Jump to content

Inele bord, Incuietori cromate


noodles
 Share

Postare recomandată

Mi-au venit elementele de crom pentru usi, precum si inelele de bord.

Dat fiind ca nu trece un week-end fara sa fac ceva la masina, acu trei week-end-uri mi-am vopsit siglele, acu doua mi-am pus elementele de crom la incuietori, iar week-end-ul trecut mi-am pus inelele pe bord.

Daca elementele au venit cu folie 3M si adeziv special (perfect ambalate), nu acelasi lucru il pot spune despre inelele de bord, care mi-au venit fara adeziv, si care le-am lipit cu un Bison Kit de mare aderenta. In cele din urma eu zic ca au iesit bine. Chiar foarte bine...de fapt sunt ATAT de excitat..... :(

Mentionez ca pentru bord am primit toate 4 elemente, dar am preferat sa pun doar inelele. Altcumva mi se parea tziganie. Multzam din nou Akebono pentru sfaturile constructive. :(

Am poza cum ar fi aratat si cu maxidot cromat. Daca vreti, voi posta si asta.

Pentru cei care doresc poze in detaliu, sa imi dea un PM. La fel daca doriti preturile la care aduc eu aceste elemente.

Pana saptamana viitoare :(

Astept pareri...:cheers:

Noodles

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau si eu, vreau si eu. Sunt super. Please, lista de preturi. Prin posta poti sa-mi trimiti? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza un pret si producatorul pentru inelele cromate. De asemenea, as vrea niste poze de detaliu (ca mai multe). Cat de greu este sa le montezi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza un pret si producatorul pentru inelele cromate. De asemenea, as vrea niste poze de detaliu (ca mai multe). Cat de greu este sa le montezi?

<{POST_SNAPBACK}>

Dat fiind ca eu tot ce mi-am cumparat, am luat de pe Ebay, producatorii...cred ca prea putin conteaza. Cei de la care am luat eu sunt no names, dar fac treaba de calitate.

Pret set piese crom bord fara taxe trimitere - 35 Euro

Pret set piese crom incuietori - 35 Euro

Daca sunteti interesati, o sa aduc la preturile de mai sus.

Noodles

@bladerunner...acum ca am facut-o, destul de usor. Trebuie insa sa fii mai atent decat cu o femeie...(normal :) ) Pentru interesati voi posta instructiuni.

@bladerunner : da-mi o adresa sa ti le trimit

Noodles

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

niste poze cu inelele mai in detaliu te rugam! in 2 sapt cred ca ajung in brasov. poate ne intalnim sa le vad live :)

ai gasit cumva pe ebay si inele m3 look? (pentru golf 4)?

Modificat de mmneg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar, le-am vazut personal si arata foarte bine. Le-am vazut montate si nemontate. Pot sa spun ca arata mai bine in realitate decat in poza. Cromul este de aceeasi nuanta ca si clantza si deci se integreaza perfect si prinderea cel putin pe usa caci acolo se poate observa mai bine este ferma.

Totusi, noodles, te rog sa muti anuntul cu preturile la anunturi online, este mai potrivit locul acela pentru oferta. In rest toate bune, pozele sa ramana :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super ! pe viitor am sa ma bag si eu sa imi pun.. nu se vede foarte bine in poze dar ce se vede arata bine ! :)

@Noodles : Sa le privesti sanatos ! :D

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

niste poze cu inelele mai in detaliu te rugam! in 2 sapt cred ca ajung in brasov. poate ne intalnim sa le vad live :)

ai gasit cumva pe ebay si inele m3 look? (pentru golf 4)?

<{POST_SNAPBACK}>

Aduc si din acelea Voi posta poze later

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu retin unde exact (cred ca tot pe forum) am vazut "sigurantele" de la usi cromate.

Ai si asa ceva?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai gasit cumva pe ebay si inele m3 look? (pentru golf 4)?

<{POST_SNAPBACK}>

Astea sunt alea mai subtire (dupa care plangi :) ) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit unde am vazut : http://www.kpsport.com/shopping/

<{POST_SNAPBACK}>

dar tot nu stiu de unde pot cumpara ......... asa ca intrebarea ramane valabila ..... "stiti de unde pot cumpara asa ceva?????????"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

as dori sa stiu de unde pot sa iau si eu elementele de crom pentru ushi... inele nu imi trebuie pentru ca le am din fabrica... a da si daca stii de unde pot lua si pentru exterior si pentru grila de la radiator mar interesa foarte mult...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Polo al meu stiti cumva sunt aceleasi dimensiuni la ceasuri??Pot pune si eu inele cromate???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

As dori sa stiu daca gasesc undeva ornamente cromate care incadreaza geamurile laterale pentru VW Passat B5 limuzina, daca se potrivesc dela B5,5, un pret si cum se pot monta.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!