Jump to content

Passat B5 ARL cu faruri custom bixenon cu DRL si stopuri LED


C o s m i n

Postare recomandată

Am rezolvat si flexpipe-ul, montat si garnitura noua si toata fata la loc. Finally...

48008067vPi.jpg

Link către comentariu

Ai scos si tu ceramica? De unde ai cumparat racordul flexibil, cat ai dat pe el si ce firma este? Ms.

Modificat de Borisake
Link către comentariu

Te referi la catalizator? Doar l-am demontat pentru inlocuirea racordului, nu l-am spart.

A fost vreo 60 de lei parca, Bosal. La Passat e mai ieftin ca e scurt. La motoarele transversale e mai scump, fiind dublu ca lungime.

Link către comentariu

Ok. Ms. Trebuia sa golesti catul. Aveai un raspuns mai bun. De unde ai cumparat racordul? Ai un site ceva? Ms.

Link către comentariu

Nu folosesc eu site-uri. Am magazin dedicat pentru orice maruntis. :D

La catalizator nu renunt. Totusi nu e troaca. Si daca era infundat, puneam altul.

Link către comentariu

Pai ce bre, eu daca am renuntat la el am masina troaca?? Hiuihiuiuihihi

Link către comentariu

Pune omule un catalizator pe ea. Si-asa se mai lasa cu putin fum...

Link către comentariu
în urmă cu 5 ore, C o s m i n a scris:

Pune omule un catalizator pe ea. Si-asa se mai lasa cu putin fum...

Unde este fum este si foc. Hihihihihi

Link către comentariu
1 hour ago, C o s m i n said:

Au venit si cadourile de Paste. :D

48016709qZx.jpg

superbe !!!! bravo... sa faci poze dupa ce le montezi. Imi pare singurul model care nu este oem, dar arata superb pe B5

6 hours ago, Borisake said:

Pai ce bre, eu daca am renuntat la el am masina troaca?? Hiuihiuiuihihi

cam da.....:biggrin:

Link către comentariu

Cam asa ceva? :D

O sa revin cu ceva poze mai corecte. Oricum pozele nu pot exprima realitatea. Masina s-a schimbat complet.

48022443nsW.jpg

48022445Osz.jpg

48022446JMx.jpg

48022447ewd.jpg

Link către comentariu

Ce bine i-ar prinde o perdeluta OEM pe spate... Daca-mi gasesti una de B5.5 facem schimb. Evident cu tot cu plansa de sub luneta si prinderile de sus.

Frumoas Passat.

Link către comentariu

Thx Sorine. Perdeluta inca n-am vazut. 

Vreau sa fac full led si semnalizarea + marsarier-ul. Am probat in ele niste leduri de pe bmw si m-au impresionat rau. 

Link către comentariu

Asa arata. Bine astea sunt niste poze exemplificative. A mea ii un crem. Crem murdar hihihihihi. Se spala sau se poate vopsi.

DSC_1334_zpswl60hs51.jpg

DSC_1335_zpsfaisiwgo.jpg

DSC_1336_zpspxrzejbz.jpg

Link către comentariu
11 hours ago, C o s m i n said:

Cam asa ceva? :D

O sa revin cu ceva poze mai corecte. Oricum pozele nu pot exprima realitatea. Masina s-a schimbat complet.

48022443nsW.jpg

48022445Osz.jpg

48022446JMx.jpg

48022447ewd.jpg

superb!

cand aveam B5, tot la lampile astea ma uitam si eu..... final le-am ales pe cele de B5.5 - avand in vedere ca la Variant se montau mult mai usor.

Link către comentariu

Who knows...

In continuare vreau sa mai lucrez la soft pentru ca nu sunt deloc multumit.

Link către comentariu
ursachicatalin

Mă îmbolnăvești cu modificările astea...:banghead: La motorul atj dacă se pun doar injectoarele de arl si vnt 20 fără a schimba si motorul...rezista? 

Link către comentariu

No bun... Cum am promis, o mica sedinta foto. :)

Dar frumusetea va veni doar dupa ce vopsesc si bara fata/capota/aripa dreapta fata + polishul promis la toata masina.

48034773HrN.jpg

48034774syC.jpg

48034775AEj.jpg

48034777Gcg.jpg

48034776EZn.jpg

 

Link către comentariu

Felicitari ! Oare cati putem tine asa o masina de varsta ei? Si eu lupt in acest sens dar se gaseste mereu cate unul sa ma juleasca pe la colturi, le vopsim si trece, dar lasa un gol in stomac.

Link către comentariu

Ne trebuie poze mai detaliate ca nu vedem bubele unde trebuie vopsit. Repet, masina arata de parca acum a iesit de pe portile fabricii. Nu vad ce ar mai fi de vopsit :D

Link către comentariu

Nu se vede decat live. Capota din fata e toata zgariata de la sculele de indreptat (la fel si cea din spate) iar bara fata e plina de ciobituri din trafic. Nimic grav, dar nu-s din acelasi film cu restul masinii.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!