Jump to content

HELP! Cineva mi-a turnat vopsea pe masina!


the_punkreas2003
 Share

Postare recomandată

Asta imi aduce aminte de ce am patit acum cativa ani. Cand am ajuns dimineata la masina (un matiz de la firma) era plin de picaturi de vopsea. Am gasit si o cutie de 25 de litri de var lavabil goala langa masina, ceea ce ma face sa cred ca cineva a aruncat galeata de la geam, ca doar e departe ghena. N-am mai insitat sa aflu cine a facut asta, cert e ca s-a dus la spalare, nu apucase inca sa se usuce. Pentru situatii din astea e bine sa ai casco, sa nu faci vreun atac cerebral cand iti vezi masina dimineata si stii ca nu ai asigurare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

the_punkreas2003

Daca maine omul nu se prezinta la apel sau incepe cu figurile - CASCO va scrie pe el. Alaturi de o reclamatie la Politie pentru distrugere.

Nu-i vreau raul, nu-i vreau banii, vreau sa intelega un singur lucru - a gresit si trebuie sa fie constient de asta, nu sa ridice din umeri ca e nevinovat. Doamne fereste daca se intamplau alte nenorociri. Tabla se face, cu oamenii e mai greu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

La cum arata vopseaua, se para ca masina ta a fost tinta. E cam in linie dreapta, deci a fost un singur jet.Treaba a fost facuta de pe un geam sau balcon. Cred ca a folosit o siringa sau ceva de genul. Faptul ca nu s-a imprastiat stg-dr prea mult ma face sa cred ca distanta nu a fost prea mare. Asa ca vezi ce "prieteni" ai prin zona pe la primele etaje.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu azi am patit ceva de dosarele X. Am gasit be bordul masinii ( albe ) 4picaturi negre. Cand am dat cu apa ( am in portbagaj permanent un pet de 2l) s-a luat destul de greu si a aratat cam ca tusul violet sau cerneala. Ciudat e ca picaturile nu pareau improscate sau azvrlite, ci pareau verticale, casi cum cineva arfi trecut cu un stilou sau o calimara pe deasupra ei sau masina ar fi stat sub ceva de pe care a picurat.

Noroc ca le-am observat la timp, ca azi s-ar fi copt la peste 30 de grade si poate nu mai ieseau.

:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
the_punkreas2003

Cea mai tare faza este ca pe locul MEU de parcare, PLATIT, INSCRIPTIONAT, am gasit masina prietenei mele cu stergatoarele ridicate si capota zgariata cu cheia. Like WTF is going on? Ce-l doare pe unul si altul de masinile parcate, eu nu inteleg ... Gizzzz

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pe ala care a facut asta chiar ca trebuie sa-l prinzi. Astia merita sa li se rupa degetele de la maini unul cate unul sa vada si ei asa cum e sa faca cineva ceva ca sa se distreze pe seama lor.

Modificat de c o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intotdeauna se gasesc astfel de cretini care se considera "justitiari". Sa va spun ce am patit acum cativa ani: m-am dus in vizita la un prieten in cartierul Militari (unde nu gasesti un loc liber nici sa dai cu tunu') si mi-am parcat masina exact in fata autoturismului amicului, blocandu-l numai pe acesta. Dupa o vizita de 3-4 ore (se facuse 11 seara) dau sa plec - toate cele 4 cauciucuri erau intepate de cate 3 sau 4 ori fiecare! Nu va spun ca am ajuns la 3 dimineata acasa (am gasit o vulcanizare si au venit baietii cu niste roti...), am peticit anvelopele si pe urma a trebuit sa le pun camere...

Din pacate traim in Romania, iar Bucurestiul a adunat tot ce poate fi mai rau...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai un dobitoc putea face asa ceva. Sper din tot sufletul sa il lase masina in mijlocul unui camp la 43 de grade celsius sa vada si el ce inseamna putin agonie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici o sansa, sunt prea animale sa functioneze asa. aproape nu poti face nimic sa-l afecteze pe el in masura in care ai fost tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai placut este sa se marcheze parcarile cu pistol de vopsit cand bate vantul! Si sa mai ai si masina de culoare inchisa :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa cum marcau astia pe barbu vacarescu parca acum 2-3 zile si toata soseaua era plina de vopsea?

romania, the land of choice :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unul am vazut acum cateva luni pe Iuliu Maniu foarte multe masini parcate la rand care erau stropite cu vopsea neagra. Probabil un dobitoc care nu avea ce face si care nu s-a gandit ca intr-o zi cine stie ce va pati si el de la unul care are acelasi nivel de inteligenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Si eu mi-am gasit masina zgariata cu cheia, saptamana trecuta in Constant, cu toate ca nu ocupam locul nimanui, era pur si simplu parcata pe trotuar langa masina prietenului la care am stat. Bine ca nu e pe suprafata mare zgarietura, e cam de 10cm lungime, dar destul ca acuma trebuie sa o duc la vopsit, bine ca am avut o reparatie la bara din fata si trebuie putin vopsit si acolo. Sper sa nu ma coste mai mult de 300 RON. Astia care fac dinastea ar trebui cand ii prinzi,ca iti fac zgarieturi pe masina sa iei un cutit si sa ii crestezi si tu pe fata, poate asa nu ar mai face sau rupte mainile. Sa fereasca Dumnezeu sa patesti bucurii ca si colegul cu Golful rosu. Noroc ca era cineva acasa sa curete repede vopseaua, ca altfel nici nu vreau sa ma gandesc :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu mi-am gasit masina stropita cu vopsea lavabila.

E asa de cateva luni. Am incercat de 2 ori sa o iau cu unghia dar sunt prea multe punculete. Asa mai bine stau linistit si mai iau cateva punctulete de fiecare data cand ma duc la spalatorie sau cand ii dau cu ceara (o data pe luna).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!