Jump to content

Navigatie aftermarket pentru gama VAG

lucaflo26

Recommended Posts

Masoara cu ampermetrul, sa vedem ce consum ai in stand by

• Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• F l o r i n

38

• lucaflo26

21

• Cristi 78

11

• Al Bundy

10

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Este o unitate cu windowsCE deci poti instala un iGo Primo  versiune WinCe

pune tu un link sa vedem cum arata una de 300 lei....NU exista asa ceva, decat calcata de tren, defecta, etc Da, este o chinezarie cea de 1200 lei.... si tot chinezarii sunt si cele pana in 2000

Daca vrei pot sa le trimit pe mail in format mai mare, daca nu te deranjeaza. Multumesc.  

Posted Images

Încă nu e montata unitatea pe passat... Am vrut să știu dacă are rost sa o montez sau nu. Că dacă descarcă bateria nu are rost sa mai fie mutată.

• 4 weeks later...

O navi china montata pe Octavia 2 .. descarca bateria.

Unitatea are can separat.

Ceva nu e conectat corect cred.

Am mai montat si nu au fost prbl.

Ma poate cuneva lamuri ?

Cu updatele de can nu rezolv nimic.. doar daca avea o unitate orig.

• 2 months later...

Am achizitionat si eu de curand un mib 866e (varianta entry-level). 
   Scriu niste concluzii poate ajuta alti colegi care doresc sa o achizitioneze. (Eu nu am avut de unde sa aflu pareri de la alti useri). Nu vreau sa fac reclama sau altceva. Sunt doar pareri personale.

Plusuri:

- aspect Oem

- instalare simpla

- meniu destul de usor de folosit

- a preluat comenzile volan fara probleme.

Minusuri:

- cold boot aproximativ 30 secunde (fata de varianta mai scumpa “i”)

- sunetul nu are aceiasi claritate ca un rns 315 de ex) are un usor bazait uneori dar poate mai trebuie facute unele setari

- aplicatiile de navigatie (waze, si in special google maps se incarca un pic cam greu)

Astea ar fi parerile mele dupa primele utilizari. Stiu ca navi aftermarket la pretul asta (1000 ron) nu se compara cu cele Oem dar nu stiu daca la banii astia as fi gasit ceva mai bun. 
    Ps: daca am gresit topicul rog sa fie mutat in cel potrivit. 
  Multumesc!!

Salut, sunt nou pe aici :), am si eu o problemuta , am achizitionat de curind o navigatie aftermarket android 9, am inlocuit o cu un rns 315 la un passat b7 2014, totul functioneaza ok, sunet tare radio cu captare f buna(datorita faptului ca vine cu adaptor radio care are o amplificare pe ea), bun toate bune si frumoase pana aici:), problema este ca in 5 zile deja sa blocat de vreo 3 ori si asta in general cand stationez si mai umblu pe ea , vreau sa stiu daca a mai patit cineva si a rezolvat o cu resetare din fabrica, daca merita sa o trimit in garantie (nu cred sa i rezolve ceva pentru un bug) sau ce alte sugestii mi ati putea oferii ,multumesc

On 2/23/2021 at 10:16 AM, Teo23 said:

- cold boot aproximativ 30 secunde (fata de varianta mai scumpa “i”)

...

- aplicatiile de navigatie (waze, si in special google maps se incarca un pic cam greu)

Asta nu depinde de RAM și procesor/conexiunea la internet?

în urmă cu 9 ore, CRICOCI a scris:

Salut, sunt nou pe aici :), am si eu o problemuta , am achizitionat de curind o navigatie aftermarket android 9, am inlocuit o cu un rns 315 la un passat b7 2014, totul functioneaza ok, sunet tare radio cu captare f buna(datorita faptului ca vine cu adaptor radio care are o amplificare pe ea), bun toate bune si frumoase pana aici:), problema este ca in 5 zile deja sa blocat de vreo 3 ori si asta in general cand stationez si mai umblu pe ea , vreau sa stiu daca a mai patit cineva si a rezolvat o cu resetare din fabrica, daca merita sa o trimit in garantie (nu cred sa i rezolve ceva pentru un bug) sau ce alte sugestii mi ati putea oferii ,multumesc

am avut si eu chinezaria. Returnat dupa 3 zile, nu se poate compara cu rns315 original.

orig ramane orig, chiar si fara android.

Total de acord, este stabila și se aude foarte bine, dar hai sa ii dam cezarului ce e al cezarului este mica și extrem de limitată, degeaba se numește navigatie ca este mai mult un player, navigația în sine cel puțin pe România e praf.., oricum revenind la problema mea cu chinezăria i am dat o resetare din fabrica și sper sa meargă, oricum am luat ceva mai scump cât de cât cam 450 euro se aude foarte bine și la radio concurează cu brio cu cea originală. 

Edited by Bebeee
Fara quote la postul anterior!