Jump to content

VW GOLF 5 Confortline


cata5maj

Postare recomandată

  • 4 weeks later...
  • Replies 269
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cata5maj

    122

  • davides

    17

  • lucian_90tud

    12

  • Circoloco

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Continental winter contact ts830 sau Michelin alpin A4?Pe net am vazut ca pararile sunt impartite...poate un plus pentru ts830,dar trebuie tinut cont ca Michelin-ul este un cauciuc lansat in 2010,deci fara multa experienta pe sosea,doar din parerile celor care le-au testat te poti orienta cat de cat.Voi ce ma sfatuiti sa aleg?...mentionez ca ts830 sunt rulate si iarna trecuta,A4 sunt noi...

post-20522-0-56670600-1289660775_thumb.j

post-20522-0-67792700-1289660781_thumb.j

Modificat de cata5maj
Link către comentariu
  • 1 month later...

Hai,hai ca au venit si pozele...cam pe fuga,dar iti poti face o idee...

Lucian,am ales pana la urma Continentalul,le-am avut si iarna trecuta si am fost foarte multumit.Pe cele Michelin le-am pus pe alta masina,dar pe mine nu ma incanta deloc...nu mi se pare ca au aceeasi aderenta,ba dimpotriva...probabil conteaza si masina.

post-20522-0-18281500-1294244026_thumb.j

post-20522-0-68349900-1294244036_thumb.j

post-20522-0-93320500-1294244042_thumb.j

Link către comentariu

Felicitari pentru masina,insa tot se va vedea diferenta de culoare a vopselei,fata de ce ai vopsit nou cum sunt fusta si bandourile si cand masina este curata se va vedea cel mai bine acest lucru..si renunta la cromul ala de la grila.....:P

Link către comentariu

Pozele cu becurile nu sunt tot acelea de la postul 163?Hod-urile?Sau ai pus altele?

Link către comentariu

Mai exact sunt becuri halogen philips diamond vision,temperatura culoare 5000k,de care sunt multumit pana acum.Pe ploaie sunt un pic mai slabe,dar pe uscat lumineaza foarte bine.Facand o medie le acord nota 9/10.

Link către comentariu

De unde ai cumparat becurile? Cum ti se par fata de cele hid?

Link către comentariu

Becurile sunt luate de pe e-bay.Fata de hid-uri nu e diferenta ca si culoare a luminii,poate doar de intensitate,sunt un pic mai puternice dupa parerea mea.Insa eu am avut probleme cu hid-urile,s-au ars dupa 3 luni si au produs si ceva defectiuni la instalatia electrica a masinii.M-am invatat minte...gata cu chinezariile!

Link către comentariu
  • 2 months later...

ceva noutati la masinuta Cata ? ... nu ai mai zis demult ceva :P ... este un topic din care ma mai insipram si eu :) ...

Link către comentariu

Are dreptate Lucian....in afara de 2 cauciucuri noi nimic deosebit..doar intretinerea de zi cu zi.Urmeaza in scurt timp sa-i fac distributia...am emotii,sper sa nu se schimbe nimic.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Dupa cum spuneam,a venit timpul distributiei.Am schimbat-o ieri...nu pare sa se fi schimbat nimic la masina,nu se aud zgomote de la curele sau role.Acum sper sa tina macar cat cealalta :blah:

Link către comentariu
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!