Jump to content

Proceduri VCDS


Seby19
 Share

Postare recomandată

Mie mi-ar placea, am vazut la un Hummer asa ceva, si mi-ar placea. Doar ca mi-e frica cum nu se stie la noi inca de asa ceva (adica nu toti stiu) e riscu sa ma tamponeze careva :))

 

Daca se face doar pe cercul (donutz) o sa o fac. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar cercul exterior se aprinde la semnal. Am facut si un filmulet, dar era ziua si nu se intelege mare lucru. Mai fac unul in seara asta.

 

Eu unul, nu le-am lasat asa, eram curios sa vad daca merge sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaaa da, incerc si eu acuma seara, mi-ar placea, dar exista riscul mare de a fi busit din spate :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Semnalizarea USA style este o mare tampenie daca o folosesti in Europa. Pentru becurile alea toata lumea se asteapta la galben, nu la rosu. Faceti si voi modificari legale si de bun gust, trebuie sa mai fie idei :)

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vad ce nu e "de bun gust" aici? Arata frumos, cel putin mie mi-ar placea.

 

Si semnalizariile fata de USA Style sunt de prost gust..?

Modificat de xDaniel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei sa risti talonul pentru modificari la instalatia de iluminare, pune-ti semnalizarile pe spate in stil North America. Singura exceptie de la portocaliu pentru semnalizare pe spate sunt masinile importate din America de Nord care au semnalizarile rosii din fabrica. Daca iti place asa de mult look-ul nord-american pentru masina, schimba si barele fata/spate cu unele nord-americane. Atunci probabil ca politia va fi mai putin predispusa sa te opreasca pentru ca ai semnalizarea rosie pe spate. Dar daca te loveste unul din spate, sa nu te miri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge oricum, am incercat chiar acuma..

Oare de ce am stopuriile donutz?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vad ce nu e "de bun gust" aici? Arata frumos, cel putin mie mi-ar placea.

 

Si semnalizariile fata de USA Style sunt de prost gust..?

Nu ma refeream la estetica, ci la oportunitatea acestei modificari. Fara suparare, dar mie mi se pare de prost gust orice modificare care are ca rezultat scaderea securitatii traficului sau incomodarea celorlalti participanti la trafic. Exemple: stopuri "afumate", folii pe geamurile din fata, csenoane in proiectoarele de ceata sau in faruri cu oglinzi, tobe perforate, etc.

 

Aici lumea nu este obisnuita cu astfel de semnalizari. Parerea mea este ca risti sa nu-ti fie vazuta intentia la timp...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata copii nu va mai certati :)))

On-topic: am codat ceva si mi-a aparut pe MFD viteza curenta, ca la Audi. Ziceati pe la inceputul topicului ca nu se poate, doar sa afiseze pe ecranul radioului.

P.S. Sa nu ma intrebati cum am facut ca habar nu am :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca ai ceasuri albe se poate 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu care am crezut ca am facut vreo minune ceva :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pfff de ai sti cum ai facuto..cred ca ne-ar interesa pe mai multi :D

La astea din 2010 nu este viteza pe mfd?

Modificat de xDaniel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina lui e din 2010, deci are viteza pe MFD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat codarea de la bluetooth si l-am setat vizibil permanent. Inainte de asta nu imi aparea. Nu stiu daca are vreo legatura. Poate cei mai experimentati in tainele VCDS-ului ne vor spune ce am facut :))

L.e. Masina e produsa in septembrie 2009.

Modificat de Hotomanul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da..asteptam codarea de la cei mai expermientati 

 

Poate merge si la cele cu ceasuriile albastre :D  :D

Modificat de xDaniel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata copii nu va mai certati :)))

On-topic: am codat ceva si mi-a aparut pe MFD viteza curenta, ca la Audi. Ziceati pe la inceputul topicului ca nu se poate, doar sa afiseze pe ecranul radioului.

P.S. Sa nu ma intrebati cum am facut ca habar nu am :)))

Nu se cearta nimeni.

 

Viteza masinii pe MFD se activeaza simplu, din CB. Ce ai facut tu acolo, ca nu inteleg? Vorbesc de IC de dinamovist, nu de stelist  :lol:

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La asta ma refeream: post-114738-0-78504000-1363109897_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta se face din BC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut pe toti

Am si eu o problema cu activarea avertizarii centurii de siguranta, cu ceva timp in urma a fost dezactivata si acum vreau sa o activez din nou.Inainte de a fi dezactivata tot timpul la punerea contactului se auzea beep-ul corespunzator centurii si martorul din bord statea aprins pana in momentul punerii centurii de siguranta.Dupa ce a fost dezactivata avertizarea se auzea beep-ul si martorul din bord se aprindea dar dupa 2-3 secunde disparea atat martorul cat si beep-ul dupa care puteam sa conduc fara sa folosesc centura de siguranta.Nu pot sa-mi dau seama ce recodare ia facut acea persoana pentru ca in momentul cand dezactivezi centura din IC cu Coding-ul de  0005101 din 0007101 la punerea contactului nu ar mai trebui sa se auda beep-ul si nici martorul nu se mai aprinde, spun asta pt ca am incercat pe masina unui prieten care are si el acelasi model si din acelasi an.

De 2 saptamani nu se mai aude beep-ul si nici martorul nu se aprinde si am hotarat sa activez centura .In urma cu cateva luni mi-am achizitionat vcds 11.11.3 si de 3 zile tot ma chinui sa recodez si nu-mi reuseste, spun asta pt ca Coding-ul da la IC care l-am gasit era ceva de genul 0002501 , totusi cred ca aceasta codare este ciudata pt ca asta inseamna ca avertizarea centura de fapt nu era dezactivata, doar placute frana si lichid spalare parbriz dezactivate.

Am incercat sa recodez corect adica 0007101 si surpriza, avertizare centura nu functioneaza dar imi apare mesaj in bord ca nu mai am lichid spalare parbriz (chiar daca este plin) si nu dispare pana nu recodez  cu 0003101,0001101 sau 0002101, daca incerc cu 0004101, 0005101, 0006101 sau 0007101 imi apare acel mesaj impreuna cu acea iconita pt lichid.

Am incercat sa contactez acea persoana sa aflu ce a facut dar din pacate nu reusesc si de aceea cer ajutor aici pe forum si tin sa multumesc anticipat celor care imi vor raspunde si imi vor da idei pt a rezolva problema.

Nu stiu daca am postat unde trebuie fapt pt care imi cer scuze dar aici am vazut ca sa discutat mai mult despre codari vag com

Mentionez ca am Touran 2004  2.0 tdi 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vasul este dotat cu senzor? Daca nu, din cauza asta iti apare ca este mereu gol (chiar daca el este plin). 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, vasul are senzor pt ca inainte a functionat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reusesti sa scrii normal? Fara bold sau alte artificii!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am dat azi o scanare pe toate adresele, si am primit pe adresa 7c : unknown adress 7c 32776 unknown error code. Aveti idee careva ce este?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai postat corect.....aici se discuta despre Passat B6.....incearca la aria dedicata pentru Audi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva codarea pentru afisajul urmatoarelor informatii? post-13782-0-43429200-1344277294.jpgMultumesc :)

Modificat de Xtremu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!