Jump to content

rugaminte mare si urgenta


gembala
 Share

Postare recomandată

vreau sa imi bag broasca in proiectul de diploma la o restaurare/customizare, si pe laga partea practica mai este nevoie si de niste calcule si desene la scara ale masinii.Rugamintea mare este cine are sa-mi dea si mie niste schite tehnice cu tot ce tine de broasaca ,schite cotate!! caroserie motor transmisie etc!!!!!

nr meu de tel 0724319502

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru schematica sasiului de broscuta si cotele (in inchi, dar te descurci tu cu conversia)

www.germanlook.com

Tech articles

Straighten Your Bug

sa nu luam in seama cele de mai sus :flower:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu mi-am facut proiectul de diploma cu tema "Suspensie elasto-hidro-amortizoare pentru grupul moto-propulsor" :D . Suna pompos, dar desigur a fost aleasa cu schepsis, proiectul meu avea treij' de pagini, ailaltzi parca venisera cu cartzile de telefon :P ...(in paranteza fie spus, asha imi aleg si acum proiectele, la serv. B) ).

Ei bine, am ales ca mashina de baza- broasca, desigur. Am facut eu desenul, identic cu originalul, si cand m-am dus la indr. de proiect (Iosza, pt. cei trecutzi prin faculta de A.R.) a zis "bai nene, mai umbla-i si tu la caroseria asta!" :D .... Asha ca am scos pana la urma ceva intre Porsche si Lamborghini.... cu motor de 1200 :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu mi-am facut proiectul de diploma cu tema "Suspensie elasto-hidro-amortizoare pentru grupul moto-propulsor" :D . Suna pompos, dar desigur a fost aleasa cu schepsis, proiectul meu avea treij' de pagini, ailaltzi parca venisera cu cartzile de telefon :) ...(in paranteza fie spus, asha imi aleg si acum proiectele, la serv. B) ).

Ei bine, am ales ca mashina de baza- broasca, desigur. Am facut eu desenul, identic cu originalul, si cand m-am dus la indr. de proiect (Iosza, pt. cei trecutzi prin faculta de A.R.) a zis "bai nene, mai umbla-i si tu la caroseria asta!" :o .... Asha ca am scos pana la urma ceva intre Porsche si Lamborghini.... cu motor de 1200 :o

<{POST_SNAPBACK}>

si crezi ca imi poti da si mie desenele tale daca le mai ai?

astept un raspuns!!!!ciao

:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai de avut le am sigur.... totul e sa le gasesc :lol: .... Am mai facut in autocad o schitzuca, un trasaj, in 2D a broashtei, dar o gaseshti in orice carte de broasca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai de avut le am sigur.... totul e sa le gasesc :D .... Am mai facut in autocad o schitzuca, un trasaj, in 2D a broashtei, dar o gaseshti in orice carte de broasca

<{POST_SNAPBACK}>

atunci mai astept si mai tinem legatura!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!