Jump to content

Proceduri VCDS


Seby19
 Share

Postare recomandată

Poti sa incerci si asa :

Optional se mai pot seta ca la inchiderea/deschiderea masinii sa se aprinda avariile sau sa se auda un clacson scurt :)

[select]

[46 - Cent. Conv.]

[10 - Adaptation]

Optional channels - flash blinkers or sound horn said:

Channel 05: Unlock, horn sounds (1 = Activate / 2 = Deactivate)

Channel 06: Lock, horn sounds( 1 = Activate / 2 = Deactivate)

Channel 07: Unlock, turn signals flash (1 = Activate / 2 = Deactivate)

Channel 08: Unlock, turn signals flash (1 = Activate / 2 = Deactivate)

[Test]

[save]

[Done, Go Back]

La tine se inchid geamurile pana sus din telecomanda daca tii apasat doar 2 secunde?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai din ce am inteles, la mine nu se poate sa se auda acel clacson scurt, nici nu vreau, dar insist sa se aprinda avariile sa stiu ca s-a inchis/deschis masina.

nici asta nu merge cu inchiderea geamurilor, dar vreau sa o fac si pe asta si nu stiu cum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

cridaia, pentru a modifica ceva in 46-central conv. cu interfata ta trebuie sa modifici in byte numarul binar. Pe mine m-a ajutat ,,pronet" si ii multumesc, poate acum te pot ajuta si pe tine cu urmatoarele:

pentru a coda sa-ti inchizi geamurile apasand doar 2 secunde:

[select]

[46 - Central Conv.]

[07 - Coding]

[Long Coding Helper]

Byte 6:

aici modifici nr. binar in 01000000 , apoi dai clic pe valoarea hexazecimala din byte 6 ( acolo va apare cifra 40), inchizi fereastra si apesi DO IT! Sau continui cu alte codari....

Byte 7 : ( aceeasi procedura )binar nr. 01110110 adica - ( in hexazecimal va apare cifra 76)

Comfort opening power windows via power window switch active

Comfort function after authorized access only in a limited time

Comfort closing power windows via power window switch active

Comfort closing power windows via remote control active

Comfort opening power windows via remote control active

Byte 9 : in binar nr. 00000011 adica - ( in hexazecimal va apare cifra 03),asta ca sa activezi Rain closing si deschiderea doar a geamului de la sofer; daca nu vrei sa activezi Rain closing, dar vrei sa activezi deschiderea doar a gemului de la sofer nr. v-a fi-00000001; daca nu vrei sa activezi deschiderea doar a gemului de la sofer, dar vrei sa activezi Rain closing nr. v-a fi 00000010

Pentru a activa avaria la inchidere -deschidere usi:

Byte 10 : in binar modifici nr. in 00000101

Byte 11 : in binar modifici nr. in 10000101

Rog daca poate cineva sa ma ajute cu semnificatia Bit-ilor din urmatorii Byte din 46-Central conv.

Byte 1; 2; 3; 4; 5; 12; 17; 18.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Byte 1 - 5, 12, 17: necunoscuti, iar la 18 nu apare nimic. Mai multe gasesti aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as fi vrut sa pot activa DRL-urile din BC, am vazut ca la O2 se poate , la mine dupa ce am activat cu vcds RAIN CLOSING mi-a aparut functia si in BC, si ma gandeam ca as putea activa si DRL in BC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA o2FL se poate, nu la cea normala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si o problema, am schimbat can gateway pentru ca sa nu mai am probleme cu descarcarea bateriei cu RCD310, can gateway are in memorie si trapa. Cum pot programa can gateway ca sa dispara modulul de trapa (masina mea nu are trapa).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum se poate modifica relantiul cu vag com passat 2006 motor 1,9 tdi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Mi-am activat drl pe faza scurta. Problema e ca daca am aprins drl si vreau sa aprind pozitia, se aprinde o secunda si se stinge....daca aprind faza scurta se aprind toate luminile asa cum trebuie. Mai are cineva problema asta sau asa e normal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si o problema, am schimbat can gateway pentru ca sa nu mai am probleme cu descarcarea bateriei cu RCD310, can gateway are in memorie si trapa. Cum pot programa can gateway ca sa dispara modulul de trapa (masina mea nu are trapa).

Intri pe CAN Gateway, si de acolo debifezi optiunea de auto roof.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

cum se reseteaza km dupa schimbarea uleiului la passat b6 cu vcds 10.6?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu SRI Reset sau manual așa .

Modificat de Ottoflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate seta auto-hold sa fie tot timpul activat ca la passat cc sa nu mai fie nevoie de cate ori urc in masina sa apas butonul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am si eu nevoie de un vagcom pt un passat b6. ma poate ajuta cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O diagnoza sau vrei sa cumperi o interfata ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza sa dezactivez leaving home. multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai o poti face din Computerul de bord in meniul conveniente!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate nu are BC+ sau maxi sau cum se numeste

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza sa dezactivez leaving home. multumesc anticipat

Greu mai era:

Apasa aici

P.S. Am muncit de 10 ori mai mult incercand sa-ti pun un link gen mura'n gura decat ti-ar fi luat tie sa gasesti aceeasi informatie in acest topic

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

am o intrebare: si anume daca se pot verifica km reali printr-o diagnoza VAG COM?

Am inteles ca sunt cazuri in care s-a umblat la kilometrii (s-au dat inapoi) si nu s-a mai putut vedea istoricul real de km rulati prin diagnoza.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BAi tata, mai cautati si voi inainte de a intreba ...ceuameni2qv.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BAi tata, mai cautati si voi inainte de a intreba ...ceuameni2qv.gif

Unde mai tete sa caut? Da-i si tu un search cu "km reali" sa vezi ce gasesti.

Cred ca am pus o intrebare pertinenta, iar daca nu vrei sa raspunzi (valabil pentru Al Bundy) te rog sa te abtii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia incearca sa cauti macar pe acest topic dupa cuvantul "reali" si vezi daca obtii ceva. Sper sa nu te superi si pe mine ca am indraznit sa te pun sa dai un click in plus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BAi tata, mai cautati si voi inainte de a intreba ...

Unde mai tete sa caut? Da-i si tu un search cu "km reali" sa vezi ce gasesti.

Cred ca am pus o intrebare pertinenta, iar daca nu vrei sa raspunzi (valabil pentru Al Bundy) te rog sa te abtii!

DAma ma rogi frumos, ma abtin si nici nu caut pentru tine topicurile unde s-a discutat.ceuameni2qv.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza sa dezactivez leaving home. multumesc anticipat

Greu mai era:

Apasa aici

P.S. Am muncit de 10 ori mai mult incercand sa-ti pun un link gen mura'n gura decat ti-ar fi luat tie sa gasesti aceeasi informatie in acest topic

am intrebat intai cine are apoi am scris pt ce imi trebuie. stiu cum se face doar ca imi tr vagcom pt ca nu am computer de bord maxi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!