Jump to content

Incuietoare torpedo, blocata , pe inchis, in urma unei tentative de furt.


misu tdi
 Share

Postare recomandată

Am un coleg caruia in urma cu 2 saptamini i-au spart hoti masina. Au incercat sa deschida torpedoul de la acte, dar era incuiat. Au mesterit ei ceva pe acolo, dar acum nu se mai deschide nici cu cheia opriginala.Sa blocat, in urma fortarii.Omul e afon de mecanica , sau chesti din astea, de aceea mi-a cerut ajutorul.

Intrebarea mea este, existe o modalitate prin care sa pot sa ii deschid torpedoul ? A ma intilnit cineva aceasta problema la incuietoarea de la torpedou ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am mai auzit de problema asta. Astasez un fisier, in care se se explica cum se desface incuietoarea, dar cu bordul deschis. Stiu, nu e mare lucru, dar macar va puteti face o idee despre cum arata mecanismul ala. In afara de varianta cu fortarea exact pe mijlocul capacului de la torpedou, acolo unde "prinde" incuietoarea, incearca sa-l defaci cu totul. Scoti mai intai capacul de plastic din lateralul bordului -partea dreapta (simetric cu cel de la sigurante) si vezi ca ai niste suruburi. Apoi mai ai cateva la baza torpedoului, sub polita. Sper sa va ajute cat de cat.

manual_desmontar_cerradura_guantera_seat_leon.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MS, fain, luni incerc, sa vad ce si cum. Bordul cred ca e identic cu cel de A 3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e: bordul e acelasi ca la Audi A3 8L

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!