Jump to content

Intrebare Posesori de Sistem Audio RCD 510 sau sistem dedicat VW


@DRI@N
 Share

Postare recomandată

Sal,

Asa cum zice si titlu as avea o intrebare pentru posesorii de RCD 510 .

As vrea sa cumpar o astfel de unitate centrala deoarece pe masina mea am RCD 500 dar am o nelamurire .

Cineva mia zis ca merge montat pe aceasta unitate RCD 510 ca optiune un DVD Player extern .

Ce stiti de acest lucru ?

Este adevarat sau nu?

A vrut cel care il vinde sa ma abureasca ca sa poata sa vanda marfa sau a vorbit serios .

Merge montat pe el si camera de mers inapoi ?

Multumesc .

post-20331-1241449444_thumb.jpg

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dark_master

Din cate am citit eu pe net nu ar avea intrare de Video In. Camera de mers inapoi(originala) merge doar pe RNS 510 sau MFD2. Pe Rcd510 tot ce stiu ca poti avea e acel sistem de Optical Parking System.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Sal,

Scorpion,

Pe site unde ai dat tu linck-ul spune ca are urmatoarele interfete :

Interfata: AUX IN

Interfata: CD changer

Interfata: Amplificator extern

Interfata: MEDIA-IN

Interfata: Display multifunctional

Interfata: Volan multifunctional

Interfata: Secure Digital Card (SD Card)

Interfata: UHV Premium

Deci pe Interfata - MEDIA-IN se conecteaza doar camera de mers cu spatele ?

Atunci pe Interfata - AUX IN ce se conecteaza ?

As ruga un coleg de forum care are aceasta unitate pe masina sa puna manual-ul ei daca il are in Limba Romana .

Multumesc .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are intrare video...motiv pentru care, ma indoiesc de posibilitatea conectarii camerei.

Media-In este pentru ipod, usb,etc.

Aux-in este intrare audio auxiliara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciao

Ma indoiesc de capacitatea lui Rcd510 de a reda video(totusi nu cred sa fie o greseala pe configurator, am incercat pe Golf 6 si Passat...) poate ar fi bine ca topic-ul sa fie mutat la audio-video, poate acolo gasesti pe cineva in masura sa-ti raspunda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal,

Scorpion.

Mai eu nu vreau sa aflu daca RCD 510 reda fisiere video .

Pentru ca scrie clar la specificatii "compatibil cu MP3 si WMA"

Pe mine ma intereseaza daca el poate primi semnal video redat de o unitate DVD externa .

Dar ma indoiesc ca poate face asa ceva deosrece ecranul nu are aceeasi rezolutie cu al RNS 510 .

RCD 510 are rezolutia ecranului 400x240 pixeli ,

RNS 510 are rezolutia ecranului 640x480 pixeli .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai intreaba de vreo 10 ori si tot acelasi raspuns o sa-l primesti. Daca NU CREZI ca, RCD510 NU poate citi fisiere video, incearca cu google...acelasi raspuns il vei gasi peste tot.

BTW...formatul WMA este audio (Windows Media Audio)...cred ca il confunzi cu WMV (acesta este video).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata.

Se poate inchie acest topic ca vad ca unii citesc posturile mele printre randuri .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Printre randuri intelegi tu. Indiferent de sursa, RCD 510 NU POATE rula fisiere video, nu are intrare video. Acum este mai clar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Sant posesor de RCD510 si am "mancat" cartea tehnica de la el de cateva ori dar de video nu scrie nimica. Problema este ca RCD510 are rezolutia de 400x240 fata de 640x480 la RNS510 si daca ar merge video pe el calitatea ar fi cam modesta! Am citit pe alte forumuri ca in viitorul apropiat va aparea un adaptor pentru video-in, altii zic ca prin "prelucrarea" firmware-ului de pe RCD510 ar fi posibila visionare video de gen .avi de pe SD dar astea sant doar zvonuri. Pana acuma eu nu am gasit inca o rezolvare, cand gasesc ceva concret voi posta aici, inclusiv poze cu imaginea video redata pe RCD510! :mellow:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Din cate am citit eu pe net nu ar avea intrare de Video In. Camera de mers inapoi(originala) merge doar pe RNS 510 sau MFD2. Pe Rcd510 tot ce stiu ca poti avea e acel sistem de Optical Parking System.

