Jump to content

Lupo - Tuning


Slick

Postare recomandată

Sa imi dai te rog codul. Sa caut si eu pe ebay. :offtopic: Ai si rama? Cum o prinzi?

Link către comentariu
Sa imi dai te rog codul. Sa caut si eu pe ebay. :offtopic: Ai si rama? Cum o prinzi?

cod piesa 8D0.947.111 AA

Din pacate fara rama... si fara mufa de la alimentare. Luni merg la magazin sa vad cat ar costa...

foto cu interiorul intrerupatorului O - |

pe ebay a costat 12e - buy it now (6e transport)

post-8752-1262977964_thumb.jpg

Modificat de Slick
Link către comentariu

singurul Lup de la intalnirea aniversara vwforum!

la anu sper sa ne aratam mai multi :vaidecapulmeu:

post-8752-1263132823_thumb.jpg

post-8752-1263132831_thumb.jpg

post-8752-1263132838_thumb.jpg

Link către comentariu

Luna lui decembrie am stat la cumparaturi pe ebay, asa ca la lup Mos Craciun vine tocmai acum cu:

- tetiere GIV

tetiere.jpg

- cheie briceag

cheie.jpg

si cu ajutorul lui djhojd

- stergatoare aerotwin (cu astea care sunt acum ma rog sa nu ploua pentru ca lasa pelicula de apa si nu vad nimic)

stergatoare.jpg

- plafoniera W8

plafoniera.jpg

Modificat de Slick
Link către comentariu

Stergatoarele si plafoniera nu sunt de pe ebay. Sunt cumparate cu ajutorul lui DjHojd de pe un site care vinde produse OEM pentru Volkswagen si cateva pt. Audi. Iti voi da PM.

Plafoniera e completa pentru montaj, are tot ce vezi in foto ca si accesorii, adica:

- cablu

- rama

- mufa si pinii aferenti mufei

ca si pret 40,1e, bineinteles produs nou

Modificat de Slick
Link către comentariu

S-a mai discutat de atatea ori despre acest site incat deja e o informatie publica, nicidecum reclama. Chiar ajuta sa stii site-ul. Se pot comanda multe chestii.

Link către comentariu

Lupu si-a schimbat tetierele. E mult mai fain cu astea de G IV.

Doua dintre tetiere au emblema steagului italian. Am incercat sa le desprind dar nu am vazut cusaturile. Am sa merg la un ceasornicar sa se uite cu lupa aia a lor, sa le gaseasca, si cu un cutter sau forfecut sa le desprinda.

Foto cu noul interior...

P.S. Cine e interesant de celelalte sunt la vanzare in sectiunea Piese de schimb la un pret negociabil. La fel si o pereche de stopuri A r o s a

post-8752-1263647804_thumb.jpg

post-8752-1263647810_thumb.jpg

post-8752-1263647819_thumb.jpg

post-8752-1263647826_thumb.jpg

Link către comentariu

Stickerul de pe capota inca e acolo :icon_thumright: :icon_thumright:. Daca iti place nu ma lua in seama

Link către comentariu

Ai dreptate e inca acolo, dar pe frigurile si zapezile care au fost numa' grija lui nu am avut. Am zis ca ma iau de el cand ajung sa fac capota, adica prin martie, dupa cum mi-am propus...dar a si inceput sa imi placa :)

Voi vedea

Link către comentariu

Cand va claxona lupul o sa fie confundat cu un A8 :rolleyes:

claxon.jpg

daca intereseaza pe cineva: Audi A8 Horn High Tone - 4B0 951 223 A

Modificat de Slick
Link către comentariu

E pe drum (cea w8 pt fata). Sa ajunga...si le montam pe amandoua.

Si eu abia astept sa le vad montate.

Link către comentariu

Ce tare o sa fie cu plafonierele :rolleyes: Poate la vara o sa fac si eu aceasta operatiune :salut:

Link către comentariu

da... adevarat spui...

cam cat a fost claxonul? vreau si eu unul mai "baritonal" asa... Ca al meu parca e strans de...

Link către comentariu

90 lei inclusiv transport de pe ebay.co.uk

acum si al meu tot strans de... este

Modificat de Slick
Link către comentariu

am uitat sa te intreb... parca iti luasei niste inele cromate ptr ceasurile de bord... le-ai mai pus pe masina? daca da: poze?

Link către comentariu

da ele sunt, dar deocamdata in portbagaj. O sa le montez cand o sa desfac bordul pentru a-i schimba iluminarea. Sunt inele pentru cadrane ce se pun in interiorul bordului, ca la Golf IV, Audi...etc

Urmeaza...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!