Jump to content

culisanta..help


KRAKEN
 Share

Postare recomandată

Vreau, doresc, am nevoie, sa deschid culisanta la ce zic..Da* nu pot!!!in afara de manerul mare de tras din*nauntru, nu mai are decat un mic patratel. Blocaju*, zic io...Care, al naibii, e blocat!!!De fapt nush ce are. Ca nu se misca deloc! ce p. sa fac? mai e ceva de tras?impins?si cheia, desigur, nu functioneaza! la ala de la tara, care e T2A, a naibii, merge din toate alea!CUM DEBLOCHEZ???? stie cariva sa zica??? :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca gasim un traducator bun care sa ne faca sa intelegem ce vrei poate te ajutam :salut: Pana atunci descurca-te cumva cu ce problema ziceai ca ai mai sus....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"V-am spus .....e simplu......bagi o vasla dedesupt .................."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau cumperi o visina mare din piata si nu mai ai nevoie de culisanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai, buei...ia na, fac copi-past: :screwy:

am nevoie, sa deschid culisanta la bus

Da* nu pot :wub:

mai are decat un mic patratel. Blocaju*, zic io... :(

al naibii, e blocat :tomato:

si cheia, desigur, nu functioneaza! :)

laT2A, a naibii, merge din toate alea

CUM DEBLOCHEZ :( capisci? :eek: ei, acu' e clar?sa va vaz!

Modificat de LIVIU/RATB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

desfaci placajul de pe interior si tragi de unul dintre cele doua cabluri care merg spre spate .. nu stiu sa iti spun care ca nu m-am mai suit de mult in duba

Modificat de bogdan_bus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poi, nu are placaj. ;) vaz sarmile...Da' dupa deschidere,, cum inchid io laloc????deocamdat am uns un' se baga cheia..zic ca daca scotz mineru, :icon_cool: clantza, fac chee...poate...e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o trantesti .. la fel cum o inchizi de obicei .. numa la deschis iti face probleme, trebuie sa ii dai butucul jos si sa te mai uiti daca mecanismul trage de sirme cind apesi pe miner

Modificat de bogdan_bus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, nenea, mersi, :frigbaitata: asa am facut. se..deschide, se inchide. coooolmea, merje mai bine ca restu' de culisante pe care le am..daaaaar, big problem, nu poci scoate, casa'o fac , clanta. am desfacut tooot, si nu iese clanta!aia de afara zic.. ce sa mai desfac?????? vreau sa scot clanta...:lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

cum scot butucu* ;) ?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
cum scot butucu* :beer: ?????

tu sa intrebi cum se scoate butucul??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca are cineva talpa de jos pentru usa culisanta dintr-un bus dezmembrat, rog PM! Nu pot inchide usa din cauza acestei piese lipsa :blush:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

pentru ultimul :blah_: post fa-ti mata topic nou la CUMPARARI.. :blah_: .ca ai vechime peste un an :angry: si peste 10 posturi la activ :blah: ...capisci? sa te vad!

deci in continuare nu stiu :blink: si vreau sa aflu ce se cere in topic...plz.. :blink:

Modificat de LIVIU/RATB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru ultimul :cool: post fa-ti mata topic nou la CUMPARARI.. :) .ca ai vechime peste un an :mellow: si peste 10 posturi la activ :unsure: ...capisci? sa te vad!

deci in continuare nu stiu :blink: si vreau sa aflu ce se cere in topic...plz.. :Driver:

scuze de off topic, am incercat sa imi fac topicul meu, dar imi spune ca nu am voie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

13 Todesengel
de la tara, care e T2A, a naibii, merge din toate alea!CUM DEBLOCHEZ???? stie cariva sa zica??? :icon_thumright:

ce t2 A ai tu la tara ? nu ne omenesti cu niste poze ? si lasa-l pe Circel in pace,ca de ani de zile se chinuie cu problema aia...poate iti da ala de sus vreuna buna,t-i se sudeaza usa si ramine definitiv intepenita,de o sa trebuiasca sa o faci "fluture"dupa aia :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nea Romi.. :icon_thumright: ..NU POT :angry: sa desfac manerul ca sa ajung la ce se vede acolo....Manerul ramane incotzopenit orice ash desface...ce'l tzine acolo???? :blah:

Laur. - daca te uitzi atent :blah: la topicul cu garajul meu, e in una din ele..GRI.. :icon_cool: ..la tzara..langa cel rosh... :icon_thumright: Da' di ce? :rolleyes:

aici.. :vaidecapulmeu: si, fir'ar, la asta merge si cheia si manerul, ca unse!!!! :icon_cool:

post-1207-1243980694_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

13 Todesengel

Laur. - daca te uitzi atent :blah: la topicul cu garajul meu, e in una din ele..GRI.. :( ..la tzara..langa cel rosh... :) Da' di ce? :blah_:

aici.. ;) si, fir'ar, la asta merge si cheia si manerul, ca unse!!!! :D

Liviu,nu mai scoate limba ! Cum "de ce" ? Caut si eu un T2 a ,d'asta ! Orice varianta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

..''ce nu zici??? :angry: asta are alea pe sub (...) mai bine re-facute ca la busul meu...se inchid toate alea cu chei...e completa...nitzel patata pe bot...bord, bloc semnal, contact..tot ok...nu e walk-thru...volan szubtzire, al ei...mai avea aer in rezervorul de apa, ca a inceput sa fasaie cand am apasat pe mushtiuc..dupa atatia ani!!!!am bara de spate scoasa, pastrata...mi-o cerea cineva de anu' trecut da' tooooot o lalaie...pe spate nu mai are stoapile ei...are cutia ei, planetarele, tot, fara mot....o canapea-pat pe care mi-o cerea cineva care...nu mai... :D

TOTUSHI: CUM scot io manerul de la ailalta???? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ne-ai ametit de tot, nenea Liviu. De la T2a sau T2b?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mister fox, :blah: ai dreptate..titlu' zice 2AB..dar apoi zic ca-i 2A... :icon_cool: deci e T2A...uite-l...

si.. :icon_thumright: aviz lu' Todesen.....l/// :rolleyes: care este... :blah_:

post-1207-1244398214_thumb.jpg

post-1207-1244398227_thumb.jpg

post-1207-1244398240_thumb.jpg

post-1207-1244398366_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin, :) ca vaz ca NU se intzelege... :rolleyes: la tzara...care este... :blah_: E DOO buse! :rolleyes: unu' T2AB care e portocaliu...si unu' T2A, gri, care sta pe post de magazie, :D si la cere, cooolmea, se deschid toate alea cu cheile!! :blink: ..capisci siniorii..? :blah:

si problema e la T2AB... :blink:

Modificat de LIVIU/RATB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Si la T2a si T2b si T2ab manerele se scot desfacand surubul din capatul manerului pe care il vezi pe interior, pe broasca. LA T2a se afla chiar pe manerul din interior, iar la T2b se afl un pic mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!