Jump to content

Adaugare ulei 2T in motorina


alex_pescaru
 Share

Go to solution Solved by Bogdamn,

Ce ulei adaugati?  

380 voturi

  1. 1. Ce ulei adaugati?

    • Castrol Act Evo 2T FC
      45
    • MOL Dynamic Sprint 2T verde FD
      157
    • K-Classic (bidonul galben din Kaufland) FC
      34
    • Mobil Extra 2T FD
      27
    • Ravenol Scooter 2-Takt Teilsynthetic
      15
    • Aral 2T, FC
      28
    • Hexol 2T rosu
      41
    • Liqui Moly 1052
      31
    • Wolf Synth 2T
      6
    • Shell Advance VSX 2T
      1
    • Shell Advance Ultra 2T
      2


Postare recomandată

buna.astazi eram pe rezerva dupa ce am terminat plinul cu ulei 2T in motorina.am mers la petrom si am bagat cam 30 de litri de motorina fara sa mai adaug acest ulei in motorina,concluzia ca este mai galagios motorul acuma.si am venit acasa si am amestecat cam 120 de grame de ulei cu motorina intro sticla si am pus in rezervor.sincer sa schimbat sunetul motorului dupa vreo 5 km unde am avut de mers eu.si uite asa am pus din nou ulei 2t.numai bine la toti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da tot prista ca mai aveam jumate de sticla.


saptamina asta o sa caut un ulei de calitate si o sa pun.cred ca o sa iau un motul 2t.

Modificat de vasyshoro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da toni asai.e Bine ca nu ti-lam trimis :icon_thumright:

Modificat de vasyshoro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, nu stiu cat de meserias este, insa cel mai important ar fi sa aiba gradatii. Se gaseste si la magazinele de profil de prin orasele mari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este meserias deoarece are un prelungitor ce iese din capac si poti pune in rezervor fara a face mizerie.

 

eu cu un astfel de bidon am inceput , intre timp am folosit si altele dar vars mereu in bidonul  negru  deoarece e foarte confortabil sa pui in rezervor cu acest bidon.

 

parerea mea ca trebuie sa fie

 

a si inca ceva prelungitorul de la bidon sa il lasi scos mereu deoarece daca il bagi inauntru la  fiecare alimentate undeva candva se v-a rupe

Modificat de Rune
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

c.iulian La un anumit peco am gasit asa ceva la 16lei litrul.post-39181-0-06151200-1392831636_thumb.j post-39181-0-93707200-1392831658_thumb.j

 

de asta folosesc eu nu este asa bun.dupa ce al termin o sa caut un ulei mai bun calitativ.

Modificat de vasyshoro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De vreo jumatate de an folosesc Mobil 2T. Mi se pare ok, este jaso FC si se gaseste la orice supermaket. Nu mai stiu pretul parca este undeva pana in 30 lei litrul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ma duc undeva la 450-500g la un plin de 60l ar avea ceva la alh?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se recomanda amestec de 1:200.

de ce ai vrea sa pui mai mult?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-are nimc, c.iulian . Temperaturile de afara sunt destul de mari, n-o sa ai probleme de vascozitate iar de alta natura nici vorba. Parerea mea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, dar motivează. Gândeşte-te că sunt 150g mai mult la 60 litri. Adica in loc de 100g, a pus 150g la 20 litri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai pus si eu 0.5l la un plin si n-a avut greturi. E un sistem de injectie foarte fiabil, cel PD, chiar nu are ce sa ii strice acest ulei. ( parerea mea din experientele proprii )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna.astazi am luat un bidon de 1I de ulei agip tec 2t jaso fc.19 lei litru.am adaugat 100 de grame la 20 de litri de motorina.o sa vad diferenta daca e mai bun ca prista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca unii considera uleiul un aditiv minune si se asteapta la efecte imediat (motor silentios, fara fum,putere, rpm).

Principalul rol al uleiului este de a spori ungerea componentelor ce se ung cu motorina, efectele se vad dupa mult timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa este dar sa faci diferente intre un ulei si altul cred ca se poate face mai repede.nu-ti trebuie mii de km.zic eu.

Modificat de vasyshoro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Nu cred ca ati realizat ca nu sunteti pe un topic/forum de socializare!?

Incetati OFF Topicul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!