Jump to content

Angel eyes vs DRL vs nimic


Ice_2k
 Share

Angel eyes vs DRL vs nimic  

128 voturi

  1. 1. Ce-ati alege?

    • Angel eyes
      31
    • DRL
      51
    • Nimic
      46


Postare recomandată

Hello :eek: Ma bate gandu' sa renunt la angel eyes si sa trec la niste LED-uri DRL gen S6. Fac poll-ul acesta pentru ca anumiti oameni zic ca nu merg DRL-urile pe A4 si ca mai bine sa renunt la ambele. Iar eu nu-i cred :)

Deci variantele sunt:

- Angel eyes:

post-1533-1242828328_thumb.jpg post-1533-1242828339_thumb.jpg post-1533-1242828348_thumb.jpg

- DRL:

post-1533-1242828371_thumb.jpg

- Nimic:

post-1533-1242828428_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ice_2k

    6

  • FABIAn RuSu

    5

  • TIR

    3

  • dsf

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

am votat nimic ... si sincer angeleyes-urile pe audi le detest!

poate DRL ... dar d-astea de B8 ca cele de S6 nu se pupa cu bara si cele aftermarket arata aiurea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
R_a_z_v_a_n

Lasa-le asa cum sunt. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Votat angel eyes care le ai acum pe masina ca sunt oricum destul de unice datorita formei celor doua inele de pe interior.

Drl clar ca nu merg langa proiectoare si nimic e pacat sa renunti la inelele din faruri mai ales ca nu iti cer de mancare.

Ar mai fi varianta dar nust daca merge sa bagi in interiorul farului niste leduri ca la modelul de A4 nou, dar aici trebuie sa te documentezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

angeleyes-urile sunt elemente distinctive BMW ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Si eu tin cu buzunarul tau :)

Votat nimic insa pot ramane si asa cum sunt acum, destul de discrete dupa parerea mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AE = BMW

DRL Bagheta = Audi

Nimic = Restul

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As merge pe Angel-Eyes in cazul asta. Cum zicea cineva mai sus, inelul de la faza lunga are o forma mai speciala, iar DRL-urile din poze parca... nu vin chiar asa cum ar trebui sa vina. Parerea mea... Ideal ar fi niste faruri de A4 B8... (nu B8 look...ci chiar de B8..da' e imposibila adaptarea probabil). Din punctul meu de vedere as lasa-o asa :eek: :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Votat Angel eyes, desi sunt specifice concurentei... dar daca tot le ai, nu cred ca te apuci sa le dai jos acum.. si oricum arata bine cu ele! Iar DLR-urile ALEA din poza, NO F... WAY! Arata hidos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa ramai la angel eyes-urile pe care le ai, arata bine pe masina :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am votat DRL, angel eyesurile arata bine dar sunt semnul distinctiv al altei marci , exact cum DRL -urile sunt pt Audi ,

bafta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am votat "nimic".

-engel = BMW

-bagheta DRL din poza pusă de tine va

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am votat "NIMIC".

Nu merita sa strici frumusete de bara cu DRL. Iar referitor la angel eyes, arata bine si cum e acum pentru ca sunt discrete si cel de faza lunga are o forma mai ciudata, dar totusi sunt facute pentru BMW si acolo trebuie sa ramana.

Concluzie: las-o asa sau da angel-urile jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pui DRL in faruri am vazut pe forum a facut unu o modificare interesanta. A pus interiorul de la farurile de a5 in faruri de a6 ... ff bine da...

Daca pui in bara mai bine renunti la proiectoare de tot si pui unele de S6 originale dar sa iti reconstruiesti grilele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Votat "DRL/TFT"

Motiv: E ceva specific Audi, iar pe piata exista multe faruri care contin "devils eyes" :D (vezi aici si aici daca te intereseaza ca preturi, iar cum ar arata pe masina, read this)

8E_BLACK_DETAIL.jpg

Cat despre restul:

-"Angel Eyes" = cand le zici numele, te si gandesti la BMW-uri, seria 3, seria 5, seria X :)

-"nimic" = si asta ar fi o varianta, dar ultima din toata lista, oricum farurile stock de pe B6 8E sunt destul de frumoase, mai ales ca parca tu ai XENON OEM :))

:)

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DRL si de la mine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi mai greu la el pt ca masina are bi-xenon... tot trebuie sa faca o modificare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si ce daca sunt specifice bmw. o sa vedeti ca si DLR va ajunge pe la mai toate marcile pe cai oficiale. ce vor face atunci posesorii de audi?

conteaza ce da bine pe masina. las-o asa cum e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ar fi sa pleci de la 0, adica farurile stock pe masina, as alege "NIMIC".

Insa in situatia actuala, eu personal as lasa masina asa cum este. In opinia mea arata foarte bine (cel putin in poze, ca in realitate cu siguranta eu as gasi ceva de obiectat, dar asta tine de "defectul" meu), nu merita sa mai umbli pe acolo.

Daca vrei neaparat o schimbare, da jos si "ochii de inger" si las-o simpla, clean.

Eu nu mi-as pune DRL. Or fi ele specifice Audi, dar nu se incadreaza sub nicio forma pe A4 B6.

Nici faruri AM nu iti recomand, chiar daca unele pluseaza la capitolul design. Au o calitate foarte proasta, atat in ce priveste lumina, cat si in ce priveste executia propriuzisa, potrivirea pe masina, si tot cu adaptari ar trebui sa umbli, pentru ca ai bixenon de fabrica.

Votat: angel, in situatia de fata.

Modificat de gaby1773
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Votat cum sunt :lol:. Mi se pare de departe cea mai buna solutie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mercedes deja le pune pe toate noile modele, renault la fel pe noul megane, skoda octavia 2 rs facelift le are :icon_thumright:

Modificat de TIR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, nu ma asteptam sa iasa toate 3 aproape la egalitate :D Farurile alea after-market arata groaznic chiar si-n poze, arata farurile OEM cu bi-xenon si interior negru de o mie de ori mai bine. Intr-adevar, led-uri in faruri ar fi varianta ideala dar doar daca ar iesi ceva comparabil cu A4/A5, nu prostii d-alea gen bagheta bagata in far ca nu se integreaza deloc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DRL :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!