Jump to content

Poze cu dyno testuri


5TORM
 Share

Postare recomandată

M-am gandit sa fac un topic cu fise dyno,sa vedem exact cine ce si cum.

Va rog sa specificati masina cati ai are de fabrica,ce modificari are si de la cine este softul sau powerboxul.Iar daca va mai amintiti in ce perioada a anului a fost facut e si mai bine.

Singurul dyno test pe care il am eu este de vreo 2 ani ,vara, cand aveam urmatoarele modificari:

-turbina vnt17,duze si cap de pompa schimbat,fmic,evacuare(stage3)

Soft made by TCM(cred ca printre primele care mi le-a facut).Masina este un seat leon de 110 cai.

wtfhy3.th.jpg

Debia astept in primavara sa fac un test cu turbina actuala...si modificarile actuale...nu foarte diferite de cele de mai sus,doar alta turbina /admisie si alta axa cu came.

Modificat de 5TORM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e bine de precizat si unde e facut dyno :beer:

oricum, frumoase cifre.

OT: fata de cifrele astea, prin vara cand ne-am plimbat impreuna, ce modificari mai aveai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

moaaaaaa...e vechi rau testul :icon_thumright:

ast pe urmatoarul :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bogdan...nu are nici o treaba cum tragea atunci cu 199 de cai si cum tragea asta vara ...cand ne-am plimbat noi aveam turbina /admisie si alta axa cu came.dynoul e facut la metrotehnica...nu e cel mai tare dyno dar si pe gtech mi-a dat aceleasi cifre si pe vag com mi-a dat 443 de nm deci f aproape.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pun si eu testul facut la masina mea dupa chip. Testul e facut la autovit

post-15419-1233702112_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de cine e facut softul?Cam putin...doar 17 cai si 14nm la cuplu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Softul e facut de un distribuitor RBN acum 1 an . eu am cerut ceva mai moale si sunt multumit pana in prezent de cum se prezinta masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de cine e facut softul?Ai dreptate si asta e low.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina are soft de la Kiss, nici o alta modificare, dyno e facut la Master Tuner (parca asa le spune)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

amicul meu si acum dealer TCM Turbo in PLOIESTI , Robert Moise si-a cumparat dyno MAHA din Germania. Nou nout , au venit cei de la MAHA sa instaleze si a testat deja cateva masini pe el

ex: Toyota 1.6 124CP a dat la prima proba=124,22cp a doua 123,96cp, iar a3-a proba 124,00 . Jos palaria. Masina lui Robert e tunata asa ca nu e relevant rezultatul lui.

Poze cu aparatul dyno post-1-1233911007_thumb.jpg post-1-1233911020_thumb.jpg

Preturi practicate:

  • Masinile tunate de mine Voinea cost testare - 50euro
  • Masinile ce fac ciptuning la Robert (avantaj ca testeaza si inainte si dupa tuning masina) - 30 euro
  • Masinile ce nu au tuning TCM Turbo dar vor test - 70euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica e in Ploiesti acest dyno? pozele astea sunt cu el gata montat? deci nu e 4x4? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:rolleyes: aha....si de unde stie robert care sunt TCM si care nu???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdan te doare asa rau ca nu e 4x4? :D Scoti o siguranta si o poti testa si tu:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina are soft de la Kiss, nici o alta modificare, dyno e facut la Master Tuner (parca asa le spune)

post-3324-1233949537_thumb.jpg

Modificat de Boro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

goppo_cristi> suna la mine si ii spun eu daca da sau ba (dupa numele clientului si seria de sasiu)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aaaa...la chestia asta nu m-am gandit....sorry de offtopic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai sa mergem la PL sa vedem ce a facut nenea Voinea la al meu dric hihihihiihih. Abia astept sa jung pe la tip. Cred ca la mine nu este greu sa isi dea seama ce fel se soft am sau de la cine. :icon_cry:

post-7159-1233998575_thumb.jpg

Modificat de Borisake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

un ALH tunat TCM versiune race (fara nici o alta modificare pe masina) . Stiu ca e veche (din 2005 facuta) dar a mers impecabil pana a fost vanduta de proprietar.

Rezultat cu race: 97,3kW si 335Nm.

post-1-1234109076_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

un 2.0TDI tunat mai sus putin (la cererea clientului). Soft TCM Turbo. Castig de la 140CP -> 180CP . Interesant ca dupa ce si-a incalzit anvelopele (dupa primul test) a facut alte trei conecutive in care puterea a iesit la diferenta de 0.2CP intre ele.

PS: proprietarul dynoului Maha este userul moise robert . Curiosii il pot contacta pe PM sau email la ploiesti@tcmturbo.ro

post-1-1234550334_thumb.jpg

post-1-1234550547_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ploiestiul saluta toti fanii prezenti pe acest forum.Ma numesc Moise Robert si sunt un tip virusat de Dragos Voinea TCM TURBO ,care a avut incredere in mine sa pot deveni colaborator al lui pe Ploiesti ,si asa a luat fiinta ANDAL TCM Ploiesti.

Deviza de la care nu doresc sa ma abat deloc nu este "Ieftin si bun"ci ,FAPTE NU VORBE.

Am investit si in achizitionarea unui DYNO MAHA ,nou nout,cu care am testat masini modificate TCM si rezultatul testelor chiar da o ENORMA satisfactie TCM-istilor.E acum sa mai vad Circotasii ce mai au de zis despre calitatea TCM.

Modificat de Rapier
Sters reclama
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!