Jump to content

Passat B5 ARL cu faruri custom bixenon cu DRL si stopuri LED


C o s m i n

Postare recomandată

Very nice,man!!! :icon_thumright:

Link către comentariu

o sa te desparti greu de ea....

Link către comentariu
C o s m i n

Nu ma mai despart. Ramane in familie. Sa-mi mai pot savura din cand in cand rodul muncii. :D

Link către comentariu

Cosmine, sa inteleg ca si tu simti nevoia unui intercooler mai mare?

Mi se pare si mie ca acum de exemplu cand e rece(8-9 grade) trage mai tare si mai de jos

Link către comentariu
C o s m i n

Inca n-am apucat sa simt nevoia unui intercooler. Probabil pentru ca inca n-a fost destul de cald. Dar la vara... tot ce se poate.

Temperaturile de acum (in jur de 10 grade) sunt ideale pentru un randament optim al tdi-ului.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
C o s m i n
Publicat (modificat)

In semnatura mea te-ai uitat? :blah:

Am si eu ECU de vanzare.

L-am probat pe masina mea, insa ECU IMMO3 nu merge pe B5 decat impreuna cu Instrument Cluster tot IMMO3, nativ fiind IMMO2..

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

C o s m i n e daca treci cumva anul asta spre mare si ai ruta si prin Urziceni, as vrea sa vad si eu bijuteria ta. de asemenea daca am cumva drum spre Zalău (mai rar merg in Ardeal din pacate) te contactez sa vad si eu masina ta. Ma bucur cand vad Passat-uri ingrijite si am un respect deosebit pentru oameni care au grija de masinile lor. Vorba aceea Passatul este o masina din alta galaxie care a ajuns pe Terra sa dea un nou sens vietii. Sa auzim de bine!

Modificat de george gga
Link către comentariu

. Vorba aceea Passatul este o masina din alta galaxie care a ajuns pe Terra sa dea un nou sens vietii. Sa auzim de bine!

e hai nici asa:), Cosmin iti admir efortul, dar si rezultatul :blah_: :Driver:

Link către comentariu

Anul asta nu cred ca ajung incolo. Cel mai departe pe la Olanesti, probabil. Dar daca ajungi tu prin zona, poate reusim sa ne vedem.

Eu as spune ca Passatul e o masina ok pentru clasa ei. Usor de intretinut si destul de fiabila.

Multumesc de aprecieri. :)

Link către comentariu

Cosmin, felicitari pentru masina, de fapt pentru tine, legat de faptul cum ai reusit sa o transformi, dovada de pasiune, rabdare si multe altele (pe cele materiale nici nu le mai luam in calcul :) ). Ma gandesc cu jind la noul tau "motoras". Am salivat si eu la un G4 cu motor ARL pe care l-am vazut zilele astea pe mobile, cam rare motoarele astea...

Link către comentariu
  • Administrator

...Cel mai departe pe la Olanesti, probabil....

Deh, asa-i pe la varsta a treia! :)) Mi-au spus si mie unii! :P

Link către comentariu

De ce mai? Nu era destul ca tu stii deja cum e? :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ce bandit esti. :blah:

Stii tu unde gasesti impresiile. ;)

Link către comentariu
  • Administrator

LA fitzosi, unde altundeva!?

Link către comentariu

Pune-ne si noua macar o poza cu noua masina la care trage spatele :P Sa o conduci sanatos!

Link către comentariu

Ok.

Nu prea e regulamentar, dar o sa fac o mica paranteza. :lol:

dscn0510kz.th.jpg dscn0505z.th.jpg dscn0508lv.th.jpg dscn0506r.th.jpg dscn0507d.th.jpg dscn0529o.th.jpg

Masina e 2009, 177cp stock (inca). Ca dotari, are... mai putin xdrive, sunet 7 logic si trapa.

In rest.... cam tot ce se putea. Bixenon adaptiv, lumini automate, piele integrala, scaune electrice si incalzite, clima automata bizonala cu functii extinse, webasto, navigatie profesionala (inclusiv DVD si Mp3 player), bluetooth, etc... (lista e cam lunga).

Impresiile le deduceti voi singuri. :P

PS: Passat-ul o duce foarte bine, va ramane oricum "prima dragoste". :)

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu

Sa le stapanesti sanatos pe amandoua !

Ca si o curiozitate, cati km are si cat a costat ? biggrin.gif

Link către comentariu

Acum are 130.000 (e abia la al 4-lea schimb de ulei) si a costat... in jur de 17.000

Multumesc.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu

TRADAREEEEE!!!

o sa te lase passatu n drum!:))

glumesc.

sa o conduci cu placere,sa te bucure in fiecare secunda!!!!

Link către comentariu

O adevarata limuzina ce mai,e inscrisa ? ca vad ca are numere de tzol, si daca nu cat e inscrisu? ca nu cred ca o vei inscrie la bulgari :rolleyes: .

Tradare tradare...dar macar e tot o nemtzoaica deci nu-i pacatul asa mare...lasand gluma la o parte....s-o stapanesti sanatos si drumuri bune ! un om si o masina de nota 10 ;)

Link către comentariu

sa o stapanesti sanatos Cosmin si sa te bucuri de ea. la inceput ma cam speriasem cand am vazut pretul ,insa anul si felul in care arata, justifica :icon_thumright:

Link către comentariu

Inca nu e inscrisa. Astept noua taxa. Cand va fi inscrisa, voi trage linie pe la 18.000 probabil.

Multumesc de aprecieri. :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!