Jump to content

Suspensie


EFlavius
 Share

Postare recomandată

Am si eu o 2 probleme: 1. Suspensia e cam galagioasa, adica troncane la caile de tramvai nu rau dar ma zgarie pe timpan cand o aud. 2.Daca o subturez si am si rotile virate mult la plecarea de pe loc imi tremura volanul si se aud niste pacanituri. Am auzit ca e ceva normal tot ce v-am scris la Polo dar totusi nu se poate face nimic sa nu mai faca asa? Poate a gasit cineva ceva, nush bucse mai bune, alta suspensie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cati km ai cu ea? daca te apesi pe masina apare fenomenul de "barca"? poate sunt uzate amortizoarele sau poate ai vreun arc rupt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai pleca de pe loc cu rotile virate la maxim ca uzura planetarelor se accentueaza... Una e sa pleci in forta cu rotile virate la maxim si alta e sa intri in curba virat la maxim.forta de torsiune nu e aceeasi pe planetare....unghiul ala de inclinare pe axiala conteaza mult.si daca pacane,trebuie sa iti verifici capurile de planetare ca oricum ai ceva rulaj pe ea ,presupun...UZURA NEUNIFORMA,OMULE!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic să se uite cineva şi la consolele de aluminiu de la suspensia faţă, la şurubul ăla

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

care stie cam cat ajunge 1 set de telescoape si arcuri pentru spate , pentru masina din semnatura ? stie careva , ajutor pls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

la polo ul meu 9N AZQ e alta problema: nu bate, nu troncane nimic la gropi sau denivelari, in schimb, este extrem de moale suspensia pe partea stanga desi egalasem presiunea in pneuri, la toate 2.2 bari ca sa fiu sigur ca nu e din cauza asta. repet, nu suna nimic, nu bate, in schimb cand iau viraje la dreapta se inclina enorm iar daca ma las pe colturile masinii face ca o barca, ce ar putea sa fie?

Modificat de sebi_sima
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amortizoarele sunt si alea nu bat. La tine mai mult ca sigur sunt pe ulei. Sa te uiti sa vezi daca au inceput sa curga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut!

cam aceleasi probleme am si eu.. cand trec prin denivelari sau cand merg de ex pe un drum cu piatra cubica parca nu amortizeaza de loc,se simte totul foarte dur,nu stiu ce se intampla dar asa cum am zis nu amortizeaza de loc.

m0am uitat la telescoape sa vad daca curg si nu este nici o urma de ulei,am verificat sa vad daca are efect de barca apasand pe colturile masinii si nu are, insa cand pun frana mai brusca si ma opresc,masina se lasa in fata,apoi in spate si apoi tot in fata..este normal asa ceva?

sper sa fie cineva care sa imi spuna ce ar putea sa aiba si ce ar trebui sa fac...?

multam! :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

la mine gen ,cand pun frana face balans fatza >spate .si pe spate de la 2 persoane pe bancheta e lasa la maximum si nu pot urca nici bordura .ceva idei? sa fie arcurile...sau si amortizoarele.?care stie pls raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!