Jump to content

Raritati/lucruri mai speciale


Vizitator
 Share

Postare recomandată

nu prea cred. :) .. :P :D :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce nu ma crezi? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred...k este asa ceva...sau poate gresesc :) :P :D...sau cum zice agent_smith, poate sunt mai multe :D si nu stim noi

Modificat de szrobik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Based on the Rallye Golf, a very limited edition Golf Mk2 variant exists, combining all of the high-line options available at the time. Designed and hand-built by the Volkswagen Motorsport division; only 71 of these "Golf Limited" models were produced. The exclusive feature package included a G60 supercharged version of the 16-valve GTI engine, mated to a sports transmission and Syncro four-wheel drive mechanism. All of these special edition models came in gunmetal grey, with four doors (except two built with three doors), BBS RM wheels in 6.5Jx15", USDM bumpers, a plain two-headlight grille with a unique blue detail, black VW logo, Hella tinted taillights, motorsport badges and a special numbered plaque. It is rumored that two examples were built with air conditioning. In 1989, these cars cost in the region of DM 36,000[7]/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Based on the Rallye Golf, a very limited edition Golf Mk2 variant exists, combining all of the high-line options available at the time. Designed and hand-built by the Volkswagen Motorsport division; only 71 of these "Golf Limited" models were produced. The exclusive feature package included a G60 supercharged version of the 16-valve GTI engine, mated to a sports transmission and Syncro four-wheel drive mechanism. All of these special edition models came in gunmetal grey, with four doors (except two built with three doors), BBS RM wheels in 6.5Jx15", USDM bumpers, a plain two-headlight grille with a unique blue detail, black VW logo, Hella tinted taillights, motorsport badges and a special numbered plaque. It is rumored that two examples were built with air conditioning. In 1989, these cars cost in the region of DM 36,000[7]/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca despre asta este vorba

1974-volkswagen-golf-6_460x0w.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact! geniala masina. o fi vreuna in romania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Not in this life ! Baietii is glumeti , nimeni de aici nu a vazut live asa ceva "it's the thing that legends are made from"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiind doar 72 de bucati in toata lumea ( eu asa stiam, nu 71, stiam ca s-a facut una cu ceva mai multe optionale, anyway ), iti dai seama ca nu a adus nimeni la noi sa care cartofi cu ele. Una reconditionata sau intretinuta ajunge pe la 25.000E lejer.. si sunt tinute doar ca masini de show..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Erau ele 72 da una a facut buba definitiv si au ramas 71.

Modificat de G60
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha. deci nu am sanse sa vad una in realitate la noi:P daca cineva are mai multe info sau poze cu ea il rog sa puna si pe forum. voi ce parere aveti de ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai nici o sansa sa vezi vreuna live.

Avem o parere buna.

Da search pe google dupa boze&info

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

armando frate numai de raca esti bun sa mor,daca exista si aici un topic in genu la ala nu vad ce este rau in asta,sau daca cei de pe vortex au noi nu avem voie sau ce?

Modificat de 88BLR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frate, stai pe vortex daca nu-ti convine sau pe cum se numeste ala cu --club.ro unde se discuta numai noutati legate de golfuri

in rest, bafta

topic la indigo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am auzit ca unii sunt inebuniti dupa asa ceva :

P.S. Pot fi ale voastre pentru un "mizilic" de 850 $

post-2381-1242383021_thumb.jpg

post-2381-1242383045_thumb.jpg

post-2381-1242383061_thumb.jpg

post-2381-1242383077_thumb.jpg

Modificat de G60
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt si pe nuanta alba si pe verde ;)

cele atasate de mine sunt pe verde..cele de mai sus pe alb.

post-1474-1242383445_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata ff bine

daca aveam in 2 usi faceam un efort :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://vwforum.ro/index.php?act=at...t&id=142211 = astea nu sunt nu stiu ce "raritati" . SI eu am avut din astea la manere. SI am mai vazut golfuri prin oradea care aveau.Dar tuningarii, le-o vopsit "argintiu stelar" sa vada lumea ca au lexus... Modificat de dubmaniacks
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai avut fa bine si le cauta ca le dau io negru mat, astea sunt antifurt pentru slabiciunea clantelor de la golf 1 pana la aparitia celor de golf 3 din ce stiu eu.

Oricum nu aflii des asa ceva...asa ca daca le ai fa bine si le doneaza pentru un scop nobil!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai avut fa bine si le cauta ca le dau io negru mat, astea sunt antifurt pentru slabiciunea clantelor de la golf 1 pana la aparitia celor de golf 3 din ce stiu eu.

Oricum nu aflii des asa ceva...asa ca daca le ai fa bine si le doneaza pentru un scop nobil!

oi vedea io amu.depinde ce face Iris in schimb :D .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cica 5 facute din care 2 au supravietiut

post-12421-1242797610_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!