Jump to content

sfaturi achizitie typ 3 fastback


o_kh3
 Share

Postare recomandată

salut.

am un prieten care are un fastback prin curte. a vrut sa il reconditioneze insa s-a lasat pagubas si masina a inceput sa fie atacata de prietena tablei... rugina . as dori sa stiu merita achizitia unei astfel de masini. se mai gasesc piese pentru tipul acesta ( noi /sh) ?

inca nu stiu cum arata masina per total dar mi-a zis ca podeaua este mancata foarte tare cumva sasiul se poate schimba cum se schimba la broscute. adica caroseria se poate separa de sasiu?

imi cer scuze ca nu stiu sa ma exprim in termenii necesari dar aircooled-ul pentru mine momentan e teritoriu necunoscut.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

am si eu un vw typ3 fastback si un variant (de piese)

masinile sunt foarte faine. au un comportament de drum superior broscutei si sunt foarte comode.

acum, totul depinde de pretul la care iti da fastback-ul. daca e un pret bun si daca vrei sa te apuci de un proiect, eu zic sa il iei. cat despre piese, are dragos timariu piese si mai am si eu.

se gasesc si piese noi, insa sunt putin mai scumpe decat la broscuta.

fastback-uri donatoare se mai gasesc insa prin tara.

pune te rog si niste poze cu masina ca sa ne dam si noi cu parerea.

numai bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[multumesc.

in data ce fac rost de ele le si postez.

cu sasiul ce se poate face?

pretul ar fi undeva la cateva milioane .....

o seara placuta

Modificat de o_kh3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc.

pun poze in data ce le am

numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

numa' sa nu ajunga ca ala al lu' Tipatescu... :) care avea si acte... :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

(aia a lui tipatescu ... adica a mea...)... avea, are (inca) acte ... piesele, punti, acte sint inca de dat ... ba actele + sasiul in regim de urgenta chiar :) pentru cine mai are nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

sunt masini frumoase, mi-am luat si eu un 1500s combi , insa cred ca o dau. Preturile sunt mari si f mari la piese. A mea nu necesita mare investitie insa nu am timp de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!