Jump to content

Rama usa spate Leon sparta


mada2k2
 Share

Postare recomandată

Aseara dupa ce m-am intors de la o plimbare cu doua opriri (una de aprox 3 ore, iar cealalta cam 2 ore) am observat ca o bucata de plastic de la usa din spate era lipsa. Instincul meu imi spune ca unui alt posesor de Seat Leon ii trebuia acel plastic si s-a gandit el sa se autoserveasca. Cred ca a vrut sa o scoata prin fortare, dar ghinionul lui e fost ca s-a spart. Acum nici idiotu' nu si-a rezolvat problema si nici eu nu mai sunt cu masina intreaga.

Oare unde as putea gasit eu acel plastic fara sa mai ajung pe la service?

Are cineva idee cam cum se demonteaza acel plastic? Banuiala mea e ca demontatul s-ar incepe de la bucata de cauciuc din poza 2, dar nu am avut curaj sa ma aventurez :somnmare:

post-13041-1234697099_thumb.jpg

post-13041-1234697129_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cretini sunt unii. Pacat ca s-a intamplat asta. Astia-s oamenii.

Nu cred ca vei gasi pe undeva asa ceva. Tot cei de la reprezentanta te vor scapa de belea.

Multa bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar trebuie sa suportam multi cretinoizi in zilele noastre. Pun pariu ca daca idiotului i s-ar intampla ceva aseamantor la masina lui nu cred ca ar fi prea incantat.

Cred ca maine am sa incerc la cateva magazine de piese auto de import sa vad daca am noroc, daca nu tot la sercice voi gasi salvarea.

O alta partea nasoala e ca de curand am fost fortzat de imprejurari (long story) sa imi fac casco cu fransiza, pt ca daca nu aveam fransiza nu era chiar asa mare bataie de cap. In concluzie voi suporta reparatiile pt ca mai mult ca singur paguba nu va depasi fransiza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am uitat si eu la poza initial ma gandeam ca cineva ar fi vrut sa deschida usa sa fure ceva... Dupa zona de unde a tras individul e clar ca avea nvoie de piesa respectiva :(

Urat f urat. Sa ne spui si noua cat a costat piesa respectiva! Pun pariu manopera de montat e mai scumpa decat piesa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca-ti norocul la dezmembrari mai intai.

piesa nu se schimba greu.

m-am uitat cum se desface intr-un service pt ca intentionam sa cumpar unele de cupra(negru lucios)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

piesa nu se schimba greu.

m-am uitat cum se desface intr-un service pt ca intentionam sa cumpar unele de cupra(negru lucios)

Daca zici ca ai vazut cum se desface poate imi zici si mie ca intentionez sa o mentez eu fie ca o gasesc la dezmembrari, fie fac comanda la service pentru ca asa cum zicea si X-Ecutor se poate intampla ca manopera la service sa fie mai scumpa decat piesa in sine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!