Jump to content

Pictograme clima stinse


Mad Cow
 Share

Postare recomandată

Salut, de o saptamana cand aprind pozitille la Lupo meu, nu se mai aprind pictogramele la clima (treptele dela venilator, cald/rece ....). Prima data s-au aprins din senin (au facut asa de vreo 2 ori) acum nu se mai aprind deloc. Am facut o scanare cu Vag-Com (auto scan) si nimic. Stie cineva cum se face o scanare mai amanuntita ca sa vad de ce nu se aprind ? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a dus becul ce le ilumineaza, o problema frecventala lupo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dai butonul de la viteza aerotermei pe vit nr 2 si tragi de el si o sa iasa acolo gasesti becul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

daca ii faci scanare doar pt. becurile de care spui , o faci degeaba! Nu iti apare nimic legat de becuri, iti ramane sa demontezi cate ceva pana ajungi la becuri arse ori contacte defectuoase...sorry asta-i viata :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am avut aceeasi problema, dar nu stiam unde se afla becul..asa ca am demontat juma de bord..si toate prostiile de acolo..la final am constat ca se putea face f simplu..tragi de rotita nr 2, cea din mijloc, apoi cu o penseta tragi de acel LED/bec .poti sa iei unu de la reprezentanta VW , acolo m-am dus eu si am dat pe bec 5 ron .

PS: la mine nu a functionat niciodata iluminarea pictogramelor dar problema era de la acel led.

succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!