Jump to content

Reglaj faruri Passat B6


BOGDANXTREM
 Share

Postare recomandată

Da, dar am vazut suficiente montate gresit....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

va salut, stie cineva cum se schimba becul faza scurta partea stanga (langa filtrul motorina)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare! am si eu o problema. Farurile mele, pe faza scurta, bat aproape ca si pe faza lunga. Le-am coborat manual dar au revenit singure la pozitia initiala. ma poate ajuta cineva? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da. este din faricatie

Modificat de Manuel N.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa reglajul farurilor, trebuie memorata pozitia de baza, cu VCDS-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut . Am inlocuit farurile de pe passatul meu b6 cu unele de anglia in urma unui incident nedorit , ideea e ca astea lumineaza inves , pot sa remediez cumva problema sau va trebui sa cumpar alte faruri ? Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile sunt cu halogen sau xenon oem. Daca sunt halogen, nu. Daca sunt bixenon oem, poti face din setari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut,

am o mica problema, mi a cedat senzorul stanga fata de autoleveling. Nu se mai regleaza farurile automat sus jos, doar stanga dreapta. Momentan bat jos doar. Eroarea din vcds imi spune  ca buba e la senzorul g78. Intrebarea e daca pot cumva sa le ridic manual sau din vcds pt o scurta perioada de timp . ( trebuie sa ajunc cu masina acasa si am de facut drum de noapte). Multumesc!

Modificat de Mackayus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu - chiar daca le fortezi si le ridici mecanic, nu o sa fie suficient

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare, întrebarea ar fi, cum este procedura pentru modificarea farurilor uk pe europa bixenon oem, daca ma poate ajuta cineva cu toată procedura? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai din vdcs

 

Farurile sunt cu halogen sau xenon oem. Daca sunt halogen, nu. Daca sunt bixenon oem, poti face din setari.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din setari, cel mult se comuta pe Travel mode. Acesta face sa nu deranjeze pe ceilalti participanti la trafic....dar nu le face sa proiecteze fascicolul luminos, corect, ca un far de la o masina cu volan pe stanga.

Deci.....activeaza Travel mode, daca te mulțumește acest lucru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!