Jump to content

Faruri cu Devil Eyes pt Octavia I


Flaviu
 Share

Postare recomandată

chiar sunt curios daca cineva din Romania si-a pus farurile acestea pe masina, si astept parerea personala despre ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu Nita

farurile urmeaza sa ajunga in romania prin intermediul celor de la dxx sau skodatuning,ei spun ca vor costa peste 300 de euro,dar nu se stie sigur cat,prima masina care va avea asa ceva,va fii chiar a lui dan de la dxx,daca sunt ok si se vad cum trebuie cu siguranta o sa-mi iau si eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au aparut de vanzare si la noi aceste faruri. Din descrierea de pe site aflu ca ar avea bec cu lupa pe faza scurta si proiector inclus in far. Poate ma lamureste si pe mine cineva care-i faza scurta cu lupa ca din poze mie imi pare a fi proiectorul de ceata cu lupa :) ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interesant pentru ca i impreuna cu semnalizarea!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt curios cum se desface (scoate de pe masina). Daca ai nevoie sa schimbi un bec de semnalizare scoti farul !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea e ca nu merita .Scodita are o fata mult prea frumoasa pt a o "murdarii".Eu nu sunt de acord nici macar cu ploape, dar...depinde de gust.Eu unul nu mi-as pune nici daca ar fi gratis...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Asta e parerea ta, sincer ft. multi si-au modificat cat de cat masinile printre care si eu. Calitatea poate fi imbunatatita :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ieri farurile astea pe o O1 argintie...si sincer nu arata f bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu le-am vazut, intr-una din zilele trecute pe o Skoda Octavia Combi tot argintie(cred ca e aceeasi masina) si pot sa confirm ce-a zis alextz mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu nu eram de acord cu schimbarea farurilor, dar in urma contactului cu cateva skodite purtatoate de day-light , m-am razgandit . :) acum imi plac si parca vrea si eu.. :) , dar nu sunt dispus inca sa investesc.

Iar seara arata chiar bine, trebuie sa recunoasteti:

post-43715-1246264842_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza si pe mine. Totusi, pe superskoda cat costa ? Nu le-am gasit pretul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Ma intereseaza si pe mine. Totusi, pe superskoda cat costa ? Nu le-am gasit pretul.

farurile-1290ron, kit xenon pt faza scurta- 350ron ,montaj -170ron,asta daca le cumperi de la skodatuning si le monteaza ei.Pret final-1810ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merita banii ? Nu cred . Te vezi probabil mai bine , dar nu vezi cu siguranta mai bine . Mai bine pui faruri xenon.Parerea mea. Salutare !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pot sa pun xenon in faza scurta? Si cat costa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa pun xenon in faza scurta? Si cat costa?

Da, dar bi-xenon, pretul ? depinde de unde cumperi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bi-xenon .. inseamna faza scurta si faza lunga pe acelas bec.

Exista totusi H4 si single.

Eu nu inteleg exact treaba asta...

Farurile originale skoda fara Xenon au bec BI (faza lunga si faza scurta pe acelas bec)

Farurile originale cu xenon au pe faza scurta xenon iar pe faza lunga bec normal.

Farurile cu Devil Eyes au faza scurta si faza lunga separat... Faza scurta e in lateral (unde e lupa), faza lunga e in interior (unde e chromul). Acolo se afla si proiectorul.

Cum pot monta pe o masina cu bec BI, faruri 'mono'.. ?

Vin cu vre-un adaptor special... ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti pune BiXenon H4 dar nu stiu cat de fiabile sunt. Soclul becului e mai mare dar prinderea e la fel. In soclu e o bobina care atrage becul in interior si il duce in focarul farului, bobina care este comandata de faza lunga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am H4 si bixenon si pot sa afirm ca sunt foarte fiabile, insa numai timpul va putea schimba concluzia mea. Schimbarea am facut-o acum aproape 1 an iar de atunci nu s-au ars si merg exact la fel. In concluzie, le recomand cu incredere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!