Jump to content

Probleme Servodirectie


Alextz
 Share

Postare recomandată

pt userul : geoedi

salut!

sunt nou pe acest forum si sincer nu prea stiu sa il folosesc...

vreau doar sa va povestesc ce am patit

mi-am luat un Polo pe data de 13 ianuarie, pe data de 15 ianuarie s-a defectat servodirectia in mers, s-a intarit volanul ca si cum masina avea motorul oprit. A doua zi am vorbit cu cei de la Porsche Nord si mi-au facut programare pentru 19 ianuarie ( in timpul asta, de pe 15 pana pe 19 masina a stat in parcare ), am duso la service si am luato pe 20 ianuarie. Ce crezi? Pe data de 22 dimineata in drum spre seviciu iar s-a intamplat, tot servodirectia, aceeasi problema. In aceeasi dimineata am si dus masina la service, cei de acolo mi-au spus ca nu este in regula, lucru de care stiam si simteam pe pielea mea........ multi nervi va da-ti seama, masina de numai 200 km sa stea mai mult in service decat in posesia mea!!

acum mi-au spus ca imi vor schimba caseta de directie si va fi gata deabea saptamana viitoare, marti sau miercuri

masina a fost adusa de la Arad, Quark Motors, mi-au aduso si fara pic de benzina in rezervor ca a trebuit sa ma duc cu bidonul la benzinarie sa pot misca masina din loc.

masina o platesc in leasing prin firma unde lucrez, deci dau bani la leasing si masina sta in service, iar eu sunt pieton....

sa fac o reclamatie la OPC?

ce crezi?? pe cine sa strang de gat?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Imi pare rau pentru ce ai patit...dar cred ca primul pas ar trebui sa il faca firma de leasing prin juristii acesteia... deocamdata ea e proprietarul masinii tu esti mandatar... nu e normal sau poate e chiar aberant sa iei o mashina pe care platesti rate si in 2 zile sa fie in service pentru o problema grava.Reclamatii la OPC cred ca sunt inutile!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

imi pare rau sa aud din astea.

Desprea defectiune, se poate intampla, este fier.

Termenul de executie mi se pare ok ptr ca sunt convins ca nu este stoc la piese si se aduc pe comanda.

Despre faptul ca esti pieton ... e normal sa fii suparat, insa atunci cand ai semnat certificatul de garantie puteai intreba/prevede treaba asta.

DAR despre benzina ... asta este chiar GRAV.

Din cate stiu se da un formular in care bifezi nivelul de benzina la receptia masinii in service.

Daca ai completat corect si apoi ai primit masina fara benzina atuni poti face scanadal pe tema asta CATEGORIC.

multa bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!