Jump to content

Passat B5 ARL cu faruri custom bixenon cu DRL si stopuri LED


C o s m i n

Postare recomandată

  • 7 months later...

Passatul intra oficial la vanzare. O sa-i fac topic si poze actualizate. 

Am vandut si SUV-ul si voi lua ceva care sa faca treaba ambelor masini. :)

Link către comentariu
  • 3 months later...

bravo ! felicitari ! sa te bucuri de ea, multi km fara probleme !

Link către comentariu

Ma bucur tare ca n-a ajuns la samsar sau la carat cartofi in giurgiu

Aceeasi intrebare ca a lui @Muale - cat de dezechipata ai luat-o? :)

Link către comentariu

Alex a apreciat masina asa cum e, deci a primit-o intreaga. :)

 

Link către comentariu

multumesc Cosmin...ce upgrade la frane se poate face pe ea fara mari modificari?ceva sa arate si bine?

Modificat de ivanhoe
Link către comentariu

Maxim 312 cm fara sa inlocuiesti fuzetele. Clar alt port-etrier + disc de 312 cm pe fuzetele actuale. Sau pe fuzetele actuale + adaptori (paranteze) de la prinderea port-etrierului de la 9.8 cm la 14.5 cm. Si daca ai adaptori cu 14.5 cm, poti merge unde vrei tu. Eu pe masina mea cu jante de 17" am 345 cm. Maxim ce se poate monta la janta de 17". Bafta! 

Link către comentariu

Atentie la majorarea diametrului discurilor. Se pierde simtitor din cuplu odata cu cresterea diametrului. 

Sunt patit la bmw. Niste placute OE fac minuni.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

disc de 312 am inteles..intra sub janta de 16? etrier si port etrier de pe ce masina? ce model de passat?

Link către comentariu

Da intra pe janta de 16'. Etrierul si placutele sunt identice cu 288 mm. Adica cu ce ai tu acum. 

Tie iti trebuie port-etrierii de la 312mm gen, Passat/Audi 2.5 TDI. 

Link către comentariu

multumesc pt informatii..o sa caut portetrieri de 2,5.....azi a primit baterie noua 85A....fiind mai patriot am mers pe rombat...toate masinile mele au rombat si nu am avut probleme pana acum

Link către comentariu

Eu am fost bulanos cu Rombatul. A crapat cu 3 luni inainte sa iasa din garantie. Au schimbat-o fara caraiala. 

Link către comentariu
  • 2 months later...

de curand a primit si revizia ...filtre Mahle si ulei original 5w-40....

59301207_286268595592021_396253309066805248_n.jpg

Link către comentariu
C o s m i n

Dar niste poze mai recente?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Masina arata exact cum o stii....a primit si cauciucuri de vara

As vrea sa ii rezolv problema cu fetele de usi dezlipite....am vazut ca pe allieexpres exista niste kit uri.....merita?a incercat cineva ?

 

Link către comentariu

Sunt curios ce ai gasit. Pune te rog un link. Ms. 

Link către comentariu

Am văzut montate de cineva. Nu se mulează asa bine acolo unde sunt cuburi multe, în special la mânere. 

Probabil depinde și de priceperea celui ce le montează. 

Link către comentariu

Ce scaune se potrivesc pe b5? Am gasit ceva pe net cum ca cele de pe a6 c5 sunt plug and play.....dar sunt comfortabile?sincer la astea nu am sustinere laterala buna( eu sunt mai ingust decat scaunul )...si mi se par cam tari....teoretic se pot pune orice scaune? ...daca modifici sinele.?  Reglajele electrice ale scaunelor pot fi adaptate pe orice masina?

Link către comentariu
C o s m i n

Daca sunt scaune ce au nevoie doar de alimentare si nu comunica cu masina, poti monta orice scaune daca adaptezi sinele.

PS: acum vad filtrele... vezi ca iti trebuie filtru polen de B5.5. Nu merge de B5. E mai scurt si mai lat.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!