Jump to content

My ride... MKV GT Sport


spydy

Postare recomandată

Foarte frumoasa masina si modificata cu gust. Sa o conduci cu placere.

:icon_thumright:

Multumesc Andrei . Am vazut ca si tu ai trecut pe motorina cred ca e mare diferenta pentru tine venind de la 1.6 benzina si zic asta pt ca stiu din experienta si ma refer aici numai la cuplu'.

salut ... foarte frumoasa masina ... multi km fara probleme ....

poti sa detaliezi cum ai facut sa ai lumini in usa si sub scaunele din fata ?

stima,

Multumesc Daniel, cu luminile m-am inspirat o data de aici http://vwforum.ro/index.php?showto...45617&st=77 si inca o data de aici http://golfmkv.com/forums/showthread.php?t...hlight=footwell

spor la treaba!!!

:icon_thumright:

Modificat de spydy
Link către comentariu
  • 2 months later...

Salut!!!

Am trecut si eu pe rotile de iarna , alta viata dpdv al confortului mult mai moale masina si mai placuta asta numai pentru oras .

Masina are acun 54760 de km, ma apropi de revizie si cred ca o sa am mai multe de schimbat inclusiv placutele de frana care m-au tinut pana acum :)

La revizie se vor schimba urmatoarele:ulei,filtre(toate),lichid de frana,placutede frana(discurile mai merg inca o tura fara probleme)

Iar pentru la anul imi mai raman de schimbat cauciucurile de vara.

Si pentru ca se apropie data cand :vinemosul: i-am pregatit si ceva surprize :santa[1]:

post-39748-0-91184100-1290774122_thumb.j

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Salut!

Se pare ca Mosul a venit mai repede la mine anul asta cu ceva mai multi reni :icon_cheesygrin: (cam 155 de reni asta din cauza ca golfulica al meu scoate din fabrica mai mult de 105 aprox 110-115 la care se mai adauga cei de la revo)asa se lauda REVO

Asadar astazi am 57200 Km ma apropii de revizie,urmeaza in WE sa mai vopsesc si spoilerul spate in culoarea caroseriei si cam atat pentru anul acesta

Asa si cum am spus mai sus masina a primit un soft de la REVO de care in momentul acesta sunt foarte multumit ,masina raspunde altfel de la 2000 in sus si mult mai liniar si exploziv de la 2500 pana la 4500,m-i sa spus ca masina in momentul de fata ar avea 145 de Cp si 350 Nm dar pentru tipul meu de motor si calculator hartile se mai pot imbunatati in plus toate logarile care au fost facute arata ca masina este in toate mintile si ca turbo merge foarte bine si liniar

Dupa 100 de km inca nu pot sa imi fac o parere dar dupa 28 dec am sa stiu mai multe pentru ca urmeaza un drum de 1500 de Km care va fi si pe autostrada si pe plaiurile mioritice

salutari si drumuri bune !!! :RO flag:

L.E.; mici complectari :)

Modificat de spydy
Link către comentariu

:banghead: :banghead: :banghead:

Incepand de ieri am trecut din nou la puterea Stock pentru ca a inceput sa faca urat volant, imi pare extrem de rau pentru ca masina se schimbase in mod miraculos in BINE :o :o, dar asta este; pentu moment masina o sa ramana stock iar pe viitor daca va fii cazul se va mai umbla la soft.

Tot ieri am facut si revizia de 60000 pe care am facut-o la Delcar SCKODA BV revizie la care s-au schimbat toate filtrele(MANN),ulei Castrol SLX si lichidul de frana .

Link către comentariu

Hai ma laso... ai renuntat la soft ?!

Incearca sa-ti faci unu de genu' 135-136 cp, 310Nm, poate asa n-o sa mai faca urat volant :)

Te-asteptam maine pe la intalnire ;)

Link către comentariu

faza este ca am trecut pe stock si nu mai face deloc nici macar un simptom urat , deci este sigur din cauza softului pentru ca era inpins prea sus cuplul si sunt ferm convins ca o sa mai merg inca 40000-50000 de km cu volant asa

@ RIDDLER ne vedem diseara!!

