Jump to content

suport pahar blocat


aditzu
 Share

Postare recomandată

salut,

am reusit performanta sa imi stric suportul de la pahar, mai exact dupa ce l-am folosit am incercat sa il imping la loc in bord - iar acum nu mai iese.

ma poate ajuta cineva cu vreun sfat - din ce am vazut trebuie data "masca" jos si mai departe ...

am atasat si o poza pentru a clarifica despre ce este vorba.

post-3450-1239356376_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine e blocat :) asa am cumparat masina (8L), apoi un prieten mi l-a deblocat, a functionat o zi, dupa care s-a blocat din nou. Si asa a ramas pana in ziua de azi, nu mi-am mai batut capul. Totusi daca stie cineva o procedura exacta, sunt si eu interesat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu aveti ce sa le faceti daca se strica/blocheaza. El ruleaza pe o rotita cu dinti de plastic. Este posibil sa se spart rotita sau altceva sa se fi rupt acolo. Nu il poti da jos decat daca desfaci toata consola din bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce am vazut pe mai multe forumuri nu trebuie sa desfaci "toata" consola... se desface doar partea superioara unde e incadrat si suportul pahar, ideea e ca nu am reusit sa scot decat plasticul ala... suportul nu a vrut sa iasa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asa este. Acum imi aduc aminte. Eu am pus un 2DIN pe A3 al meu si am mutat partea de sus undeva mai jos. Sus ai o masca pe care o poti da jos. Trebuie sa scoti cd-playerul si la urma cu mana scoti si masca de sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate scoate si doar masca separat, dar cu grija sa nu se zgarie consola... Mai bine scoti cd-ul si dup-aia masca.

Suportul de pahare are doua cleme (stanga-dreapta superior) pe care se apasa si se trage de el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Cam tarziu, dar sa ramana pt posteritate :Driver: :

La mine s-a deblocat cu spray de mecanisme.. Am dat putin pe langa el si a plecat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
cristy_4speed

salut aceeas problema o aveam si eu .....suportul blocat....asa am luat masina .....

dupa cateva zile ....eu fiind mai tipicar ....si vreau sa mearga absolut tot pe masina ...mi sa pus pe suportul de pahare:))))

am dat jos castofonul.......intr-un final am ajuns sa scot si suportul......si surpriza.....

se varsase cafea pe el......si de aia ramasese blocat....

l-am curatat ...bine de tot ....plus toate parghiile pe unde culiseaza si surpriza....a inceput sa mearga......

si merge si in ziua de azi de zici ca e nou..

puteti incerca si la voi varianta asta poate aveti noroc sa fie doar atat

o seara buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

sal ....cristy cred ca are dreptate. eu am avut o doza de cola si mi-a sarit cand am trecut prin gropi. de atunci se deschide foarte greu .....bag o clema sa-l trag afara ....chiar maine o sa incerc varianta cu spray de contacte sau alcool......daca nu il voi demonta.....in mod normal ar treb sa se deblocheze .....voi anunta rezultatele......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal, eu am patit-o cu o cafea care a avut inspiratia sa sara in sus :icon_bounce: (la ce drumuri avem!!!!). Concluzie: pana nu am dat jos suportul din consola nu a mers ca lumea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asadar am demontat suportul de pahar...o operatiune destul de simplista pt cine are rabdare.....la mine sa demontat usor fara sa scot cd player-ul ....dar al meu este schimbat la cele originale posibil sa nu fie loc sa poti desface clemele fetei ce acopera suportul de pahar(dar demontarea cd player e simpla )...suportul e prins desupra in 2 cleme ,bagi 2 surubelnite subtiri pt a le ridica in sus si il tragi afara..... asadar dupa demontare dupa cum banuiam era plin de substante dulci uscate care ingreunau mecanismele ...o spalare cu alcool si problema rezolvata.....pt a merge lin se pute o vaselina fine la rotita de desupra e chiar la vedere(ea arerolul se se invarta mai greoi ptca arcul sa nu arunce f tare suportul afara)....eu am folosit un fel de ulei siliconat........acum merge chiar bine.....

pt cei care totusi li s-a intamplat sa se blocheze din nou saverifice mecanismul care tine suportul blocat inauntru..e destul de fin si poate s-a rupt un pinten.....

pt mai multe lamuriri o sa incerc sa pun si cateva poze concludente din timpul demontarii......spor....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!