Jump to content

Scartait volan


aionut
 Share

Postare recomandată

Am un seat Ibiza nou de vreo 200km 1.2l, 64cp la care scartaie volanul un pic...din cand in cand. O fi din cauza ca e noua? Nu am remarcat vreo problema de directie...sau altceva....pur si simplu doar scartaie. O trebui sa ma duc in service cu ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa scartaie si la mine.O fi servodirectia electrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda...poate asa face la toate :banghead: . Mai astept...oricum scartaie f. rar. Cine stie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aia electrica merge f usor... dar indiferent cum e ,in coloana volan sunt parca 2 bucse teflon ,ori nu sunt unse ori sunt prea noi :banghead: (are un scart scurt si ascutit asa este?)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da asa este....Am pus si eu scartaitul pe seama faptului ca e noua masina...poate isi mai da drumul in timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine nu scartaie, dar face un bazait simpatic servo :sly:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Scartzaie si dupa 2 ani jumate da m-am obisnuit.Nu c-as avea masina de noua da oricum m-am obisnuit.Nu recomand ungerea acestor bucse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Da asa este....Am pus si eu scartaitul pe seama faptului ca e noua masina...poate isi mai da drumul in timp.

E de la un contact al airbag-ului, de forma circulara. Au umblat la el la Service, l-au gresat si a tacut. Dupa 3 interventii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie chiar imi place cum scartie :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu i-am rugat pe cei de la service sa-mi rezolve scartaitul. Mi-au desfacut capacul doar, cred, si apoi mi-au zis ca nu se poate face, ca zgomotul vine de la nu stiu ce mecanism complicat in care nu se baga ..

Dar de atunci am impresia ca volanul are un mic joc .. Adica, pare ca merge putin in gol ( foarte putin ce-i drept, o cursa de cativa mm) pana cand simiti ca "prinde" directia ..

Mi-au zis ca e normal, ca are o toloranta blabla .. Mai apare "jocul" asta la cineva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine nu scartaie. In schimb scaunul a inceput sa sune ca un balansoar ruginit... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

si la mine se aude un scartait si masina are 9000 de km, o sa vb cu cei de la service cand ma duc la revizie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!