Jump to content

Lupo - Tuning


Slick

Postare recomandată

Cu ajutorul lui J A F lupu s-a dotat cu capace pt valve

P.S. Problemele tehnice persista si sunt cam grave, dar le gasesc eu solutie. Pt cei care vor sa ajute, topicul este deschis in sectiunea Lupo. Multumesc in avans pentru sfaturi.

post-8752-1266762258_thumb.jpg

post-8752-1266762265_thumb.jpg

post-8752-1266762272_thumb.jpg

post-8752-1266762281_thumb.jpg

post-8752-1266762288_thumb.jpg

post-8752-1266762295_thumb.jpg

post-8752-1266762301_thumb.jpg

Link către comentariu

Foarte tari!

Imi pare rau sa aud ca ai probleme cu motorasul,iti doresc sa le rezolvi cat mai repede.

Bafta!

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu
  • 4 months later...

Mai traieste Lupul ca era foarte activ pe aici. S-a plafonat :D

Link către comentariu
  • 6 months later...

nh4jet5xtiy93hfcvelv.jpg

Salut fratilor !

Back in bussines as putea spune.

Am lipsit o perioada din peisaj. De...varii motive.

La lup s-au mai schimbat cate ceva, asa ca o sa reiau si eu topic-ul la citit sa vad ce nu am prezentat ca ultimi realizari, si bineinteles reluam lista de unde am ramas in limita posibilitatilor financiare.

Va salut pe toti dintre voi, sa aveti sarbatorile asa cum le doriti fiecare si sa ne vedem cu bine la intalnirea anuala :)

s l i c k

Link către comentariu

asa cum am promis, printre sarmalute si tuici fierte prezint si eu ultimile up-date-uri la lup, facut prin luna iunie 2010 parca si ramase neprezentate.

1. fusta fata vopsita in culoarea caroseriei

Lupo1.jpg

Lupo2.jpg

Lupo3.jpg

Lupo5.jpg

2. centuri de siguranta de la GTi - rosii

Lupo7.jpg

Lupo8.jpg

Lupo9.jpg

Lupo10.jpg

3. plafoniera W8

Lupo11.jpg

Lupo12.jpg

Lupo13.jpg

urmeaza...daca reusesc negocierile cu @Circoloco lupe bi-xenon in faruri :)

Modificat de Slick
Link către comentariu

e in plan Rudolf, numai ca astept temperaturi mai prietenoase ca sa il pot lipi cu banda dublu-adeziva.

tot in plan vopsirea oglinzii interioare in negru mat, si capacul motor in culoarea caroseriei

Modificat de Slick
Link către comentariu

Ce bine arata cu plafoniera W8. Cat te-a costat plafoniera si ce alte piese au mai fost necesare ? Eu am in plan sa-mi montez plafoniera W8 si pentru locurile din spate am plafoniera de Audi A4 B7, cu butoane luminate in rosu, asta in cazul in care se poate monta.

Link către comentariu

@Muale tetierele sunt cumparate de pe eBay.de si cand le-am primit am constatat ca doua dintre ele au inscriptionate steagul itailei. Nu se poate scoate inscriptia pentru ca e brodata. E facuta la o masina profesionala. Le-am pus pe cele cu inscriptie in diagonala, pt ca mi s-a parut interesant la momentul respectiv, dar cred ca am sa le pun pe amandoua in fata.

@DRIVER07XXX Plafoniera W8 a costat 2 mil incluzand si adaptorul + un fir suplimentar. In plus fata de asta au mai costat 80 de lei parca ledurile pe care le-am pus in ea. Si eu am incercat pentru scaunele spate sa pun o plafoniera luata de pe un Audi B5, dar nu e suficient spatiu pentru a fi montata, ma refer intre plafon si capitonaj. Daca gasesti o idee ingenioasa care sa rezolve situatia intr-un mod elegant te rog sa imi dai si mie de stire.

@rudolf.s mercic pentru idee. Am sa dau o tura pe la dezmembrari poate gasesc una de Golf IV ca e un pic mai mare. Asta e la limita si uneori nu potcuprinde in ea intreaga luneta.

La Multi Ani tuturor si un an 2011 cat mai bun!

Link către comentariu

La Multi Ani!

Oglinda de pe Lupo e identica cu cea de pe Polo care e identica cu cea de pe Golf care e identica cu cea de pe Passat. :D Deci, poti sa iei o oglinda neagra de pe Passat. Sau de pe Leon. Sau de pe Octavia. Sau de pe Fabia ......

Link către comentariu

Te rog daca imi poti spune de unde ai cumparat plafoniera cu tot cu accesorii si cine ti-a facut montajul ? Multumesc

Link către comentariu

Plafoniera cu tot cu accesorii e disponibila pe www.ahw-shop.de

Userul DjHojd aduce comenzi de pe site. Se plateste exact pretul produsului de pe site + curierul din Timisoara in orasul tau de destinatie.

De montat s-a ocupat Andrei, un tip extraordinar, atent la toate detaliile si foarte profesionist. La el am facut cam tot ce a tinut de electrica, pentru ca lucreaza f ingrijit. Iti pot da nr. lui de tel daca e cazul. E din Bucuresti.

Link către comentariu
  • 4 months later...

Ceva noutati? Ai lipit numarul? :D

Link către comentariu

Foarte reusita masinuta! Felicitari!

Dar ce s-a intamplat cu bad-boy look-ul? si de ce ai renuntat la stopurile de arosa?

:Driver:

Link către comentariu
  • 8 months later...

Pt ca @Circolocointreba daca lupele cumparate de la el au fost puse in opera, cateva imagini de la activitatea cu pricina. Se intampla in luna ianuarie a anului 2011. A fost ultima imbunatatire adusa masinii. Propietar este acum fosta mea sotie. Sa o foloseasca sanatoasa si sa se bucure de ea, daca i-o fi placand...ca niciodata nu si-a exprimat parerea vis-a-vis de ce se intampla cu masinuta ei :)

Sper sa am posibilitatea sa revin cu 2-3 fotografii actuale pentru a va arata cum s-au incadrat lupele. Arata perfect iar lumina atat pe faza scurta cat si pe faza lunga e incomparabil mai buna.

img0046vi.jpg

img0047kz.jpg

img0048io.jpg

img0049u.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Frumoasa masina , am stat si am citit tot topicul :) . Ce ai mai facut pe la ea ? Ti-ai luat jante ?

Bafta si sa ne tii la curent cu ce mai e nou la LUP !

Link către comentariu

ultimul upgrade facut au fost farurile cu lupa. Sper sa am ocazia sa fac niste fotografii masinii.

Propietar acum este fosta mea sotie :)

P.S. Daca vrei..mi-au ramas un set de centuri pt fata de GTI - rosii. Ti le dau cu 150 lei..si cadou iti dau masca de interior din mijloc de arosa cu evacuarile de aer rotunde..are un aer sport.

Link către comentariu
  • 1 year later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!