Jump to content

Replica RNS 510


Florin1up
 Share

Postare recomandată

Cu placere :P Si la ala e posibil sa ai aceiasi problema cu butoanele. Cel mai bine vorbesti cu Calin sa faci un test inainte sa vezi daca iti merg butoanele.

Nu ai zis de care comenzi ai pe volan e importanta si chestia asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_cool: Exista mai multe tipuri? :) Cred ca in plus am comenzi pentru bluetooth in plus fata de standard.:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee daca se poate schimba start-up screen-ul si cum s-ar putea efectua operatiunea? As vrea sa inlocuiesc logo-ul VW cu unul Seat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai modelul din acest topic se poate, la mine e cu logo de Seat. Din fabrica a venit cu VW si Calin l-a schimbat in seat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, e vorba de modelul din topicul asta (replica RNS 510), W2-D723V. As vrea sa schimb logo-ul VW cu logo-ul Seat in situatia in care pt. operatiune nu e nevoie de instrumente / echipamente sofisticate.

Modificat de starchaser
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt niste fisiere care se pun pe SD Card si se updateaza singur. Nu ii faci nimic in plus.

Lasa-mi un id de mess sa-ti trimit fisierele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vroiam sa va intreb daca am senzori de parcare si imi iau aceasta navigatie, voi mai avea interfata grafica pt senzori? In cazul in care raspunsul este nu, macar voi mai avea avertizarea sonora?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Afisajul grafic nu va mai fi, in schimb ramane cel sonor. Piuitul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre navigatia asta stie cineva ceva? W2-D726V - http://www.tuningarena.ro/accesorii/detect...;category_id=58

Scuze daca am pus linkul de la un magazin, dar...nu am gasit in limba romana alt site...Poate Calin ne poate lumina: e mai buna navigatia asta D726V decat D723V? Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul este vechi. Il au si cei de la witson de vanzare. Mi se pare putin mai inapoiat ca modelul 723. In primul rand design`ul exterior. 736 este replica 99,9% dupa original, difera functiile butoanelor. Mie unu mi se pare urat cu butoanele alea rotunde pe mijloc. Parca nu-s de acolo.

Acum evident, fiecare cu gusturile lui. Singurul lucru mai dragutz, parca grafica e mai reusita.

Repet...fiecare cu gusturile lui. In principiu toate fac acelasi lucru...difera esteticul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci tu recomanzi 723, nu? Te intreb pentru ca as vrea si eu asa ceva pe masina si vroiam sa stiu care e mai performant...daca poti, da-mi un pm cu pretul pentru un 723 (cu si fara tva):blah_:. Ms mult!

PS: Legat de tv...ma pot uita la tv in bucuresti pentru ca stau foarte mult in trafic la semafor si merge sa ma uit la o stire la antena3 sau protv?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toti visam :P Si eu as vrea sa vad Protv sau Antena3 :blink:

Citeste postul meu de pe pagina 7 : http://vwforum.ro/index.php?s=&amp...t&p=1022396

Despre TV. Se prinde dar in unele locuri cu semnal bun iar in altele deloc. Suntem praf la capitolul digital.

Legat de pret, o sa te rog sa vb pe mess, topicul este despre produs nu despre pretu cu care-l vand eu :P

ID: c4linutz :)

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca cumva ati observat de vreo zi 2 ca nu mai aveti semnal pe navigatie... ei bine.. nici eu nu mai am....

Unele gps`uri mici merg.. altele nu.

Pana acum numai eu stiu 12 persoane cu aceleasi aparate care nu au semnal. Adica vede satelitii dar nu se poate conecta la ei.

O discutie intre mine si un prieten din Germania:

Calin

post-13747-1245092706_thumb.jpg

post-13747-1245092712_thumb.jpg

Modificat de Calin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema cu semnalul GPS am observat-o de 2 saptamani in Germania.

PNA-uri de genul Becker, Magellan, Arrival aveau probleme la gasirea semnalului GPS. Prima data am crezut ca e vorba de o greseala in fisierul sys.txt din IGO. Mai apoi am vazut ca aceeasi problema de gasire a satelitilor o aveau si uni colegi. Ba vine, ba dispare semnalul.

In ceea ce priveste sistemul nostru, D723V, ei bine nu mai stiu nici eu ce sa cred. Dupa folosirea navigatiei timp de 2 ore, semnalul dispare deodata, unitatea GPS se restarteaza si nu mai gaseste semnalul. A doua zi totul revine la normal si functioneaza ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.

