Jump to content

Intrebare Posesori de Sistem Audio RCD 510 sau sistem dedicat VW


@DRI@N
 Share

Postare recomandată

Vezi ca sunt de vânzare pe forum. Am cumpărat eu unul delphi și sunt foarte mulțumit chiar și cu boxele originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la fel am cumparat si eu si merge perfect,aceeasi sensitivitate la ecran si viteza de operare,calitatea sunetului este aceeasi cu RCD510 Bosch/Blaupunkt.

Delphi nu are probleme cu magazia de cd cum au cele de la Bosch in general.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DElphi nu afiseaza agenda tf pe ecran si nici informatiile rds.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect insa are intrare USB, intrare video ...

Avand in vedere ca umblu zi de zi cu ele, chiar nu vad minusuri la unitatile Delphi. Sunetul este acelasi, calitatea materialelor este vw, functiile raspund f bine la comenzi asa ca faptul ca nu are rds este un minus prea mic, comparativ cu ce se oferta, pentru aceasta suma de bani!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU de RDS ma plang (bine, nu eu ) ci cei care au deja modul de telefon si schimba cu acest delphi si nu le mai apare agenda pe ecran.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Va salut! Am un sistem.de.navigatie rns 510 si mi s au blocat 3 butoane..imi.poate recimanda cineva un electrician sau service va rog? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut. O intrebare pentru voi. Am un RDC310 iar ieri dimineata am urcat in masina si am vrut sa pun un cd nou in cdplayer, insa sistemul a inceput sa imi dea eroare, aratandu-mi ca si cum ar fi un cd introdus deja si nu mai accepta altul. A mai intalnit cineva aceasta problema ?

Daca apas butonul EJECT, se aude un sunet ca atunci cand ar avea un cd inauntru si il da afara. Problema este ca inainte de a baga noul cd il scosesem pe cel dinauntru.

 

O solutie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie desfacut si verificat mecanismul. Daca nu sunt defecte vizibile, trebuie curatat, gresat, echilibrat.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut , am achizitionat si eu recent masina din semnatura si este echipata cu RCD510 cu pregatire bluetooth.Ma conectez la telefon totul este ok, imi vede agenda , pot sa vb, dar isi pierde semnalul bluetooth, dupa 5min( sau 3, sau4) , ma conectez iar si tot asa, este cam enervant.La verificarea istoricului mi-a zis un prieten de la PBN ca masina nu a avut probleme grave, dar ca a mai fost in service cu aceasta problema.Stie cineva vreo rezolvare sau ce trebuie sa verific?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

fa o scanare, sa vedem ce PN are modulul de bluetooth care il ai pe masina - sau scoate-l - trebuie sa fie sub scaun la pasager si posteaza codul de pe el.

 

tot atunci sa ne zici si cu ce telefon incerci sa te conectezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Telefonul pe care il utilizez este LG L70 (LG-D320n) , am pus si o poza cu modulul, multumesc pentru raspuns!

post-43515-0-13107300-1430751305_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi daca exista vreun update de soft ptr modul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In afara de dealer mai pot verifica/instala singur acest soft?daca el exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu il poti instala decat daca ai sculele necesare. Ia legatura cu draganuta de pe forum poate te poate ajuta el cu update.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut si o scanare azi si am o nelamurire, la soft coding apare 20155, desi in iconita de help care apare in VCDS imi apare alt coding pentru modelul meu,e normal(am atasat o poza)? Poate de aceea am probleme cu deconectarea? 

 

 


Saturday,09,May,2015,18:16:03:32264

VCDS Version: Release 11.11.3

Data version: 20120401

 

 

                Address 77: Telephone

Control Module Part Number: 5N0 035 730 B

  Component and/or Version: J412                8502

           Software Coding: 0020155

            Work Shop Code: WSC 05314

                      VCID: 2757E54596F6351

 

Advanced Identification

     Serial number: 0000B7A074921

     Identification: NGD-BO1

     Revision: 00015000

     Date: 30.04.09

     Test stand number: 0000

     Manufacturer number: 4921

Flash Status

     Programming Attempts: 0

     Successful Attempts: 0

     Programming Status: 00000000

     Required Conditions: 00000000

     Flash Tool Code: 00000 000 00000

     Flash Date: 00.14.00

Software

     I85

     I00

     I02

Misc.

     Hardware number: 5N0 035 730 B

     Lot Number: 000

     Type Lock: 0000

VCDS Info:

       Labels: 3C0-035-730.LBL

 

post-43515-0-17135800-1431188422_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista solutie pentru RCD 510 delphi sa afiseze informatiile rds ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salut. Am achizitionat de curand un RCD 510 si dupa cateva zile s-a oprit din citit cd-urile. Nu mai reusesc nici sa le scot din magazie si dupa ce am oprit masina a disparut optiunea cd de pe ecran. A mai intalnit careva problema asta? Cum se poate remedia? Daca ii dau pe eject scrie Please wait si pe urma de Cd Error. Se aude cum functioneaza magazia dar nu pot baga sau scoate cd-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

desfa-l si deblocheaza mecanismul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-ai desfacut si tot merge in fata si in spate ca si cum ar vrea sa scoata cd-ul.vreo suggestie?

L-ai desfacut si tot merge in fata si in spate ca si cum ar vrea sa scoata cd-ul.vreo suggestie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare

 

Stie cineva de unde se poate descarca  POI database db3  cu SPEEDCAM  pt Europa ,pe un RNS 510?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut, am cumparat o navigatie dedicata cu can bus decoder dar i-mi mai trebuie o mufa de legatura intre mufa masini si acest can bus decoder. Daca stie cineva de unde as putea cumpara aceasta mufa de legatura, rog sa ma ajute cu un site din Romania, ca in Buzau nu am gasit nicaieri.

I-mi trebuie o mufa cu trei iesiri :1. pentru alimentare, 2. pentru boxe, 3. pentru can bus

 Multumesc.

post-99781-0-24060600-1439294604_thumb.j

post-99781-0-05915200-1439295004_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare, As vrea sa imi achizitionez un RCD 510 cu camera marsarier - din ceva dezmembrari si as vrea sa stiu daca este posibil sa ii leg cumva la RCD 510 si o camera pentru trafic.

 

 Acum am RNS 300, se poate face acest upgrade? ce imi puteti recomanda in maxim 2000 RON.

 

Mersi anticipat.

Modificat de Bogdan20cj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan , pentru a lega o camera de trafic iti recomand o unitate Erisin , tocmai ce a venit a mea si sunt foarte multumit , navigatia o gasesti pe la ~ 300$ cu tot cu transport iar camera de trafic undeva la 40-50$ , cauta la ei pe site.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!