Jump to content

tornado red mkv 1.4 tsi 170 magarusi


vali_devill

Postare recomandată

Salut.ne-am intors aseara,am plecat la 8 seara din ct si am ajunr la 10 30 acasa.drum neaglomerat,dar circulat,mai ales pe autostrada...babuinul a fost in largul lui,poate prea mult(a se citi ilegal),a mers perfect,cu ocazia aceasta a implinit 99k km.si am completat un pic de ulei dupa jarul mancat,unde am inrosit turbina,mai ales ca mai am cam 1000 de km si trebuie sa schimb uleiul.in rest,toate bune si frumoase,babuinului i-a placut la mare,si zis ca mai merge!

Brgds

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

salut.acum am reusit sa imi fac timp pt a pune pozele cu solutia de la sonax...si poza aniversara a babuinului...

post-34488-0-50920100-1309279978_thumb.jpost-34488-0-96475200-1309279991_thumb.jpost-34488-0-64091500-1309280026_thumb.jpost-34488-0-49907800-1309280037_thumb.jpost-34488-0-40577700-1309280108_thumb.j

brgds

Link către comentariu

sangereaza la maxim babuinul :D ... trebuie sa iau si eu solutia asta dar numai dupa ce o termin pe a mea :D ...

Link către comentariu

Si astea sunt poze usoare,ca alea cu macelul nu erau clare.

Nevastuica mea,cand a vazut,m-a intrebat pe cine am impuscat in cap,pe jante...

Ne pregatim pt poza de 100000 km.

Sampanie,tort,baita...

Brgds

Link către comentariu

Mai am sub 200 km de facut.am 998xx...zilele astea ii fac!

Apoi dau kilometrajul inapoi cu 50k km,asa pt starea psihica.hahahahaha.

Brgds

Link către comentariu
the_punkreas2003

La asta nu m-am gandit :))) Sa-mi dau si eu km inapoi cu 100.000km, sa vad mai putine cifre :))

Link către comentariu

Da mai,sa fie tata de mata!adica san de pisica.si le facem poze si postam aici cu km modificati,ca sa fim corecti.

Hahahaha.

Brgds

Link către comentariu
the_punkreas2003

si cand o vand pun suta inapoi :) sa fie km ok :))

Link către comentariu

nu mai bine ii faci duminica la intalnire? asa facem si poze, dai si o cinste... :beerchug:

Link către comentariu

Aaa,pai zi asa...dam roata la parcare pana se face 100k...si dau bere fara alcool,ca doar suntem soferi.

Sau putem sa facem intalnirea in parcare la aihcb,ca sunt prezent la sapa!

Hahaha.

Brgds

Link către comentariu

si a sosit si clipa mult neasteptata...aceea a pozei de 100000 km.pot sa spun ca babuinul m-a slujit ca o umbra credincioasa,iar pe parcursul kilometrului 100000 a fost chiar superactiv.adica a urlat de placere.masina este un pic murdarica,dar totusi i-am facut niscai poze,asa de aniversare.

cadou are o excursie la mare,la sfarsit de saptamana.a zis ca ne ia si pe noi.

are deja pregatite toate consumabilele pt revizie inclusiv uleiul.si va primi o baita festiva cu sampon sonax cu ceara,sonax pt jante,sonax pt tipsuri,manusa si microfibre towel.

babuinul va ureaza toate cele bune,si va ureaza si voua multi km fericiti.

post-34488-0-37570300-1310379626_thumb.jpost-34488-0-97630700-1310379638_thumb.jpost-34488-0-49847100-1310379653_thumb.j

post-34488-0-98114500-1310379666_thumb.jpost-34488-0-54391400-1310379701_thumb.jpost-34488-0-42392800-1310379712_thumb.j

post-34488-0-12616100-1310379722_thumb.j

brgds

Link către comentariu

...si bineinteles un tratament la Neptun cu aerosol si briza...se simte sarea deja nu de alta dar sa isi desfunde putin narile compresorul si turbina ;) cred ca vin si eu cu Sukhoiu' meu sa ii tina de urit :)

ne vedem la Momo man Mazel Tov!

Link către comentariu

@TDR:pai asta inseamna GT.exista si pe diesel oarecum...adica in varianta de 170 dpf,dar principalul a fost benzinarul.

brgds

@metalworker:ma antrenez la sub 3 secunde halba...

brgds

Link către comentariu

g6 gt nu exista...adica ma refer ca in trafic nu te diferentiezi prin nimic special optic fata de un trendline cu jante.

da,motorizarea exista,oarecum detunata,dar ca si caracter exclusivist optic,nu mai exista acea identitate a modelului.no offence.

brgds

Modificat de vali_devill
Link către comentariu

La englezi inca se numeste GT versiunea motorizata 1.4 160 sau 2.0 140 dar ai dreptate,se diferentiaza doar cu jantele Mugello fata de versiunele CL sau HL.

No offence taken.

Ai cumva in plan un remap?

Modificat de TDR
Link către comentariu

m-am ganditla asa ceva,dar niciodata cu adevarat serios.altfel era deja.am o usoara indoiala ca fiabilitatea va fi aceeasi,daca as face ar fi doar cu dispozitiv revo select plus,si as merge stock si la distractie mapat.

dar...e singura mea masina,ma rog,mai e mk3 ul dar merge mama cu el...personal urmaresc sa ma simt bine fara dureri de cap,constient fiind de cilindreea mica a motorului.

brgds

Link către comentariu

salutam babuinul! cat mai multi km fara incidente!

weekendul ce a trecut a fost si golfulica la mare si i-a placut maxim! iti dorim distractie si tie! daca te intorci duminica iti recomand sa pleci pe la 12-1 de la mare....un prieten a plecat la 7 seara si a ajuns la 2 noaptea in buc...

imi place ca babuinul e mai ingrijit si intretinut ca un bebelus prematur :))

drive safe!

Modificat de corad0
Link către comentariu

Hahaha.multam de urari,babuinul pleaca sambata si se intoarce joi.

Apoi cand se pleaca duminica,babuinul pleaca seara la 9,o ia pe drumul vechi,si intra pe autobahn la drajna...sigur,simplu,eficient.ca babuinii!

Brgds

Link către comentariu

Felicitaari domnu' pentru cifra rotunda.

Legat de mare, eu am plecat la 21:30 aseara din C-ta si am ajuns in Bucuresti la 01:00....dupa un minunat drum de 2h si aproape 30 min pana la autostrada....de vis....cu spume. Proasta inspiratie sa nu merg spre Drajna.

Link către comentariu

nu i-ai facut la babuin niste foto la scaldat? da` sa vedem si noi cum s-a bronzat :P ...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!