Jump to content

Noul Lupo 2010


kadett
 Share

Postare recomandată

Lupo CABRIO! :icon_thumright:

Fara suparare, dar arata ca o jumatate de lamaie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, parca e mai frumos ochiosul nostru .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ar avea un motor de 2.0 gti ...is curios cum ar merge :icon_thumleft:) sau sa apara un lupo vr6 =))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

noul 1.2 tsi de 105 daca ar avea cu un DSG in 7 viteze ar fi minunat. ca masina de oras va fi excelent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca a aparut o autostrada prin Bucuresti de vrei masina de oras cu 7 viteze? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

diferenta intre o cutie cu 5 si una cu 6 sau 7 nu se manifesta la viteza maxima. spre exemplu polo gti de 150 sau 180 de cai(cup edition) are 5 viteze si cu toate astea depaseste cu mult un 1.9 tdi tot de pe polo care are 6 viteze. o cutie dsg este mai bine etajata, obtinand timpi de accelerare mai buni si un consum redus. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cap_de_viezure

am senzatia ca s-a pierdut exact ce era misto la lupo, formele alea mai rotunde , nu stiu , parca ii dau un aer personal si tineresc. noul lupo mi se pare doar inca una din multele masini care se intrec in forme cat mai ciudate .

Modificat de cap_de_viezure
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

N-are talent de loc ... honestly ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai .. din ce vad eu acolo, noul Lupo e de fapt conceptul !UP ... ce va imparte platforma si cu ceva mini de Skoda, Audi, Seat.

La motorizari, daca incep politica de downsize .. ma tem ca un vr6 sau 2.0 tfsi nu va vedea curand capota UP-ului/Lupo 2010.

Succes oricum va avea, si Lupo a avut .. nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer ... a fost o masina de compromis ... plecata de la concept-ul 3L.

Succes ... eu unul ... proprietar fiind ... nu as dao pe nimic ... kiar daca mi-a mancat zilele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Lupo CABRIO! :rolleyes:

Fara suparare, dar arata ca o jumatate de lamaie.

esti rautacios!....s-au gandit si ei sa mai extinda modelele si gata....incep hohote de ras.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie chiar imi place si cred ca este o solutie ideala pt oras :icon_thumleft: . Ocupa putin loc in parcare si consumul este cu siguranta scazut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

mie unul daca apare si decapotabila ...pt. ca tot nu am A.C. la lup ...as lua una! :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

arata bine si nu pare a-si fi pierdut farmecul acum sa vedem ce motorizari va avea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am gasit o fotografie pt.noul lupo 2010 care poate sa placa unora ( sper).

Pareri?

post-49910-1258143649_thumb.jpg

Modificat de wolfvw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer imi placea mai mult ce au prezentat in 2007 decat ce am vazut acum la versiunea 2009 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incepe sa semene cu Citroen C1, nu? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

The production Lupo will use a new rear-engine/rear-wheel-drive architecture that will reduce development cost.

Sursa acestei informatii este:WorldCarFans adresa http://www.autozeitung.de/node/379479/tabe...echnische-daten

Personal nu imi surade sa am un Lupo cu motorul pe spate ( cum era la broscute) asta doar pt.a reducere costurile .

Se pare ca se renunta la pumpe duse in favoarea common- rail cam la tot ce apare nou pe diesel( ex. polo blue motion si seat exeo):Driver:

Modificat de wolfvw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!