Jump to content

tornado red mkv 1.4 tsi 170 magarusi


vali_devill

Postare recomandată

Neatzaaa??

Sus cu nokianurile de iarna, spalat maimuta, ITP efectuat...still love it ca in prima zi

Brgds

IMG_5560.JPG

Link către comentariu

@ muale: daaa, viata lui este plaja, soarele, nu deprimarea asta de vreme englezeasca...luceste cat de cat, usor corespunzator, incerc sa il mentin cum imi place mie, dar e greu, am adversari de temut( kids) ?????

@cogdao: man, babuinul nici noaptea nu doarme, merge ca un utilaj de tura, chiar ieri faceam un calcul ca am facut aproape 20k km intr-un an, in contextul ca mai fac si cu touranul vreo 5-8k de km...

Merge maimuta, benzina sa ii dau...m-am gandit de multe ori sa o schimb, sa luam ceva mai nou, dar de fiecare data imi da cu virgula, avem o piata auto de 3 lei, sa o dau gen pe 4-5 aifoane nu imi vine, iar ca sa iau ceva in locul lui si sa fie la fel, sare de 20k de euro.

Asa ca de la mine pleaca la remat????????

brgds

Link către comentariu

Neataaaa...@aerofan, comparativ, golful 3 a ajuns la remat ?

Ca si probleme la g3 erau pragurile si hayonul (probleme generale ale modelului)

La golf 5, curios este faptul ca nu are gram de rugina, dar nici varsta nu este aceeasi, 24 vs. 12

Pragurile sunt beton, per total nu ma asteptam sa fie asa de rezistent la caroserie, mai ales ca tabla mi s-a parut o gluma proasta fata de golful3 si inca am impresia ca cel mai mare minus al masinii este vopseaua, fiecare cheita de fermoar simtind nevoia sa lase o amintire...

Brgds

Modificat de vali_devill
Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Salutare, Vali. Masina e racheta! 

 

As vrea sa te intreb ceva, ca am de rasfoit 47 de pagini cu masina ta pentru a afla, si e cam mult...

ce probleme ai avut cu ea?

inafara de lant ai mai schimbat ceva? (sau nici lantul)

Modificat de Rave
...
Link către comentariu
  • 1 month later...

Salut si scuze de raspunsul intarziat la distanta de o luna, dar intru mai rar...nici o problema, distributia am schimbat-o la 180000km, prima si singura data, acum ma apropii de 200000 km.

Teoretic incep sa cada piese mai grele, dar tin cont ca au 14 ani, deci nu este cu suparare...pompa apa cea cu dublu clutch pt supercharger, si pompa de inalte...merge ceas in continuare, doar ca e cam jegoasa si imi e rusine cu ea asa, bag o poza dupa prima baita.

brgds

Link către comentariu
  • 1 month later...

Salutii...mai stergem praful, am uitat ca am trecut de 200k km, mergem inainte fara probleme suparatoare, doar mentenanta obisnuita, plus remedierea la ce mai cade la 13-14 ani si km aferenti

7A65F86F-244F-4084-A30B-041BC72401C4.jpeg

Sunt dator vandut pt o poza cu masina curata🤣🤣🤣🤣🤣

brgds

Link către comentariu

Salut, o ai de aproape 12 ani...felicitari si multi inainte!

 

Cum se simte acum fata de cum se simtea cand era mai tinerica? E la fel de "inchegata"? Greieri prin masina etc?

Link către comentariu

Salut...sunt un mic maniac spre dictator, acum m-am mai potolit, cei care ma mai cunosc pe aici, stiu ce zic😋😋😋, pe parte mecanica este os, la ultima verificare am descoperit bucsele alea din carcasa de aluminiu usor uzate, dar nimic grav, este inchegata, chiar prea inchegata, pt cum am vazut ca se comporta alte surate ale ei. 
Greierasi nu prea am, pt ca nu prea am demontat mai nimic, niciodata prin interior...sa dea barbosul sa se mentina asa si de acum incolo, vremea ei a trecut de mult, si sa aiba pret de 3-4 telefoane, mai bine ramane la mine...

Inca ma incanta dragut, probabil daca ar bate vant de schimbare ar fi un golf 7 gte, pe mine acest unupatru m-a multumit pe deplin, atent servisat, stiu ca altii au experimentat o gramada de probleme, ce au derivat din exploatari anterioare defectuoase, km peste cei din bord, si mentenanta fara cap, gen las ca merge si asa...

