Jump to content

My ride... MKV GT Sport


spydy

Postare recomandată

Thx dani_bv farurile HELLA xenon look ar trebui sa vina prin vara,mai ales ca le-am vazul si pe allte golfuri si arata demential .

Am ajuns la concluzia ca farurile cu leduri incluse sunt ''ieftine la vedere''asa ca tot mai bine stau cele OEM plus ledurile de RS6 ,asta insemnand bine inteles sa renunt la proiectoare dar totul in timp se ve decide.

PASTE FERICIT tuturor!!!!

Link către comentariu

Frumoasa smecherie cu ridicarea haionului din telecomanda :D

Sper sa-ti reziste amortizoarele :(

Bafta la modificari si multi km fara incidente colega.

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Thx Riddler :icon_thumright:

Din pacate arcurile au plecat de pe masina si ........astept sa vina :soare: vara pentru a putea face ceva investitii ca acum e dezastru cu nebunia asta de criza

Bafta tuturor!!

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
Publicat (modificat)

Din seara asta incepem sa ne innoim cu:

-lumini la picioare sub bord si pentru pasagerii din spate,

-lumini in usi

-Cruise Control care cred ca o sa faca toti banii avand in vedere ca merg destul de mult pe autostrazi

deocamdata nemontate si poza mica

:cheers: :wub:

post-39748-1274989112_thumb.jpg

Modificat de spydy
Link către comentariu

Frumos frumos,dar cand iti pui si grilele de R line ?? :icon_cool:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Thx. motan

Grilele de Rline o sa vina mai tarziu cand am sa reusesc sa imi iau si DRL'ul de S6.pentru ca vreau sa renunt la proiectoare ca nu va arata prea bine si cu proiectoare si cu DRL, deci grilele vor fi fara gauri de proiectoare asa ceva

Poate saptamana viitoare dau o fuga pana la tine si mai facem ceva treaba :P si cu vagul ca doar dupa ce montez tot mai trebuie si activate :blink:

post-39748-1275025561_thumb.jpg

Modificat de spydy
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am gasit sa cumpar niste jante ALESSIO cu J8 si ET37,mie unul imi plac dar nu stiu ce sa zic de rezistenta lor in general,iar daca stie cineva sa imi dea mai multe argumente pro si contra este bine venit :icon_thumright:

O alta nedumerire o am in privinta ET'ului sa nu fie prea in exterior janta si sa imi atinga in aripa.

Auzisem ca sunt colegi pe forum care au ET 35 si nu au probleme,este adevarat?

Jantele nu sunt scumpe (300 euroi)sunt noi si am si prezoane mai lungi,all inclusive

Asa dar astept pareri pro si contra :argue:

si dovezile:

post-39748-1276000803_thumb.jpg

post-39748-1276000815_thumb.jpg

Link către comentariu

Salutare si felicitari pentru masina! Imi place cum arata. O sugestie ar fi sa innegresti si emblema spate daca tot ai facut-o pe cea fata si folosesti alternanta alb-negru. As scapa de elementele cromate.

In privinta jantelor, cei cu jante pe 17 si ET 35 pe G5 care spun ca nu au probleme, ori nu au incarcat masina cat trebuie, ori nu au luat curba/denivelarea potrivita :offtopic: . Eu te asigur ca, cel putin pe fata, cu jante de 8 inci latime si ET 37 vei atinge cu siguranta in surubul care prinde carenajul de plastic, si chiar in carenaj. Mie imi atinge cu janta de 7.5 si la ET 45 pe fata. Spatele e mai ingaduitor, 7.5 si ET 40 nu atinge... mai departe nu mai stiu.

Daca ramai cu suspensia stock, nu incarci prea mult masina si nu iei des curbe in forta, s-ar putea sa-ti atinga destul de rar, iar de arata va arata foarte bine. Dar va atinge... e alegerea ta.

Bafta.

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri Acidutzul ,pentru spate mai am ceva de modificat (spoiler GTI+vopsit)si dupaia am sa fac si emblema neagra

La asta m-am gandit si eu inainte de a posta, ca daca le iau sa nu fie prea mari si sa nu am probleme la curbe si denivelari

Acum sincer eu nu prea merg in forta ca nu prea ma ajuta motorul si nici incarcat ca deocamdata suntem numai 2 asa ca din punctul asta de vedere nu imi fac probleme .

Problemele apar insa in cazul in care se va intimpla sa trec pe o suspensie mai sport si cand va venii si softul caci atunci ma va manca talpa si .................

oricum multumesc de informatii :rolleyes:

Link către comentariu

@spydy - pretul este OK pt alessio pe 18, insa, sa stii ca nu sunt foarte rezistente. Stiu asta pt ca acum cativa ani m-am ocupat cu vanzarea de jante. Este o marca entry-level, in opinia mea.

Per total, insa, un bun pret raport/calitate, mai ales la 300 de euro setul.

Pentru detalii privind posibilitatea montarii unor jante mai mari, cu diferite ET-uri, pentru a fi sigur ca nu ai nevoie de nici un fel de modificare a caroseriei sau suspensiei, foloseste configuratorul existent pe www.alcar.de

Eu l-am folosit si nu am avut nici o reclamatie de la nici un client.

