Jump to content

Demontare far caddy?


CT-19-TDY
 Share

Postare recomandată

stie cineva cum demontez un far de pe un caddy model 2006?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Demontezi mai intai bara si spoilerul :icon_thumright: In spatele barii ai 2 suruburi ale farului + 2 deasupra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Stie cineva cum se demonteaza panourile de plastic din spate de la un Caddy Life 2007?

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

panourile de plastic? la care te referi? poti pune o poza sa vedem ...

PS. iti spun eu daca inteleg care is:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E vorba de panourile din spatiul de marfa cum ar veni. Cel incadrat cu rosu.

362337_1349x2zWpqjHFHfZ.jpg

Mai greu cu atasatul pozelor

Nu am reusit sa atasez poza in care l-am incadrat, dar cred ca ai inteles despre ce e vorba. Panourile laterale din spatiul de portbagaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, deci scoti polita de la porbagaj si vei vedea 2 suruburi torx 25 sau 20 parca (sunt exact in buza pe care sta polita).

scoti capacul de la difuzor cu o surubelnita dreapta, desfaci difuzorul (4 suruburi in cruce), MARE ATENTIE sa nu treci cu surubelnita prin difuzor, la partea stanga mai ai si becul care se scoate tot cu o surubelnita dreapta introdusa in locas (se vede).

apoi desfaci "sipca" de plastic (care ii dealungul chederului, jos, unde ii cuiul de inchidere de la usa de la porbagaj) prin desfacerea celor 4 suruburi torx 30.

dupa care tragi de "peretele lateral" inspre interiorul porbagajului (va trebui sa basculezi scaunele ca sa ai loc).

la montare trebuie pusi toti "bumbi" de plastic care ies prin tragere, si sa ai grija sa fie deschisi ca daca is inchisi, cand ii dai una sa intre o sa se rupa...

cam atat, sper ca ai inteles.

Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha, ok. Deci operatiunea trebuie inceputa din partea cu chederul. Si banuiesc ca trebuie tras mai tare, ca eu am tot incercat insa am zis sa nu rup ceva pe acolo - credeam ca mai sunt niste suruburi torx ascunse pe undeva si ma gandeam ca alea sa nu se rupa. Multumesc mult pentru descrierea mai in detaliu a procedurii.

Mai am o intrebare tot pe acest subiect: stii cumva pe unde pot gasi niste astfel de panouri laterale? Daca stii vreun parc de dezmembrari anume care au si astfel de "piese" pt. vw caddy?. Eu am tot sunat la ce am gasit pe net si nimeni nu avea elemente de interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu cine poate sa aiba :|, daca nu ai gasit la dezemebrari

am eu la dezmembrat un caddy 2004 cu elemente interior, dar nu plasticele astea :( (nu era dotat cu asa ceva), dami un msg cu ce piese iti mai trebuie si vedem :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!