Jump to content

De la ce furnizor alimentati cu motorina?


Alextz
 Share

Furnizor motorina  

1.708 voturi

  1. 1. Ce funizor preferati?

    • Petrom
      390
    • OMV/PetromV
      475
    • Rompetrol
      410
    • Agip
      12
    • MOL
      328
    • LukOIL
      92
    • Alt Furnizor (specificati)
      10
  2. 2. Tip Motorina

    • Normala
      1046
    • Premium.(sortiment gen EVO, TOP EURO, PREMIUM DIESEL)
      671


Postare recomandată

De obicei de la OMV sau Mol Am incercat de mai multe ori si motorina mai scumpa Premium Diesel undeva la 3,8 lei/ litru dar masina merge la fel nu am simtit nici o diferenta Parerea mea este ca e la fel cu motorina de 3,5 lei difera doar pretul in rest nimic deci ii o mare teapa cu motorina aditivata sau mai stiu eu cum..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

In ultimul timp am incercat si motorina Diesel Tech de la Agip si am ramat placut impresionat. E mai scumpita, e adevarat (3,85 RON/L fata de, de exemplu, 3,61 RON la TopDiesel de la Petrom), dar masina trage mai bine, motorul parca merge ceva mai rotund, mai putin zgomotos ... o sa continui o perioada cu acest tip de motorina, sa vedem. Si nici consumul nu a iesit din standard, adica am scos pe BC un 5,6% de la Pitesti la Craiova, mergand cu 130 km/h in afara localitatilor si cu 80 in localitati, unde se putea evident.

Modificat de alxrro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

danica ionut

Salut baieti eu sunt in Italia alimentez numai de la Agip motorina foarte buna si merge excelent motorul.

Modificat de danica ionut
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alimentez numai de la OMV , Premium/ Alpine diesel (in functie de anotimp).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Petrom, Diesel Euro 5 (3,41-3,44 RON/l). La inceput alimentam de la OMV sau Mol, dar cum n-am sesizat nicio diferenta, decat in buzunar...

Modificat de Clodius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ce parere aveti despre noua motorina de la Rompetrol (cea care iti face masina sa zboare :P ) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Urmeaza sa plec in Grecia, acolo de unde recomandati sa alimentez ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus de la Shell. Nicio problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere aveti despre noua motorina de la Rompetrol (cea care iti face masina sa zboare :) ) ?

Te referi la sortimentul ALTO101 ?!

Pai conform site-ului lor, la pagina Beneficii ar trebui sa zicem "Laser FRATE !" :)

Oricum, sa dau ~4.20 RON/litru pt ceva aditivi in plus mi se parea aiurea :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urmeaza sa plec in Grecia, acolo de unde recomandati sa alimentez ?

Numai Shell am pus si eu la greci desi era putin mai scumpa, dar de incredere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te referi la sortimentul ALTO101 ?!

asta e benzina (alto 101 - si e f buna ) :biggrin:

motorina e ceva ALTO 55 si alimentez eu cativa papuci motorizati de Renault de la firma si arde bine dar ca orice combustibil Rompetrol e ceva mai scumpa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@PsyChoRo: poti sa alimentezi linistit si de la JET

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de cele mai multe ori alimentez de la MOL , nu am avut nici o problema cu carburantul de la ei :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pt raspunsuri caine, adi_bm & roger.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru bulgari daca stie cineva de unde pun motorina si de care sa ma feresc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta seara am alimentat de la Rompetrol si am intrat si in programul lor, sa vedem care e treaba cu astia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate spune cineva la care dintre urmatoarele este mai ieftin?:OMV,MOL,ROMPETROL,LUKOIL

Calitativ cred ca sunt la fel,totusi pana acum alimentam la OMV si PetromV.

Modificat de powerhorse
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai ieftin nu inseamna mai bun. In cazul asta e LUKOIL, de care e mai bine sa te feresti.

Daca vrei ieftin, cumpara Petrom.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

De cand a aparut ,merg numai pe ALTO 55 de la Rompetrol...

Motorul merge mai bine,toarce mai placut........iar consumul extraurban a scazut de la 4.4 la 3.9.

Super multumit !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu de 2 ani alimentez numai cu OMV sprint diesel. In Recas am alimentat de la Mol cu Evo diesel Euro 5. Vreau sa spun ca masinuta zboara. Trage mult mai bine. Intrebarea este: e ok sa bag E5, motorul meu fiind E4 ?

Modificat de Co5ma
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De cand mi-am cumparat masina din semnatura numai omv carrera 100 a papat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu de 2 ani alimentez numai cu OMV sprint diesel. In Recas am alimentat de la Mol cu Evo diesel Euro 5. Vreau sa spun ca masinuta zboara. Trage mult mai bine. Intrebarea este: e ok sa bag E5, motorul meu fiind E4 ?

Daca tie ti se pare ca masinuta merge multmai bine (de fapt "zboara"), atunci baga in continuare de la MOL. Sa ne spui si noua unde anume in Recas ai gasit motorina euro 4 (cu care masina ta mergea mult mai prost decat cu euro 5).

De cand mi-am cumparat masina din semnatura numai omv carrera 100 a papat.

Aici se discuta despre motorina, dar e bine de stiut ce anume a papat masina ta de cand ti-ai cumparat-o :)

Modificat de SHARANEL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SHARANEL, eram in trecere prin Resita (scuze, nu Recas), si am alimentat de la Mol. In Timisoara, doar sprint diesel am bagat. Repet, cu motorina Mol Evo 5, masina trage mai bine. Observ ca esti suspicios la ce spun. In fine, intrebarea ce ma framanta era alta: daca afecteaza motorul motorina euro 5 ?

Modificat de Co5ma
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi AICI Cred ca ar trebui sa te lamuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!