Jump to content

Piese Touran


cosmindjc
 Share

Postare recomandată

Va rog daca se poate sa-mi recomandati un magazin de unde pot cumpara piese originale de caroserie pentru VW TOURAN.

Va multumesc anticipat!

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

  Poate sa-mi spuna cineva va rog daca se potriveste de la un touran cu motor diesel din 2005 pe un touran cu motor pe benzina 1,6 fsi, capota, farurile, tragherul, bara fata completa ? Multumesc! Daca am postat aiurea acceptati-mi scuzele!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

caroserie exterioara este la fel adica: capota,faruri, bara fata.Trager-ul este diferit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ma poate ajuta careva? Am un Touran 1.9 tdi 2003-2004 cod motor AVQ....mi s-a dus ventilatorul mare de la radiator si nu gasesc nicaieri doar nou....stie careva un second unde as putea sa ma interesez sau am inteles ca se potriveste de pe golf 5 sau pasat....am gasit la un second dar nu se potrivete deoarece e de pe motor de 2.0 tdi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dezmembrari, google search etc asta e singura solutie.Daca nu gasesti doar nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi cind cauti sa vezi modelul de suport. Neaparat. Altfel dai banii degeaba.

Nu conteaza ca e AVQ. SInt doua modele de suport si ventilatoarele difera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut

poate sa-mi spuna cineva daca se potrivesc bara, aripile , capota , calandru , plansa de bord, de pe un touran din 2008 pe unul din 2004??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da merg cu siguranta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci pentru raspuns 

usile sunt la fel ?si interiorul , vreau sa fac un upgrade la un touran din 2004 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar fata difera adica bara faruri capota si cred ca si putin aripile fata. Plus ca la bara din spate e buza bara spate cu ochii de pisica care si aia potriveste la perfect. Deci merg piese caroserie de pe Touran 2T pe Touran 1T in afara de cele enumerate mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna ziua ! Am un touran 1.9 tdi 101 cp cu cod motor : AVQ si are o problema la injectorul 1.Eu as dori sa-l schimb iar intrebarea mea este daca se potriveste de pe touran de 105 cp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Beyond Invisible

Buna, daca are cineva acces la o baza de date VW (Etka) si imi poate spune ce DPF se potriveste pe motorul de 1.9 TDI BLS 77kW , as fi foarte recunoscator.

Pe cel vechi , demontat de pe masina, se vede doar 1k0131723 iar litera din spate e stearsa. In vanzare am gasit mai multe tipuri cu acelasi numar, dar revizii diferite, de ex 1k0131723G, P, Q, AH (de pe motoare mai noi),etc , dar difera un pic vizual intre ele.....si n-as vrea sa cumpar unul care nu se potriveste.

Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut! 

Daca m-a poate ajuta cineva sa îmi spună ce PR-număr am la frâne pe fata/spate

sau ce diametru au discurile pe spate /fața!

La un la un Touran an 2007 / 77KW

 

multumesc anticipat 

IMG_2981.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!