Jump to content

My ride... MKV GT Sport


spydy

Postare recomandată

My GT : motor 1.9 tdi ~140cp ,

comenzi pe volan,

pachet iarna (scune incalzite,spalator faruricu duze incalzite,duze spalat parbriz incalzite,indicator BC nivel lichid de parbriz )

tapiserie pile cu alcantara

rcd cu MP3 si 10 boxe

10 air-bug'uri

jante Zandvoort 225/45/17 pirelli PZERO rosso

BC +

stopuri hella pe led

led day light tip A6

post-39748-1244028953_thumb.jpg

post-39748-1244028977_thumb.jpg

post-39748-1244029250_thumb.jpg

post-39748-1244029368_thumb.jpg

Link către comentariu

Frumoasa masina.Imi plac stopurile mult ! Sa o stapanesti sanatos si sa ai parte de ea!

P.S cat ai dat pe ea si cati km are?

Modificat de But_Fns
Link către comentariu

Frumos foc Mk5-ul alb, pot sa spun ca este una dintre cele mai frumoase culori disponibile.

Jantele vopsite in acest mod arata foarte bine, pot sa spun ca rivalizeaza foarte bine cu modelele de jante aftermarket cu negru-chiar sunt speciale. Triplele imi plac foarte mult si mi-as lua si eu pentru golf dar pacat ca sunt foarte scumpe si nu ma indur sa dau atatia bani pe asa ceva.

Ca si recomandari pune-i fusta spate de Gti dar vopsita partea de sus, uite si o poza ca sa iti dai seama cu masina unui coleg de forum.

Renunta la ledurile alea de 2 lei de langa proiectoare ca se vede clar ca nu sunt de acolo.

Asteptam sa vedem cu ce te lauzi la interior si inca o curiozitate, cum de e masina cu nr de Italia? A ajuns Vwforum si in Italia? :P

post-11369-1244037087_thumb.jpg

Modificat de Auras
Link către comentariu

Forte frumoasa, chiar imi place. Si eu sunt pentru eliminarea ledurilor din bara. Mai ales ca, la cel de pe dreapta au inceput sa se arda :). Ai putea sa renunti si la siglele Golf si Tdi pentru un haion mai "curat". Sa o stapanesti sanatos :P

Link către comentariu

Multumesc pentru urari :)

Masina am cumparat-o de noua din IT pentru ca eu acum aici locuiesc, este din 2008 iulie (comanda 20 februarie) am 29m km si se apropie prima revizie.

DA,cum am scris PRIMA revizie care ma costa in jur de 215 E,pentru ca aici reviziile la VW diesel se fac la 2 ani sau 30m km(prima )iar restul din 30 in 30.

Cu toate accesoriile pe care le-am vrut,a costat 24500 si am avut o reducere de 2000, dar facand un fel de casco pe trei ani am ajuns iar la 24500.

Vreau sa spun ca aici varianta GT vine in standard cu: jante pe 17 zandvoort,piele(la alegere alcantara sau piele simpla),BC+.

Stopurile le-am cumparat la o luna dupa masina si au costat 280E,dar mentionez ca am avut o problema cu cel din dr pentru ca a venit cu un led ars . La-am schimbat si totul a fost ok inca o luna ,cind in bord a iceput sa se aprinda martorul de BEC ARS dar totul functioneaza.Lucrul asta se inampla numai daca las masina in soare si la temperaturi de peste 28 grade in rest nu am probleme .Nu am reusit sa ii dau de cap dar sper sa rezolv acum la revizie cu o scanare a erorilor.

Spoilerul de GTI urmeaza sa vina si el,dar fondurile astea ma omoara :(,eu as fi vrut spoilerul de EDITION 30 dar la 430E mi se pare exagerat,asa ca ramin si eu la GTI standard.Mi se pare chiar frumos si cu spoler de GTI normal iar cel din poza m-a inebunit .Oricum multumesc de sfat pentru spoiler si sigle dar eu, sint PENTRU sigle .Ledurile am sa le dau jos cind o sa imi pun faruri day light gen AUDI,adica curind :D

Link către comentariu

Eroare de bec ars se rezolva cu montarea unui releu de tensiune sau a unei rezistente mai mari (care sa nu se incalzeasca prea tare si sa iti topeasca ceva pe acolo) pe plusul unui stop. Garantat nu vei mai avea probleme :). Asa am patit toti cu TDI si leduri aftermarket. E vorba de martorul de bujie incandescenta. Daca vrei sa citetsi mai multe exista un topic. http://vwforum.ro/index.php?showtopic=23025.

PS: Daca chiar vrei daylight in bara, renunta la proiectoare. Nu cred ca o sa fie prea estetic ambele pe aceeasi grila, mai ales daca le si aprinzi :). Bafta!

Link către comentariu

asa ceva as vrea dar sint cam scumpe in acest moment

post-39748-1244112410_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Administrator

frumoasa masina... personal as merge pe jantele intr-o culoare, fie negre, fie standard... argintiul putin ramas pe ele nu se "pupa" cu restul masinii...

Poate si niste praguri GTI ar merge

Ma repet... parerea mea :)

PS: rugaminte: modifica titlul topicului in GTSport pentru a nu induce un pic in eroare... Chiar ma bucuram ca am mai gasit un GT pe forum insa m-am inselat :)

Link către comentariu

Farurile chiar nu sunt scumpe, ba chiar am vazut ca le aduce un coleg de pe forum cu 230E acum mai nou, deci s-au mai ieftinit.

Poti lua legatura cu colegul Andretti care si-a pus de curand modelul asta de faruri pe MK5-ul sau si zicea ca este foarte multumit de luminozitatea lor, dar cu xenon Aftermarket pe ele.