Informatia nu este corecta, ASA sau ASA arata camera de mers inapoi pe RCD510!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca din moment ce poate reda video de la camera trebuie sa poata reda si din alta parte(cel putin teoretic). Ramane de vazut daca va modifica cineva firmware-ul ca sa accepte si alta sursa sau un dvd player pe intrarea pentru camera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va aparea garantat ceva in viitorul apropiat, deocamdata nu este asa de raspandit RCD510 pentru ca e cam "fresh"! "Teoretic" cum zici, ar fi posibil conectarea unei surse video la controller.

Sant in cautare, daca aflu ceva va tin la curent.

Am gasit si o lista cu preturile pentru instalat camera mers inapoi la RCD510;

- Camera: 156,-

Modificat de O2Driver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici o solutie: Camera. E 500euro (chiar mai ieftin decat ce ai zis tu) plus ca primesti tot kitul fara sa fie nevoie sa mai cumperi altceva. Acolo pe site scrie ca e doar pentru RNS510 sau MFD2. Decat sa dai 500 euro pe asa ceva, nu mai bine astepti sa apara o intrefata sa poti conecta o camera obisnuita? Adica inteleg ca e misto sa se ridice emblema etc dar nu mi se pare ca merita. Cel putin asta e parerea mea. De 500 euro iti cumperi o navigatie replica si ai divx+tv+camera+gps+... . Nu e originala dar cred ca si-ar face treaba la fel de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu sant curios nici de "replica" si nici de camera, acum am dat bani pe OPS si pe Park Assist, nu mai arunc banii si pe camera, daca va fi vreo solutie la un pret accesibil pentru a reda imaginea video pe RCD510 e fain, daca nu, raman la ce am!

Oricum la Touran e cam nashpa pozitionat radioul, sub clima, si pentru gps mi se pare cam nasol asa jos dar mai pentru video, la Passat si la Golf e foarte ok, nu stiu de ce au inversat la Touran.

Modificat de O2Driver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut

m-ar interesa daca ti-ai luat un alt radio cd daca nu il vinzi pe cel vechi

si kre ar fi pretzul

ms mult

sa ai o seara faina

Sal,

Asa cum zice si titlu as avea o intrebare pentru posesorii de RCD 510 .

As vrea sa cumpar o astfel de unitate centrala deoarece pe masina mea am RCD 500 dar am o nelamurire .

Cineva mia zis ca merge montat pe aceasta unitate RCD 510 ca optiune un DVD Player extern .

Ce stiti de acest lucru ?

Este adevarat sau nu?

A vrut cel care il vinde sa ma abureasca ca sa poata sa vanda marfa sau a vorbit serios .

Merge montat pe el si camera de mers inapoi ?

Multumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal,

Din pacate nu mi-am luat alt headunit .

Daca o fi sa iau altceva te anunt .

Bft.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

ciao

este model pentru Statele Unite, acolo au programe radio via satelit, Sirius parca-i spune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu are butonul PHONE, deci probabil nu il poti conecta la telefon...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi cer scuze daca sunt offtopic dar in subforumul audio nu ma lasa sa creez topic , nu stiu de ce.Am si eu o problema cred ca am rcd 500 pe masina eventual se poate vedea in pozele din "masina mea" linkul este in semnatura.De la un timp nu stiu se poate sa fii apasat eu pe ceva, nu imi mai apare numele melodiilor indiferent de cd apare doar "ROOT" cand trec pe cd; radio merge f bine.multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil ti-a ramas pe modul "folder name". Trebuie sa mai apesi butonul de INFO pana cand ajungi iar la numele piesei. La mine la RCD 310 cicleaza intre folder / numele artistului / numele albumului / numele piesei / numele fisierului, cred ca si la 510 face acelasi lucru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e clau_75 , mersi frumos acum e rezolvata treaba :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu sant curios nici de "replica" si nici de camera, acum am dat bani pe OPS si pe Park Assist, nu mai arunc banii si pe camera, daca va fi vreo solutie la un pret accesibil pentru a reda imaginea video pe RCD510 e fain, daca nu, raman la ce am!

Oricum la Touran e cam nashpa pozitionat radioul, sub clima, si pentru gps mi se pare cam nasol asa jos dar mai pentru video, la Passat si la Golf e foarte ok, nu stiu de ce au inversat la Touran.

salut.

poti sa-mi zici daca suport bluetooth?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!