Jump to content

Tuning Octavia II


gabriel
 Share

Postare recomandată

Cele din poza de mai sus arata super (post #172). Stiti cumva de cine sunt facute?

Asemanatoare mai sunt si astea: http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-II...irts-RS-Concept dar sunt cam scumpe.

Partea buna e ca superskoda trimite acum si in Romania: http://www.superskoda.com/news/ROMANIA-supported- :banghead:

Modificat de DanRe
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gabriel

    44

  • Georgik

    10

  • rzw75

    9

  • pro_niger

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt aprox 250 de euro fara tva si transport , Msdesign...accesorii skoda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

S-a incumetat cineva sa comande direct de pe Superskoda pana acum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred, transportul e prea mare si dureaza foarte mult...orice firma de tuning am intrebat refuza sa lucreze cu ei din aceasta cauza...nu sunt seriosi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba da gabriel, mai nou vestea buna este ca accepta si comenzi din Romania, au bannerul pus chiar pe partea dreapta a paginii de start, vedeti si pe forumul celalalt, (search dupa comanda superskoda), chiar acum cateva zile s-au strans cativa colegi co-forumisti si au dat comanda , altii doar ce au primit ceea ce comandasera...

Personal si pe mine ma bate un gand, poate ne strangem mai multi sa impartim curierul (aprox 25 E, + comisionul la paypal), comanda a ajuns in 3-6 zile lucratoare... :blink:

Modificat de radioman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un baiat de pe un alt forum a comandat pentru mai multe persoane (printre care si eu - mi-am comandat un amortizor de capota) de pe SuperSkoda acum vreo 2 zile.. Sa speram ca primim ce am comandat.. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT: baiatul respectiv (Liviu SB) ti-ar putea fi tata :))

Eu am ratat comanda, de altfel nu mi-au placut neaparat pleoapele pentru O2 din lista lor, inca mai caut pleoape...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In afara de cele de la milotec si autostyle nu am vazut nimica altceva ...Cele de la autostyle le am si eu si sunt groaznice ca si material, nu mi-au placut dar am zis ca el schimb in momentul in care imi iau altele si acelea vor fi cele de la milotec ... sau altele cred ca sunt no name dar ...vedem cand o sa soseasca.

@radioman, eu cand am luat eleroanele de la ei am asteptat 3 luni, comanda personala pe firma, apoi un prieten si-a facut firma de tuning si am mai luat cate ceva de la ei pt alte masini si foarte greu trimit, poate acuma cu criza asta sunt mai ok dar eu nu o sa le mai dau alora niciodata nici un leu sunt niste nesimtiti parerea mea...(probabil unii dintre voi stiu discutia avuta cu ei si nu are rost sa mai spun odata)

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un baiat de pe un alt forum a comandat pentru mai multe persoane (printre care si eu - mi-am comandat un amortizor de capota) de pe SuperSkoda acum vreo 2 zile.. Sa speram ca primim ce am comandat.. ;)

Se potriveste foarte bine si cel de golf 5 .. nu trebuie facuta absolut nicio adaptare. Eu mi-am pus si e perfect.

Toate bune :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti pune o poza cu acest amortizor montat?

Este mai comod in utilizare? Este safe in sensul riscului de a cadea capota in cap?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eventual si un part number pentru amortizorul asta de golf 5 care merge si la octavia 2. Si un pret informativ daca se poate.

Modificat de spyddy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand ies la masina o sa fac o poza ..

Codul intrebati pe aria golf V ca nu-l mai am din pacate :| (am pastrat etichetele dar cei de la spalatorie au zis ca-i gunoi :) ). Pe aria golf V au seciune de coduri piese OEM. Va trebuie 3 coduri - unul pentru piston, unul pentru suportul care se prinde de caroseria masinii si unul pentru suportul care se prinde de capota (de fapt e un surub acesta din urma :) )

Ca si pret nu pot sa va spun decat pentru suporti, pistonul mi l-a dat cineva fara bani. Suportii sunt sub 30 de ron amandoi. (cel care se prinde de caroserie vine nevopsit - pt. cei care sunt interesati de cele mai mici detalii insa nu cred sa dati mai mult de 10 lei sa vi-l vopseasca (intra sub 10 grame de vopsea) )

Toate bune!

Modificat de pro_niger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant este ca la tine vine pe dreapta pe cand cel de pe superskoda vine pe stanga si se "pliaza" in zona aripii...

Eu stiu ca pana si alea de la mobila au o tarie in J (60,100),si o anumita lungime..

Nu atinge furtunele alea la filtru de motorina cand inchizi capota?

Modificat de radioman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata mai buine cel de pe superskoda, ideea e ca se prinde total altfel, mie unu mi se pare cam sus capota ta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E mai jos decat cu tija (capota). Nu atinge nimic. Acolo e pus si la Golf V/Jetta. E vb. de gust aici cred. Din punctul meu de vedere cred ca mai degraba ar atinge in partea stanga .. nu prea vad unde ar putea sa se aseze cand inchizi capota .. in fine.. eu is multumit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, nu te supara ca doar este o parere , zi-mi cum ai prins piulita in spatele surubului de sus, acolo nu imi dau seama cum vine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@pro niger : "nu prea vad unde ar putea sa se aseze cand inchizi capota .."

Uite asa : post-28492-1267343445_thumb.jpg post-28492-1267343468_thumb.jpg post-28492-1267343506_thumb.jpgpost-28492-1267343533_thumb.jpg

Modificat de radioman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai orice ar fi , cel de la milotec e prea scump...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Curios ca spre deosebire de Octavia, la Fabia trebuie 2 amortizoare pentru capota. Doua amortizoare - de 2 ori mai scump ... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, nu te supara ca doar este o parere , zi-mi cum ai prins piulita in spatele surubului de sus, acolo nu imi dau seama cum vine...

Au ei (la reprezentanta) niste piulite speciale cu autoblocare M6. O piulita din aia au pus. Gaura este data in capota din fabrica.

Modificat de pro_niger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eventual si un part number pentru amortizorul asta de golf 5 care merge si la octavia 2. Si un pret informativ daca se poate.

Uite aici ce am gasit :

Suport inferior(pe caroserie) 1k0823402a 11,27 + TVA

Amortizor capota 1k0823359a 124,02 + TVA

Supor superior(pe capota) 1j6827439a 19.77 + TVA

Sper sa te ajute! Eu am comandat azi,(4-5 zile).Am sa revin cu poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codurile sunt corecte chiar daca ultimul este de la seat si nu de la vw :D (e tot aceeasi piesa)

Spor la treaba ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un baiat de pe un alt forum a comandat pentru mai multe persoane (printre care si eu - mi-am comandat un amortizor de capota) de pe SuperSkoda acum vreo 2 zile.. Sa speram ca primim ce am comandat.. :)

Putin off-topic, dar astazi a venit si coletul de la superskoda :D

Deci este in regula comanda din Romania. Si mai ales fara DXX.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!