Pune odata pozele alea de la interior sa vedem tapiseria din piele cu alcantara.

Modificat de Auras
Link către comentariu

Eu zic sa mergi pe OEM si sa renunti la leduri in bara, daylight si alte "prostioare". Cumparati farurile originale daca vrei sa faci o treaba ca-lumea si de bun gust, SAU din cate am inteles exista si un fel de replici a celor OEM dar macar arata cum trebuie. :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

cam asta e interiorul si sint foarte multumit de el :)

in privinta farurilor ma batea gindul la un xenon original ,dar cam multa bataie de cap

singura solutie ramin farurile tip xenon

Ca sa evit pierderea garantiei mi-am cumparat becuri PIAA de care sint foarte multumit si dau o lumina de 4700K asa spun ei :vaidecapulmeu: , lumina este alba si fi foarte asemanatoare cu xenonul

post-39748-1244117803_thumb.jpg

post-39748-1244117826_thumb.jpg

post-39748-1244117837_thumb.jpg

post-39748-1244117910_thumb.jpg

Link către comentariu
Eu zic sa mergi pe OEM si sa renunti la leduri in bara, daylight si alte "prostioare". Cumparati farurile originale daca vrei sa faci o treaba ca-lumea si de bun gust,................

Exact...nimic nu arata mai bine decat un MK5 OEM, nu fel si fel de "tuninguri", faruri sau alte prostii, alea is kithcuri care sa te faca sa crezi ca iesi in evidenta cand colo umbresti ce inseamna marca unei masini.

Link către comentariu

Am uitat :icon_thumright:

unde pot gasi si eu codurile secrete pt climatronic??

Link către comentariu

bravo prietene, super masina, si motorul e ok, interiorul nu mai zic. daca tot ti-ai luat-o noua de ce nu ai aruncat si o navigatie inauntru ? cand am vazut poza aia cu ledurile din bara credeam ca faci misto de noi :icon_thumright:

ia-ti faruri OEM cu lupa. nu o sa regreti

Link către comentariu

:P @dudu:pai exista,si e identic cu al tau.am sa ii fac o baie si o sedinta foto!

Link către comentariu

Draguta foc! Si interiorul e frumos si deosebit. Nu-mi plac in schimb ledurile din bara.

Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

Acidutzu l:icon_thumright: Plecaciune pentru complimente :)

Dupa cum spuneam la leduri am sa renunt , dar numai in momentul in care am sa schimb farurile si dupa cautarile din ultima saptamina de pe net cred ca se va intimpla curind ,ca am gasit ceva xenon look si nusint chiar scumpe undeva la 400E Sau cele mentionate mai sus la 230 - 270E

Link către comentariu

XENON look :(. Fa alegerea asta si nu o sa regreti, crede-ma. No more aftermarket :wub:

Link către comentariu
  • Administrator
:lol: @dudu:pai exista,si e identic cu al tau.am sa ii fac o baie si o sedinta foto!

vali, le stiu pe toate :)... tb sa particip si eu la sedinta aia foto de care spui

Scuze initiatorului de Offtopic

Ontopic:

subscriu parerii ref la faruri... din punctul meu de vedere, nu am gasit faruri care sa vina f bine pe G5 in afara de OEM si xenon lookul de la hella

oricum nu sunt adeptul AE, DRL Audi style, etc insa e doar parerea mea

Link către comentariu

@dudu: o sa urmeze si xenon lookul hella si da,am sa renunt cit de curind la leduri,pe care vreau sa le pun la usi (cand deschise usa se facu' lumina) :P

In sfirsit dupa ce am terminat de citit aproape tot ce era pe forum(de mi sau unflat ochii :offtopic:)am ajuns la concluzia ca ar trebui sa intreb pe cineva cu experienta despre urmatoarele:

pentru BC+ se pot activa functiile cu VAG COM'ul: coming,living home

mirror down pentru marsarier

aprinderea proiectoarelor la virare singa dreapta(semnalizare)

A venit si timpul sa fac prima revizie la 30000,sint programat pe 24 iunie .Din cite am inteles va trebui sa se faca urmatoarele

-schimb ulei+filtru

-clima (nu cred ca este nevoie ca l-am schimbat eu)

-verificari specifice

:D toate costa 185 E

multumesc pentru aprecieri si pareri pro ;) sau contra :offtopic:

DRIVE SAFE

Link către comentariu
  • 4 months later...

Rog un moderator sa imi scimbe numele topicului in My ride... MKV GT Sport

pentru a nu induce lumea in eroare

Multumesc anticipat :beer:

Link către comentariu

Isi mai modifica bugallooo numele topicului, tot in Golf V GT Sport :). Tot nu scapi de confuzie :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

:D Confuzia era GT cu GTSport. Colegul are dotarea GTSport. Pe GT sunt numai motoarea de 170cp, in timp ce pe GTSport sunt motoare de la 102 cp pana la 170 cp.

LE: pentru a nu mai polua topicul colegului, iti raspund aici vali_devil. Este GTSport si cu 170cp. De altfel asa am scris si sus. GTSport este cu motoare de la 102 pana la 170cp inclusiv. Diferentele dintre GTSport si GT sunt mai multe, dar nu are rost sa le scriem aici :).

Modificat de rex
Link către comentariu

@rex:corect.dar eu mai stiu, ca exista dupa 2007 si gt sport de 170.de exemplu

al meu.adica fata de cele din 2006 au mai dat moca proiectoare si privacy glass.

Link către comentariu
  • Administrator
Rog un moderator sa imi scimbe numele topicului in My ride... MKV GT Sport

pentru a nu induce lumea in eroare

Multumesc anticipat :P

Done!

EndOff

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!