Acelasi fenomen s-a intamplat si la un coleg din Elvetia: "Went to france a few days ago and it was the same thing, worked well 1-2 hours and then, bamm signal lost and no gps found at all. after 1 hour running without the gps, suddenly it came back and worked again.".

E clar ca ceva se intampla sus. Sa speram ca vor lansa odata acest Galileo (noul sistem gandit special pt sistemul GPS) si vor disparea problemele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo... cred ca putem modifica meniul Radio, Logo... dar am nevoie de ajutorul vostru.

D723V foloseste chipul Zoran ZR36966.

1. Tb sa citim imaginea.bin de pe unitate folosind Zoran Quick Flash Programer.

Tb sa gasim RX, TX si GND pentru a putea citi imaginea. Daca ma poate ajuta cineva(imi dati indicii unde sunt RX,TX GND pe placa), eu ii dau batai si copii imaginea.

Am cateva date dar nu stiu exact cat de bune ar fi.

TX = ZORAN chip pin 136 [DUPTD0]

RX = ZORAN chip pin 137 [DUPRD0]

"De citit si de rescris se poate ,mai greu este cu modificarea de firmware pentru ca trebuie sa cunosti ceva programare .Se decompileaza binul citit din flash cu IDA pro ,gasesti pe net vaddis script pentru ida si apoi modificci softul dupa care il recompilezi."

2. Programe pt modificarea LOGO exista: Make_logo...

3. Daca reusim sa copiem imaginea reusim sa modificam fata softului de la Maisun sau D723V.

Astept ajutorul vostru!

post-22956-1245097304_thumb.jpg

post-22956-1245097315_thumb.jpg

post-22956-1245097324_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stire de ultima ora: doar la cele cu win ce 5.0 e problema :icon_thumright:

Bo Cui spune:

no need to update

we got advice from master (chip manufcture),

from 14-20th, gps is working with some bugs

from 21th, all gps willworking normally

Razvan Catalin spune:

are you sure?

Bo Cui spune:

wait

it is all chinese

i use google

Razvan Catalin spune:

ok

Raspunsul lui Bob tradus de el cu google din chineza in romana

Bo Cui spune:

【MSTAR program de pe satelit, GPS nu poate primi un anunţ important

Stimate client:

Salut!

Am Stiri companiei a declarat că Statele Unite vor fi 14 iunie la 20 iunie perioada de utilizare a lui chip Samsung MSTAR】 【trupa de sateliţii GPS, pentru a adapta la performanţa unui anumit timp pentru a chip şi prin satelit GPS, sistem de convergenţă algoritm algoritm BUG pare, este

Modificat de Calin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa intelegem ca dupa data de 21 vor functiona din nou fara ca noi cei win 5.0 sa facem nimic? :251:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Dar nu e vb de win ce 5.0. E vb de cipu procesorului gps.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt niste fisiere care se pun pe SD Card si se updateaza singur. Nu ii faci nimic in plus.

Lasa-mi un id de mess sa-ti trimit fisierele.

pentru modelul (W2-D720V) se poate face modificarea, sa pun emblema de skoda? Exista vreun topic unde sunt puse programele ce merg in WinCe4.2 sau WinCe5.0 ? Am vazut la cineva un joc cu un robotel si cutii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar in dimineta zilei de 21,navigatia mea si-a revenit dar nu mai imi apare ora GMT ,adica a ramas pe 3 43 pm si asa a ramas.(adica acolo unde faci setarile de sincronizare a orei locale cu ora GMT la IGO 2008).A mai patit cineva :icon_thumright: ?

Vezi poza din postul de mai sus (152).

Modificat de TVS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, sunt probleme pe ora. Eu am setat din meniu sa nu se mai sincronizeze automat, i`am dat eu GMT +2h cat suntem noi... si tot imi arata cu o ora mai putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da pt ca noi in clipa asta suntem GMT+3 pana se da ora inapoi :D suna aiurea dar unii asa calculeaza ..

Modificat de Dreadfull
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci,in poza de mai jos ,unde scrie ORA GPS(GMT),mie nu imi mai apre nimic ,nici o cifra , nimic ,si nici in meniul IGO 2008,la REGIONALE,nu imi apare nimic!De ce oare? Inainte imi aparea ora si era cu 3 ore in urma asa cum spune Dreadfull

post-28968-1245854572_thumb.jpg

Modificat de TVS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tie nici nu ti se conecteaza .. cel putin nu era atunci cand ai facut poza ..

iti pun si eu o poza un pic mai pe seara.

(si eu am probleme cu ora .. dar deocamdata nu ma agit)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil poza e facuta cand era problema cu satelitii pentru ca el vede 1 satelit da` nu`l localizeaza pe glob :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!