Link către comentariu
  • 2 months later...

jurnal de bord .

astazi am trecut pe gumele de vara la 63150 Km

Nimic nou in afara de cateva mici modificari estetice :rolleyes:

post-39748-0-54425100-1299364275_thumb.j

post-39748-0-67368400-1299364300_thumb.j

Modificat de spydy
Link către comentariu
  • 6 months later...

A trecut ceva vreme de cand nu am mai scris nimic pe aici,dar asta nu inseamna ca nu am fost pe forum . :icon_thumleft:

Noutati in sensul bun nu sunt dar de rau am ,ajuns la 75500 sa aprins martorul DPF'ului , am facut o scanare cu vag'ul si imi rezulta o incarcare a DPF'ului de 49,8%.Asadar urmeaza o regenerare cat mai rapid :sick: .

Cauciucurile de vara Pirelli Pzero rosso incep sa isi cam dea Duhul (carne mai au ,dar au inceput sa vibreze la viteze mica 40-50Km/h si este groaznic de enervant)oricum in primavara le schimb cu Michelin PS3 pe care le-am luat la inceputul anului

Au aparut si ceva ciobituri pe capota din cauza pietrelor dar nimic grav

Stergatoarele ma lasa si ele dupa 3 ani de munca :mop:

Dar tot fericit, :wub: de fiecare data cand vad masina in fata casei bag un zambet :D asa ca un copil caruia i se dau bomboane

MKV GT Sport

Modificat de spydy
Link către comentariu
  • 2 months later...

Am reusit sa scap de problema DPF'ului (demontat trimis in tara curatat in cuptor cu nu stiu ce soluti si la temperatura inalta 800C) am aproape 2000 de km si nu am mai avut probleme.

In alta ordine de idei Mosul a venit iar mai repede si anul acesta cu o pereche de jante de passat OEM (7J si Et 42) si cauciucuri 235/45/17 Continental sport contact 3 aproape noi 80-85% care vor intra la vanzare pentru ca eu am din primavara Michelin PS3 noi . Jantele Zandvoort vor fi si ele de vanzare .

Mosul a mai venit si cu un interior full Led inclusiv la numarul de inmatriculare.

Acum masina are 78500 Km merge perfect si ma face fericit in fiecare zi la felul in care merge si se conduce ca sa nu mai zic de confort mai ales cu pachetul de iarna .

Ps . stie cineva cum se numesc jantele acestea?

1010235y.jpg

Modificat de spydy
Link către comentariu

Sunt cumva jante de Passat b5.5? La dimensiunea si et acela asa par daca sunt de 17", daca sunt pe 16" pot sa fie si de b6. Pune o poza sa vedem ce a avut mosul in sac :santa[1]:

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

1010223.jpg

1010231.jpg

1010233v.jpg

1010234w.jpg

1010239.jpg

L.E.

Am reusit . Multumesc de ajutor .

Inainte era mult mai usor de pus poze pe forum , exista un buton cu attach file si gata

Modificat de spydy
Link către comentariu

Nu stiu nici eu dar ceea ce scrie pe spate mi-a dat sentimentul ca sunt originale. in orice caz la cat au costat eu sunt foarte multumit

1010241.jpg

1010242m.jpg

Link către comentariu
  • 5 months later...

Praf , mult praf pe aici dar nu si pe golfulica , care merge si arata impecabil dupa cum se si vede 1010556.jpg

In alta ordine de idei ,pentru ca jantele Zandwoort nu se vindeau , m-am hotarat sa le tin si sa le folosesc ca roti de iarna dar nu in culoarea originala gri ,ci in albastru (azzuro).aici si un mic exemplu 1010557.jpg

1010498.jpg

1010499y.jpg

pe langa jante imi voi mai cumpara inca un set de capace de oglinzi care vor fi si ele vopsite in albastru acestea fiind montate numai iarna

Modificat de spydy
Link către comentariu

frumoasa masina!felicitari!albastru asta nu cred ca merge cu masina in nici un fel.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!