nu mergea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am cumparat si eu un compresor auto pt. unflarea rotilor( parca a trecut vremea sa mai dai la pompa) si a pocnit siguranta de la bricheta!

problema era de la compresor... nu de la bricheta masinii!

am inlocuit partea de alimentare( mufa de la compresor care intra in bricheta) si totul este ok. sper sa va ajute si voua stiind situatia prin care am trecut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am trecut si eu printr-o situatie de genu, colegul meu mi-a zis ca s-a ars siguranta de sau ceva de la bricheta si nu mai functioneaza priza..eram terminat..mai ales ca mergeam numai cu GPS-ul prin bucuresti ( cautam anumite stradute :D ) apoi s-au gasit sa dea bordul jos ( el si cu inca unu )..au munctit saraci 2 ore..apoi le-a tunat prin minte sa verifice incarcatorul de la GPS..si avea siguranta arsa =) ..au montat consola aia si ce au mai demontat..si am pus o lita in loc-ul sigurantei si problema a fost rezolvata.. ( cu laudele de riguare catre cei avizati de lucrare ) .

morala: verifica intodeauna inainte sa demontezi masina :) sau macar cauta pe net ( eu am dat bordul jos sa schimb ledul de la pictograme, nu stiam ca ar fi o varianta mai usoara, nu am mai pus intrebari pe forum ca imi era sila sa mai aspt raspuns..iar din lipsa de ocupatie..am inceput sa chinui masina )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu alimentez detectorul radar la bricheta si functioneaza. Doar ca bricheta nu se mai incinge. Ma rog ... o las asa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu probleme cu priza de la bricheta, respectiv nu functioneaza deloc ... in plus cd-ul nu imi memoreaza niciun post si nicio setare. Se poate sa am vreun scurt pe undeva? Voi ce parere aveti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!