Jump to content

Brat inferior A4


dax
 Share

Postare recomandată

Stie cineva cam cat costa un brat inferior pt A4 si daca piesele care se gasesc in Romania sunt de aceeasi calitate ca si cele din afara?

Se pot schimba doar bucsele din el sau e mai bine tot bratul cu totul ?

Parca am vazut pe undeva o adresa de web a unui magazin, dar nu o mai gasesc..ar fi excelent daca mi-ati putea da un hint.

10x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Eu am un Passat din 2003 cu suspensie drumuri grele.Pe bratele de sus care le-am scos sa le bucsez scria Audi.Am fost la un service si cineva mi-a recomandat sa le bucsez in loc sa cumpar altele noi.La cele noi se roade si bila din pivot.Tipul care mi-a bucsat toate bratele de sus a folosit acelasi material adica duritan.Singurul inconvenient este ca va s-ar putea sa scartaie .Acum masina merge foarte bine ,chiar suspensia este mai dura un pic.Oricum tu daca ai bani si ai incredere ca cele pe care le cumperi sunt originale si o sa te tina macar 50.000de km e bine

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat te-au tinut bratele? stiu ca e relativ, depinde de drumuri, dar am vazut ca si germania pica bratele astea cam pe la 100.000 km, chiar daca se circula pe drumuri bune...e incredibil...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine m-au tinut 90.000 km.Dar tineau si mai mult daca nu le strica tatal meu cand a fost plecat la Oradea .A mers pe la Vatra Dornei-Bistrita si acolo e jale (cratere la tot pasul).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva codul bratului inferior ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un brat costa cam 3-4 milioane functie de furnizor. Despre calitate....teoretic ar trebui sa fie aceeasi pentru ca, din cate stiu eu, in Romania nu se fabrica asa ceva. Eu am schimbat 3 pana acum, Bilstein. Personal, nu recomand "bucsarea" lor. Costa mai putin -> rezista mai putin. Ofera cineva garantie dupa bucsare? Nu prea cred si nici nu m-as juca cu articulatia masinii.

Daca incepe scartaiala o sa-ti blestemi zilele, eu stiu f bine.

P.S. Foloseste cu incredere functia SEARCH. S-a discutat destul de mult pe subiectul asta

:salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ce stiti si la Audi A3 din 2002 sunt acelasi suspensii multlink,sau acela ca la Golf4?

Stie cineva cum e,e sensibil la drumurile noastre?

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce stiti si la Audi A3 din 2002 sunt acelasi suspensii multlink,sau acela ca la Golf4?

Stie cineva cum e,e sensibil la drumurile noastre?

Merci.

<{POST_SNAPBACK}>

Nu sunt multilink, sunt McPherson - ca la G4, G3, G2, G1...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat te-au tinut bratele? stiu ca e relativ, depinde de drumuri, dar am vazut ca si germania pica bratele astea cam pe la 100.000 km, chiar daca se circula pe drumuri bune...e incredibil...

<{POST_SNAPBACK}>

Tu cat ai vrea sa tina, un milion de km? Nu stiu daca stiai, dar astea sunt consumabile, ca si capetele de bara sau amortizoarele, nu sunt lonjeroane.

Faptul ca sunt scumpe e alta poveste - daca vrei ceva mai ieftin de intretinut poti opta pt. masini cu suspensie clasica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu cat ai vrea sa tina, un milion de km? Nu stiu daca stiai, dar astea sunt consumabile, ca si capetele de bara sau amortizoarele, nu sunt lonjeroane.

Faptul ca sunt scumpe e alta poveste - daca vrei ceva mai ieftin de intretinut poti opta pt. masini cu suspensie clasica.

<{POST_SNAPBACK}>

In conditii de drumuri foarte bune 100.000km pt un brat imi pare putin. M-as fi asteptat la o fiabilitate mai ridicata. Nu cred ca daca circuli numai pe autostrada iti pui problema ca toate elementele de suspensie devin consumabile. E chiar aberant. Sunt masini la care la 500.000 km de autostrada nu a fost schimbat nimic la suspensie.

Stiam problema asta de la inceput; per ansablu masina e super ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!