Jump to content

My ride... MKV GT Sport


spydy

Postare recomandată

jurnal de bord 90.000

schimbat placute frana (ferodo premier), vopsit din nou etrieri

filtru aer Mann

ulei Repsol Elite 5W30 long life

filtru ulei Mann

filtru polen carbon Mann

si cauciucurile de vara Pirelli P Zero shimbate la 82.000 cu Michelin PS3

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
nicusor_pintilie

Tin sa te felicit pentru toate modificarile care au fost adaugate de tine asupra masinii cel putin triplele sunt belea iar combinatia alb negru e ok multi km in continuare si Drumuri Bune....

Link către comentariu
Ciprian Ciobanu

Superb golful, felicitari! Te admir pentru pasiunea de care dai dovada! Am avut rabdarea sa-ti parcurg tot topicul si nu am decat cuvinte de lauda! Imi place mult cum pastrezi masina si te felicit pentru toate imbunatatirile care i le-ai adus! Vad ca esti prin zona, poate o punem de-o intalnire candva sa-ti vad golful pe viu! Multi km fara probleme!

Link către comentariu

Multumesc de urari, pragurile cred ca o sa vina la sfarsitul anului asta daca nu vand golful pana atunci .

Urmeaza sa vima in junior in familie si as vrea ceva mai mare si cu ceva mai multe optionale(DSG trapa navigatie......).

Am gasit o Octavia VRS care ma face cu nervi .......superba ,dar pana atunci ma bucur de golfulica si tot ceea ce imi ofera ;-))))

Modificat de spydy
Link către comentariu
  • 10 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Nu . Au fost sablate si apoi de doua ori vopsite in camp electrostatic.

Sent from my GT-I9100P using Tapatalk

Link către comentariu
  • 10 months later...

Jurnal de bord :

La 104000 km sau schimbat:

- ulei castrol (specific motorului BLS, nu imi aduc aminte,dar este sursa sigura pe original)

-filtrele toate mann

-reîncărcare clima 200ml

Link către comentariu

post-39748-14107889392148_thumb.jpgpost-39748-14107889791522_thumb.jpg

In momemtul de fata masina are 120500km si distributia a fost si ea schimbata la 118500.

Sau utilizat piese de calitate chiar daca vreau sa vind masina ( curea Conti Tech cu rola aferenta , rola intinzator INA, pompa de apa SKF,antigel Hepu si ulei Vapsoil+filtre Mann).

Masina merge super in continuare fara probleme , singura problema a fost la schimbarea distribuției cand din cauza nepriceputului de muncitor pentru mașini (ca nu pot sa-i zic mecanic faca ture de la unu la altul sa intrebe cu cat se stringe "distribuția" nM) cand a montat tubul de intercooler nu la pus bine si mi-a rupt o ureche de la siguranta si la un semafor cand sa plec aud un bummm si masina a inceput sa dea in nas. Am realizat imediat ce facuse si am rezolvat problema rapid ,pe aceasta cale tins sa le mulțumesc celor de la Skoda Brasov delcar de" profesionalismul "de care au dat dovada cu urarea ,ce satisfactie as avea sa va calc pe Mecla.:))))

Pozepost-39748-14107892071666_thumb.jpgpost-39748-14107892330578_thumb.jpgpost-39748-14107892446402_thumb.jpgpost-39748-14107892701945_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 3 months later...

124000km 30/12/14

Am schimbat uleiul si filtrul de ulei di cauza colmatari cu motorina "de am filtru de particule", pe langa asta calitatea proasta a uleiului Vapsoil cred ca a afecta un pic filtru de particule . Ajunsesem sa fac 20-30 km si sa faca regenerare. Acum am pus Castrol cu specificațiile pentru motorul bls si totul a revenit la normal .

Modificat de spydy
Link către comentariu
  • 6 months later...

Me happy :))) new wheels in town!!!

Me happy :))) new wheels in town!!!

Soon pic's
Link către comentariu

PAM PAM  :cheers: :cheers: :cheers: !!!!

post-39748-0-70188300-1436390271_thumb.j

Modificat de spydy
Link către comentariu
  • 9 months later...

Am ajuns la 135k km fara probleme pe parte mecanica , in schim esteticul a avut de suferit din cauza unei pietre care a spart parbrizul , dar a fost schimbat saptamana

trecuta cu unul original.

DSC_5600.JPG

DSC_5599.JPG

Link către comentariu
  • 4 months later...

140K km  am scimbat uleiul si filtrul cu Repsol  Elite 5W30 si filtrul de ulei mann

20160831_232810.jpg

Link către comentariu
  • 9 months later...

150k km . reteta de mai sus se repeta.Am decis sa nu mai merg pe sistemul de intretinere long life avand in vedere km pe care ii fac anual.Nimic nou in afara de un rcd 510 de china pe care il am de 2 ani pe masina si inca nu am fost in stare sa ii pun camera pentru marsarier.

See you next time :)

 

 

 

 

Link către comentariu
  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...

-2020, 200K Km ulei și filtre tot Repsol cu mann

-2022, 215k km ulei,filtre și distribuție cu pompa de apa(90k km pierdeam apa pe la pompa din cauza garnituri)

 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!