Jump to content

serie motor Touran


cbodnara
 Share

Postare recomandată

Am un prieten care are un Touran din 2004, 1.6 benzina, luat din Kuweit, motor EURO 2. VIN decoderele online nu recunosc vin-u masinii.

Are nevoie de seria motorului pentru inmatriculare (in Bulgaria ca la noi nu permite legea). Stie cineva unde o gaseste?

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VIN-ul este WVGBC11T94W122837. Am gasit un decoder care zice ca serial number este 122837. Sa fie cumva seria motorului BC11T122837?

Cei de la RAR au cautat-o la motor dar nu au gasit-o nicaieri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nop ... Seria ar trebuisa fie din 3 cifre...

Cartea tehnica a masinii o mai ai ?

Scrie pe prima pagina, acolo unde ai mai multe coduri de 3 caractere (cifre si/sau litere).

Cel mai bine mergi la un dealer si zii sa verifice VIN-ul. Ei au conexiune la VW Germania si iti pot spune tot despre masina ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se prea poate sa fie.Si la mine, seria motorului este din 6 cifre.Cind am fost la RAR cu masina, am vazut ca s-au uitat la motor cu o oglinda si o lampa, pentru a citi seria motorului.Deci, nu se poate citi direct.Dar e acolo, sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

a gasit-o pana la urma. Da' mai greu.

:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"La picioarele" pasagerului din dreapta-spate ? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!