Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

3100 lei iar cea originala era undeva la 5600. Sper sa nu fie probleme ca am luat-o AM si cea originala tot de ZF este facuta :)

Link către comentariu

La cat e de lasata imi doresc sa treci printre blocuri inaintea mea, pentru ca eu dupa sigur nu mai ating pe sub masina :) .

Arata bine, cum e la viraje? La inrebarea asta cred ca o sa raspunzi dupa ce rezolvi directia,,, successsssss.

Link către comentariu

Din poze observ ca si la scirocco e ca la polo 6r..diferenta destul de mare intre bot si spate (la polo este de 5.5 cm). Si eu la primavara (odata cu jantele pe 16") vreau sa-mi iau ori arcuri care sa mai scada curul vreo 4-5 cm, dar si fata 2-3 cm, sau sa merg pe ceva reglabila..

Oricum masina arata foarte bine, pacat de problema extrem de costisitoare :(

Link către comentariu

Da spatele sta mai ridicat e oarecum normal ca in spate mai intra si 2 pasageri plus bagajeze...

Nu cred ca o sa gasesti arcuri cu astfel de set-up. Daca o vrei la linie mai bine iti iei o reglabila dar si pretul este pe masura..

Link către comentariu

Din cate stiu arcurile H&R dau rake pe puntea fata. E bine sa fie un pic lasata in fata, revers rake e oribil. Iar arcurile Eibach (cel putin sportline) coboara masina orizontal.

Link către comentariu

Am gasit pentru Polo de la H&R -25 fata si -40 spatele, sau V-Maxx -30 fata si -5.5 spatele. Acuma ramane de vazut pana in primavara. Deocamdata nici macar ce jante o sa-mi iau nu stiu :))

Link către comentariu

Da a venit repede :) datorita colegului Gabivvx

Vad ca pe codul original (1K1423055M)se termina in X (1K1423055M X) Aveti idee ce reprezinta acel x?

Link către comentariu

Au trecut 12 ore de cand am inceput operatia.... abia acum am ajung acasa. E poveste lunga :)

Ajung la 8 30 cu caseta noua incepe mecanicul sa demonteze baterie, carcasa filtru aer etc apoi tot ce trebuia de la cadru motor sa ajunga la caseta veche. O scoate afara o punem pe cea noua, monteaza totul la loc punem contactul.... cand observa ca nu se putea conecta la modulul casetei (cred ca ma facusem alb la fata) au incercat diverse setari nu a mers, ne-am gandit ca e caseta stricata din fabrica. Am zis ok dam comanda de alta caseta (47 mil) singura pe stoc din bucuresti. Vine caseta iar demontam tot dar caseta noua doar o conectam sa vedem daca ea comuninca cu modulu... ce credeti aceasi eroare (am zis ca nu e adevara) dar pana urma si-au dat baietii seama ce trebuie facut si am montat caseta care o luasem eu, au facut setarile manual si a mers :) Am scapat de inca un stres :))

Il recomand pe Florin :)

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Citesc si tot nu imi vine a crede :tuktuk: Bine ca sa rezolvat totusi :icon_bounce:

Link către comentariu

Pe ce culoare sa mers la niste jante Team dynamics, silver sau black?

Link către comentariu

Negre, silver sunt urate. Oricum jantele nu sunt cele mai frumoase, dar sunt usoare... Macar negrul mai ascunde din uratenie! :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!