Jump to content

''Reconditionat'' toba de esapament la A4-B5!


mihai_urotiorc
 Share

Postare recomandată

mihai_urotiorc

Salutari tuturor.....as vea sa-mi ''reconditionez'' (sudat,dat cu flexul cu perie de sarma,grunduita,vopsita in negru) toba de esapament de la mijloc spre spate daca se poate ... am pus-o pe rampa dar m-am tot uitat si nu-mi dau seama de unde s-o desfac ca s-o dau jos...poate ma ajuta cineva cu ceva sfaturi .....Multumesc !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu eu nu prea poti grundui, vopsi esapamentul ... sunt temperaturi prea mari pt acest tip de materiale, exista un fel de bronz rezistent la temperaturi ridicate si cam atat ...

cat despre sudat, se poate, dar sa fie bune sitele pe interior astfel incat sa nu zdrangane pe interior ...

iar de demontat cred ca nu iese doar toba in sine, trebuie sa aiba un colier aproape de motor pe care trebuie sa-l defaci apoi dai tot esapamentul jos din colierele de cauciuc pana in spatele masinii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toba nu se reconditioneaza se schimba ca nu e dacie...nu te apuca sa o dai jos ca e foarte grea, ai nevoie de elevator si nu ai cu ce sa o ajuti daca o cosmetizezi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, asta e cea mai simpla varianta ...

ma gandesc poate nu sunt fonduri acum si totusi omul vrea sa-i dea un look mai nou, desi daca este orginala a masinii, are vreo cativa ani si ar merita schimbata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai_urotiorc

Nu merita schimbata ca e in stare buna doar in partea din spate are putina rugina si nah poate ma gandeam sa o reconditionez,dar faza e ca ... totusi filtru cu filtru nu iese?ca as da atunci numai toba finala jos si o vopsesc !....Este vopsea speciala pt toba de esapament!!! neagra ....pt revizie ar fi super nu..?:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!