Iata linkul:

http://www.alcar.de/AlcarKonfigurator/prod...te=9&lng=de

Link către comentariu

Jantele sunt pe 17 ,J 8 si ET35

:)

ca rezistenta sunt ok?

multumesc de info.

inca mai astept ceva pareri.

Link către comentariu

Jantele sunt misto,ca rezistenta nu ar trebui sa ai probleme ... doar ca et-ul o sa fie un pic prea mic daca mai cobori masina.Poti sa verifici un pic si ce greutate are janta? Asta o sa iti zica multe despre rezistenta. Spitele sunt polishate sau sunt fumurii ca jantele,ca nu se intelege f bine din poze.

Link către comentariu

SALUT!

Jantele sunt de mercedes SLK cel de la cine vreau sa le iau le-a comandat pentru masina lui,dar cand le-a montat nu iau mai placut.

Spitele sunt polisate pe orizontala iar in interior sunt vopsite cu un gri putin mai inchis.

post-39748-1276153055_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

Sa vopsesti fusta stil individual...contrastul de alb si negru e super. Cu luminiile de la picioare ai mai facut ceva?

Link către comentariu

SALUT

@ dani_bv

lumineile de la piciore l-am terminat de mult dar nu am avut poze sa postez,sunt ok si functionale .

am terminat si cu luminile din usile din fata

am activat si eu semnalizarile U.S. STILE la 25%

treptat treptat te ajung din urma :icon_thumright:

..

post-39748-1280842779_thumb.jpg

post-39748-1280842795_thumb.jpg

post-39748-1280842813_thumb.jpg

post-39748-1280842836_thumb.jpg

post-39748-1280843325_thumb.jpg

Modificat de spydy
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salut!

Urmaresc modificarile facute de tine inca de la inceput.

Toate mi-se par de bun gust.

Am si o intrebare in legatura cu montatul luminilor la usile din fata: e grea procedura? Poti sa detaliezi putin.

Merci.

Drive safe

Link către comentariu

salut !!!!

Toate modificarile le gasesti si aici --->>> clik si DA ,dupa mine procedura este destul de simpla doar putina indemanare , pasiune si putin ajutor pentru ca fara ajutorul colegilor nu as fi facut nimic ,asa ca spor la lucru!

:D

Modificat de spydy
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

DA... dupa o luna in care am mers cu spoilerul de GTI montat pe masina dar fara tips'uri :D am terminat si eu de montat totul .

Mie unul imi plac la nebunie tips'urile chiar daca am impresia ca sunt un pic cam mari ,arata bine sunt centrate si drepte, schimband aspectul masinii radical o face muuult mai sportiva (macar din priviri daca nu la putere 105 hp). A mai ramas sa vopsesc fusta ,dar cand .......nu stiu. pentru moment ma opresc aici cu investitiile in masina urmeaza o perioada de stand by.

Enjoy!!! :blah:

P.S. :Am renuntat si la suportul de numar de pe spate :icon_cool:

post-39748-1283446113_thumb.jpg

post-39748-1283446400_thumb.jpg

post-39748-1283446688_thumb.jpg

post-39748-1283446740_thumb.jpg

post-39748-1283446830_thumb.jpg

post-39748-1283446854_thumb.jpg

post-39748-1283446991_thumb.jpg

post-39748-1283447007_thumb.jpg

post-39748-1283447451_thumb.jpg

post-39748-1283447509_thumb.jpg

post-39748-1283447549_thumb.jpg

post-39748-1283447587_thumb.jpg

post-39748-1283447624_thumb.jpg

Modificat de spydy
Link către comentariu

Frumoasa masina. Iti mai trebuie un set de praguri pentru a completa partea de jos :D.

Oare nu ar arata mai bine jantele negre complet? :-?

Link către comentariu

Ai facut treaba buna bv. Acum sa stai cu carpa pe ele sa nu se inegreasca si renunta la siglele de pe haion, parerea mea :D

Link către comentariu

Frumos golfuletul! Am avut ocazia sa-l vad mai bine :)

Clar ca trebuie sa vopsesti fusta!

Spor la treaba!

Link către comentariu

Iti mai trebuie un set de praguri pentru a completa partea de jos :D.

Thx Lucian . Da ai dreptate lipsesc pragurile dar pentru moment sunt altele mai importante de facut .

Oare nu ar arata mai bine jantele negre complet? :-?

jantele imi plac asa cum sunt . In timp ce merg au un efect foarte interesant si placut , deci vor ramane asa

Acum sa stai cu carpa pe ele sa nu se inegreasca si renunta la siglele de pe haion, parerea mea

multumesc circoloco,de innegrit nu o sa se innegreasca ca nici pana acum nu am reusit sa o fac sa scoate fum avand DPF pe masina toba de esapament este si acum curata ca lacrima dupa 50k km

Legat de sigle inca nu stiu ce sa fac,deocamdata raman. :)

Clar ca trebuie sa vopsesti fusta!

Multumesc Dani , tu stii prea bine care este situatia asa ca ramane sa mai vb . Apropo sa iti prezinti si ti noua navigatie :lol:

Modificat de spydy
Link către comentariu

salut ... foarte frumoasa masina ... multi km fara probleme ....

poti sa detaliezi cum ai facut sa ai lumini in usa si sub scaunele din fata ?

stima,

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!