Jump to content

Reconditionari tapiserii scaune


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

@Muale- ce crezi, nu.s scumpe deloc aripioarele astea...?, in linkul tau sunt cele de la spătar, eu caut pentru sezut. Oricum ar fi sunt exagerat de scumpe...

@Cristi81- intr.un alt topic un coleg postase un link interesant cu piesele, însoțite de poze, cum vin asamblate, coduri si denumirea piesei, dar numai stiu nici topicul, nici site.ul. Sa speram ca va citi pe aici si ne va da raspunsul....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intrebat eu la Autotex in Otopeni daca poate sa repare unu scaun sofer la un Golf 5 Gti (uzura la "aripioare", problema cunoscuta la scaunele de GTI  ). Raspunsul lor a fost sa apelez la un tapiter, deci presupun ca ei fac doar interior complet custom sau alte huse.  

Modificat de snack
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salut, este cineva in Bucuresti care face asa ceva?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Salutare

 

In cazul in care mai urmareste cineva acest topic... in Zona Sibiu stiti pe cineva care sa repare bine tapiserii auto.

Am probleme la scaunul soferului cu uzura destul de mare in partea stanga si la sezut si la spatar.

 

Multumesc anticipat de info.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am nevoie de un mic ajutor ! Vreau sa demontez tapiteria banchetei din spate, modelul fara cotiera centrala . Sezutul a fost simplu , acum m-am  blocat la spatar . Am vazut ca are ceva tare in spate , gen plastic acoperit cu mocheta si nu stiu de unde sa trag . Masina este model Hb , nu variant . Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salut! Imi poate recomanda cineva un tapiter in zona Craiovei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, am fost zilele trecute la Autotex, si am cumparat material precum cel din poza, tip Gti. Or sa mai aiba deschis doar miercurea asta, magazinul o sa fie inchis pentru trei luni.

Spor.

20201127_155029.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare. 

Un mic ajutor și pentru mine vă rog. 

Reparații tapițerie piele perforata scaun sofer sau retapitare la un b6 2010 comfortline. 

Nu aș schimba scaunul deoarece este cu memorie, încălzit și cu masaj, funcționând toate ireproșabil.

Am uitat să scot o șurubelnița din buzunarul spate al pantalonilor și am rupt o bucata din piele. 

Mulțumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Poate cineva să-mi recomande un tapițer în zona Sucevei vă rog. 

Mulțumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut! Eu as dori sa schimb culoarea scaunelor si a banchetei. Sunt negre, din textil si as vrea crem, tot textil. Am incercat sa google-uiesc, am gasit 2 firme care mi-au zis ca le pot "vopsi" insa pretul mi s-a parut destul de mare (3500 lei). La dezmembrari nu prea gasesc ce caut (e un Seat Exeo, gasesti destul de greu chestii pentru el, am incercat si de Audi A4 B6/B7 care se potrivesc la fix, insa parca sunt mai urate si nu gasesc si cu incalzire). Asadar imi ramane varianta vopsirii sau a imbracarii, insa in textil (am mai vazut firme care imbraca in piele). Ceva sfaturi, ceva firme/tapiteri/croitori care stiti ca pot face asa ceva? 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din textil negru iti face crem?!

incalzirea o poti muta daca gasesti scaune ok 

daca te decizi asupra materialului, dai husa actuala jos, tai pe cusaturi si ai sabloanele pt taiat material nou.

un croitor le pune la loc (cu talent sa fie cusaturile ok)

 

dar pe langa asta nu trebuie schimbate si fetele de usi, centurile, etc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai simplu si mai ok ca pret cred ca iesi cu www.husa-auto.ro. Am vazut clienti multumiti si f multumiti, lucreaza dupa tipare si cu materiale bune si macar stii ca e ceva nou, nu cu neplacerile unor scaune second-hand. Pentru rezultate optime stiu ca se recomanda totusi a se inlocui tapiseria originala cu husele lor, dar pot fi montate si peste. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!