Jump to content

brate suspensie spate


albert_md2004
 Share

Postare recomandată

intrebare:bara de torsiune spate de 1300 difera de cea de 1302?

spun asta vazand in poza atasata ca teava in care intra bara de torsiune de pe bratul 1302 este evident mai mare decat cea de pe bratul de 1300.

daca barele sunt la fel diferenta in lungime e doar de decor?

post-9523-1239648455_thumb.jpg

Modificat de albert_md2004
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu sunt diferite. La 1302 canelurile sunt in capatul exterior al acelei "tevi" iar la cealalta se vede clar ca sunt chiar langa lama, deci nu se potrivesc intre ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am vazut mesajele pe mess, pun aici ca sa ramana pentru posteritate. Barele de torsiune pe spate sunt diferite la 1300/1200 fata de 1302 si 1303. La 1302/303 sunt mai lungi pentru o amortizare mai buna, avand in vedere si tipul de planetare care sunt IRS si nu pendulare.

Este posibil sa se poata adapta cele de 1302 cu tot cu placile cu caneluri dar eu unu nu stiu exact si nici nu vad vre-un avantaj in chestia asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot adapta dar cu tot cu brate suspensie IRS , dar trebuie sudate doua urechi pe canalul barii de torsiune, pentru a potrivi bratele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!