Jump to content

Proceduri VCDS


Seby19
 Share

Postare recomandată

Si care este legatura cu totlul topicului ?

Posteaza in topicul dedicat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut , as avea nevoie de un mic ajutor: pana acum la fiecare schimb de ulei cand mai aveam 3000 km imi aparea in bord service in 3000  , pe urma 2500 , 2000 etc . acum de la ultimul schimb am aproape 14000 km si nu a aparut nimic . masina e pasat din 2006 bkp 140 cp tdi , daca stie cineva cum sa lucrez cu vag com , am varianta 12.12.0 si daca e vreo posibilitate sa vad km facuti dupa schimb de ulei fara vag com doar din butoanele de la bord . Va multumesc !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutări. Am citit pe topic și am aflat că se poate activa funcția DRL pentru proiectoare/fază scurtă. Aș fi interesat de procedura pentru fază scurtă. A făcut cineva care să-mi poată da detalii? Vă mulțumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi pe primele pagini ale acestui topic...

[Select] 

[09 - Central Electric]  

[07 - Coding]  

[Long Coding Helper] 

 

Byte 00: - bifeaza Bit 4 (Daytime Running Lights (North America) - asta ca sa fie stinse cand ai frana de mana actionata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc frumos. O întrebare mai am: de ce ați ales - marea majoritate - ca DRL să fie activat pe proiectoare și nu pe fază lungă?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca se poate zice asta. Eu nu am ales asa ceva, ti-am dat doar ce ai de facut.... ca sa nu te mai chinui sa cauti...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Știu și îți mulțumesc. Sunt puțin în dilemă cu privire la ce să aleg: drl pe proiectoare sau fază scurtă?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

activeaza si vezi care si ce iti place. Nu ne intreba pe noi.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihailroberto

Salut,

am si eu o intrebare legat de senzorul de lumina.

se poate modifica sensibilitatea acestuia?  adica sa aprinda farurile cand se face intuneric.  la Passat-ul meu si cand este inorat cerul, farurile sunt aprinse. daca e soare afara sunt stinse.     

multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

o intrebare pt cei care sunt experti in VCDS...in cazul in care o eroare este citita cu tester-ul iar apoi este stearsa, mai ramane undeva stocata in memoria masinii astfel incat sa fie recitita ulterior stergerii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se mai poate recupera. Modulul va fi "curat".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci cu alte cuvinte, odata stearsa eroarea, ea nu mai poate fi vazuta niciodata.

Multumesc mult pentru raspuns.

Modificat de Radu1974
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum -depinde de eroare...in functie de gravitatea/localizarea ei pe module...se poate lasa stearsa..si sa reapara in cateva zile..

Mai pe scurt-stergerea erorii nu inseamna obligatoriu si rezolvarea problemei,se inlatura efectul...nu cauza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha...ceea ce vreau eu sa stiu este, daca eroarea mai ramane undeva intr-un fisier de unde poate fi vazuta dupa ce ea fost stearsa.

Modificat de Radu1974
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, ramane intr-o locatie, de unde se poate afla ora si data cand a fost stearsa.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata si numarul de km cand a fost stearsa ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intelege ca odata stearsa nu mai poti vedea nimic despre ea. Doar inainte de a o sterge arata si km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

13 hours ago, flavyus1987 said:

Da, ramane intr-o locatie, de unde se poate afla ora si data cand a fost stearsa.

 

Eu am inteles de prima data, numai ca, in urma celor scrise de flavyus1987, o eroare stearsa poate fi, ulterior stergerii acesteia, revazuta. Problema care apare acum este ca cele doua informatii ,,nu se pupã". Al Bundy, esti sutã-n mie sigur cã eroarea stearsa este stearsa pentru totdeauna?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa-ti arate el de unde mai poate fi accesata daca a fost stearsa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu...si eu vreau sa stiu...

Flavyus-ai legatura....:)

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Log.txt -acolo.

Imi suna a intrebare pusa de samsar si de aceea am devenit putin ironic.

Eu am luat masina de la primul proprietar de noua, la ~180mii km cu eroare la butonul franei de parcare de la 120mii km.

Cum credeti ca imi suna intrebarea de mai sus?

Modificat de flavyus1987
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

El intreba daca ramine pe masina...nu pe laptop.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 17.07.2017 at 11:57 PM, mihailroberto said:

Salut,

am si eu o intrebare legat de senzorul de lumina.

se poate modifica sensibilitatea acestuia?  adica sa aprinda farurile cand se face intuneric.  la Passat-ul meu si cand este inorat cerul, farurile sunt aprinse. daca e soare afara sunt stinse.     

multumesc. 

Se poate modifica sensibilitatea-setezi un altfel de parbriz decat cel normal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!