Pt babuin am doar cuvinte de lauda

Brgds

 

Link către comentariu

 

 

34ACDEB2-DDF4-483E-8A0F-FF7FFA2E2879.jpeg

Schimbarea la fata...babuinu’ face baita🤣🤣🤣

Brgds

Link către comentariu

M-am prins la mare fix...sar’na sheriff🤣🤣🤣

Brgds

Link către comentariu

Inca un golf rosu care rezista bine, e mai batarn ca al meu cu 3 ani.

 

Spor la km!

Link către comentariu

Saluti...dap, ne mentinem relativ usor, in ideea de mai bine previi decat sa repari dupa ce s-a stricat.

Din cate stiu, parca pusesei golful la vanzare, sper sa te fi razgandit...

La capitolul poze stau mai rau, ca nu am ce upgrade-uri sa fac sau sa desfac, iar ceva zone deosebite nu am prea pupat in ultima vreme...asa ca mergem in continuare impreuna spre cimitirul elefantilor🤣🤣🤣🤣

Brgds

Link către comentariu

Pai da m-am razgandit ca multi o vroiau la un pret mult sub si am mai citit problemele masinilor mai noi, bine ca e de noroc dar totusi si asa. Avand km putini si nu am probleme cu ea o vindeam ca vroiam ceva mai spatios dar ma voi descurca cu ea cum m-am descurcat si pana acum. Plus ca sigur ii duceam lipsa mai ales ca o am de noua  si m-am obisnuit cu 300 cp e greu sa treci la ceva mai jos insa nu ii foloseam decat destul de rar insa erau acolo stand la coada pentru o eventuala pedala.

Link către comentariu

Teoretic, sunt adeptul lucrurilor care imi provoaca o stare de bine...si renunt greu sau deloc la ceva ce ma bucura.

Cu golful se poate face fata la 2 copii mici, chiar si 3, dupa care urmeaza ceva cu 7 locuri, gen touran, ceea ce am si facut.

Ideea este ca tot vad ca motivatie in zeci de anunturi, s-a marit familia,am nevoie de ceva mai mare...un pic gresit din punctul meu de vedere, ca doar un golf nu este un smart fortwo...iar pe noi astia mai batranei, ne-au crescut parintii in oltcit si dacie si nu am lesinat.

Trecand peste, nu iti umbri bucuria de a te da cu un gti veritabil, ca iei un pret de cateva telefoane mobile cum imi place mie sa exagerez, iar daca o vei da, dao pe un upgrade, desi e greu sa faci un upgrade corect la 300 de caluti

Brgds

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
vali_devill

Eram dator cu poze cu babuin curat...nu asa o apa, ci un frecus de 2 ore 🤣🤣🤣

52EA1514-75B2-4FD5-9A0D-2E8E7F4EFFC1.jpeg

ABDC4B18-A7E7-4C0F-860F-757EC83327EF.jpeg

Mai am de frecat jantele, care desi frumoase, le urasc sincer ca trebuie sa frec cu periuta de unghii printre spite...de, am ramas fara sonax full effect🤣🤣🤣

Brgds

Link către comentariu
vali_devill

Gata si jantutele...

AEEA37C5-B203-4DF6-A7E5-3346B1DC04A3.jpeg

Altceva...il iubesc pe babuin(suna cumva ciudat 🤣🤣🤣), dar ne stim de mult prea mult timp ca sa renuntam unul la celalalt🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Brgds

Link către comentariu

in mod normal rotile se spala primele :P

pt spitele alea, ia-ti o perie cilindrica, gen stiulete.

te ajuta intre spite si in oala interioara.

Link către comentariu
vali_devill

Muale, teoretic tu ai dreptate intr-o lume normala, dar sti ca eu nu sunt normal...pt jante folosesc sonax full efect, care isi face treaba perfect, si daca dai cu el si mai exciti solutia cu o pensulica mica🤣🤣🤣🤣, nu ai avea teoretic nevoie de o autofiletanta cu o perie de veceu...dar nu mai aveam sonax...

In alta ordine de idei, am reusit sa tin departe de apa un soarice mic, cu promisiunea ca o las la roti

Care e faza cu alowed photo php? Ca nu pot pune poza justificativa

Link către comentariu

nu ma refer la peria wc pe bormasina, ci la una care sa te ajute sa cureti spitele si in spatele lor.

nu sunt la garaj asa ca pun exemplu de pe net https://images.app.goo.gl/a3fBHUTYbgMtCyFX7

eu am spatiul mic intre spite si nu imi incape, ma rezum la curatarea fetei rotii cu o perie cu fire moi https://images.app.goo.gl/TkBHmMC6Vbs9aHT48

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!