Jump to content

2-3 intrebari


Alexius
 Share

Postare recomandată

Salutare ! Am si eu 2-3 intrebari .

S-ar putea sa se mai fi discutat pe tema asta, eu n-am gasit mare lucru dar recunosc ca nici n-am cautat foarte atent :) .

1. bucsele de Mk1 GTI sunt mai bine facute decat cele de 1.5 ? Eu am un mk1 1.5jb(la vopsit momentan) pe care vreau in viitorul apropiat sa pun un motor mai puternic(1.8T dp Leon , VR6 sau 2000T) si as vrea daca tot investesc acum in bucse si toate cele sa iau ceva mai bun. Stiu ca la BMW difera calitatea bucsilor de M fata de celelalte. La VW e la fel ?

2. Conversia de la tambure pe spate la discuri pt. mk1 1.5jb se face doar schimband fuzetele sau toata puntea ? Cum e mai bine si cam care sunt costurile ? :)

3. Pentru brate si punte as vrea sa va intreb ce materiale e bine sa fie aplicate dupa curatare. Vreau , inainte sa intre la vopsit sau chiar dupa , sa dau jos bratele si puntea si sa le curat cu peria de sarma+polizor . Care-i urmatorul pas ? Exista solutii speciale care se aplica dupa sau doar grund si vopsea ?

Multumesc frumos !

Modificat de Alexius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.citeste topicul cu bucsele de PU

2.Schimba puntea cu totul.Cauta una de Scirocco 2 16v.

3.Curatare/Solutie stabilizare rugina/grund sau zinc si vopsea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos pt. raspuns !

Puntea de Scirocco Mk2 16 v scoate rotile mai in afara cumva?(intreb asta pt. ca eu deja am umflat aripile si jantele actuale sunt cam la fix :icon_thumright: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin asupra topicului cu o intrebare .

Mi-a zis cineva care are montata punte de scirocco mk2 pe golf mk1 ca dupa montarea acesteia franeaza mai puternic spatele ....e adevarat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu e mai eficienta la franarea de la viteze mari.

Vezi sa iei in calcul si faptul ca puntea are un repartitor (la care trebuie sa ii ingineresti un loc sub masina langa punte), care are rolul de a "gatui" franarea spate ca sa nu blecheze rotile mai mult decat trebuie.

sa ma corecteze careva daca nu este asa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie repartitorul pastrat.Cel de 16v.E pe punte.Si reductoarele de pe conducte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!